fbpx

Cienie pod oczami – dlaczego wypełnianie kwasem hialuronowym nie zadziała?

Autor Magdalena Błaszczak
cienie-pod-oczami

Dr Marek Wasiluk o zabiegach na cienie pod oczami

Lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Triclinium

Cienie pod oczami – wypełnianie kwasem hialuronowym

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na cienie pod oczami jest wypełnianie tej okolicy kwasem hialuronowym. W większości przypadków nie jest to najlepsza terapia. Co prawda zabieg daje szybkie efekty, ale są one krótkotrwałe. Wypełnianie kwasem może wręcz dać efekt odwrotny do zamierzonego. Istnieje ryzyko powstania obrzęków i innych skutków ubocznych. Cienie w tej okolicy są spowodowane naczynkami, które prześwitują przez cienką skórę. O ile kwas zadziała korzystnie na obszar tzw. „doliny łez”, to w przypadku prześwitujących naczynek – już nie.

Cienie pod oczami – frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa + laser ablacyjny

Warto wybrać zabiegi, których efekty są długotrwałe. Najlepsze z nich w naturalny sposób pobudzają skórę do regeneracji. W swojej klinice stosuję frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową oraz laser ablacyjny. Aby usunąć problem potrzeba od 3 do 5 zabiegów, wykonywanych co miesiąc. W większości są to zabiegi RF mikroigłowej. Zabieg z użyciem lasera ablacyjnego wykonuję raz lub dwa, aby uzyskać efekt rozjaśnienia i odmłodzenia skóry. Połączenie obu metod daje dużo lepsze rezultaty, niż wypełnianie kwasem hialuronowym. Frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa działa głęboko i punktowo, dzięki temu napina i pogrubia skórę. Laser ablacyjny z kolei rozjaśnia ją i złuszcza.

Cienie pod oczami – efekty zabiegów

W przeciwieństwie do wypełniania tej okolicy kwasem hialuronowym, efekty nie pojawiają się szybko. Trzeba na nie zaczekać kilka miesięcy, czasem nawet od pół roku do roku. Tyle trwa naturalny, pobudzony proces regeneracji i odbudowy tkanki. Rezultaty są natomiast długotrwałe, utrzymują się nawet dwa lata. 

W efekcie połączenia tych dwóch zabiegów:

  • skóra jest wyraźnie zagęszczona, grubsza, bardziej elastyczna,
  • zaniki tkanki pod oczami są odbudowane. Dzięki temu eliminujemy zapadanie się i powstawanie efektu niecki,
  • uzyskany efekt jest bardzo naturalny,
  • nie występują skutki uboczne typowe dla wypełniaczy (np. migracja wstrzykniętego preparatu),
  • ponieważ nie ma uciskających implantów –  nie tworzą się obrzęki. Unikamy w ten sposób efektu opuchniętych oczu.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

Dlaczego osocze bogatopłytkowe nie odmładza?

Jako samodzielny zabieg osocze ma sens właściwie tylko u młodych osób, 30+, jako jeden z pierwszych zabiegów. Stosowany po to, by skórę wspierać jakościowo, szczególnie w okolicach oczu. W każdym innym przypadku osocze bogatopłytkowe jest świetne w połączeniu z innymi zabiegami. W swoim gabinecie stosuję go w następujących połączeniach:

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.