fbpx

Dlaczego osocze bogatopłytkowe nie odmładza?

Autor Magdalena Błaszczak
Dlaczego osocze bogatopłytkowe nie odmładza?
Dr Marek Wasiluk Estetyczny Portal

Dr Marek Wasiluk o działaniu osocza bogatopłytkowego

Lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Triclinium

Dr Marek Wasiluk o działaniu osocza bogatopłytkowego

Bardzo sobie cenię osocze bogatopłytkowe. Jednak przypominam swoim pacjentkom, że nie jest zabiegiem spektakularnie odmładzającym. Nie przynosi wolumetrycznych efektów, bo jego działanie jest skoncentrowane na jakości skóry, czyli na pobudzaniu komórek. Zabieg osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje mechanizm urazu. Dzieje się tak, bo mamy działanie igły, i podajemy w to miejsce osocze z płytkami krwi, które pobudzają komórki.

Realne efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym:

– Efekt jaki możemy realnie otrzymać tym zabiegiem to świeższy wygląd skóry. Utrzymuje się on przez 2-3 tygodnie. Dlatego najlepiej wykonać serię 3 iniekcji.

– Na zmarszczki osocze niewiele pomoże, nie zrobi też liftingu skóry – jest na to po prostu za słabe.

– Najlepsze efekty daje, gdy stosuje się je jako zabieg wspomagający, a nie sam w sobie.

Osocze bogatopłytkowe – u kogo pojawią się najlepsze efekty?

Jako samodzielny zabieg osocze ma sens właściwie tylko u młodych osób, 30+, jako jeden z pierwszych zabiegów. Stosowany po to, by skórę wspierać jakościowo, szczególnie w okolicach oczu.
W każdym innym przypadku osocze bogatopłytkowe jest świetne w połączeniu z innymi zabiegami. W swoim gabinecie stosuję go w następujących połączeniach:

Osocze z laserem frakcyjnym

Jest typowym przykładem synergii. Takie połączenie jest najlepsze dla osób 45-55. Skóra o wiele szybciej się goi (większy komfort) i efekt zabiegu jest dużo lepszy. Laser frakcyjny powoduje silny uraz, a osocze działa wtedy najmocniej. Jeśli korzysta się z takiego łączenia na jednej wizycie, wówczas najpierw wykonuje się zabieg laserem frakcyjny, a potem osocze. Jeszcze lepszym zestawem (opcja idealna) jest: wykonanie zabiegu osoczem tydzień przed laserem frakcyjnym (przygotowujemy tkankę do zabiegu), potem w tym samym dniu co laser (zwiększamy działanie zabiegu), a potem jeszcze raz, mniej więcej po dwóch tygodniach od zabiegu (w ramach dodatkowego dopalacza, by efekty zabiegu utrzymały się dłużej).
U osób starszych, 55+, osocze w połączeniu z laserem frakcyjnym jest „must havem”, bo komórki w tym wieku są już „rozleniwione”, więc dodatkowa stymulacja jest właściwie niezbędna.

Połączenie osocza z RF mikroigłową 

działa w podobnym mechanizmie, jak połączenie z laserem frakcyjnym. Również jest uraz w czasie zabiegu frakcyjną RF mikroigłową, więc podanie osocza po zabiegu zwiększa w sposób optymalny stymulację komórek

Osocze na blizny w połączeniu z laserem 

To w większości przypadków bardzo dobra opcja przyspieszająca redukcję blizn. Przy bliznach oparzeniowych lub dużych zbliznowaceniach, bez stymulacji osoczem bardzo trudno ruszyć z miejsca.

Osocze bogatopłytkowe na przemian np. z RF pulsacyjną.

Samo osocze bogatopłytkowe nie usuwa przebarwień, bo nie działa na barwnik, ale zachodzi działanie pośrednie w innym mechanizmie. Poprawia funkcjonowanie komórek, aby nie wytwarzały barwnika w nadmiarze. Jeśli jakiś pacjent znajduje się w terapii przebarwień, to w wakacje stosuję u niego. O tym zastosowaniu osocza bardzo mało się mówi, a w ten sposób uzdrawiamy skórę, co w profilaktyce i leczeniu przebarwień ma ogromne znaczenie.

Kiedy warto wybrać zabieg z osoczem bogatopłytkowym?

Osocze polecam jako zabieg odświeżający i profilaktyczny u młodych osób, a od 45+ w połączeniu z innymi zabiegami. Można też stosować osocze pomiędzy różnymi innymi zabiegami, jako zabieg podtrzymujący efekty. Jak często trzeba wykonywać mezoterapię osoczem bogatopłytkowym? Jeśli stosuje się ten zabieg, jako samodzielny, najlepiej wykonać serię 3 zabiegów co 4 tygodnie, a potem można zrobić przerwę.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.