fbpx

Brzuch po ciąży – jak radiofrekwencja mikroigłowa doprowadzi go do dawnego stanu?

Autor Magdalena Błaszczak
brzuch-po-ciazy

Ciąża to trudny okres dla skóry. Nawet jeśli na brzuchu nie pojawiają się rozstępy, to rozciągnięta skóra staje się obwisła, mało jędrna. W tym przypadku najlepiej działają terapie łączone. Jedną z nich jest fala radiowa połączona z mikronakłuwaniem.

Wioleta Bzowska o terapii na brzuch po ciąży

pielęgniarka z Saska Clinic Dr Radziejewska

Jak na brzuch po ciąży działa radiofrekwencja mikroigłowa?

To zaawansowana odmiana fali radiowej połączona z mikronakłuwaniem.  Na czym bazuje fenomen tego zabiegu?

 • Polega on na wykorzystaniu w głowicy kilkudziesięciu mikroigieł, które mają możliwość wkłucia się w skórę nawet na głębokość 3 mm;
 • jednocześnie dochodzi do wolumetrycznego podgrzewania wszystkich struktur skóry właściwej oraz do frakcyjnej mikroablacji naskórka.
 • zabieg powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, a także indukuje procesy tworzenia nowego kolagenu;
 • połączenie obu technik (fali radiowej i mikronakłuwania) pozwala na osiągnięcie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno;
 • rf mikroigłowa działa skuteczniej niż większość klasycznych laserów, bo te sięgają nie głębiej, niż 1,7 mm;
 • osoba, która wykonuje zabieg, może dokładnie regulować jego zasięg, czas oraz intensywność nagrzewania tkanek.

Jakie są efekty na skórze brzucha po ciąży?

 • Pierwsze efekty widać już bezpośrednio po zabiegu. Od razu pojawia się  napięcie powierzchni skóry i widoczne polepszenie jej struktury. Jest to spowodowane intensywnym skrętem włókien kolagenowych.
 • Efekt końcowy zaobserwujemy na przestrzeni kolejnych 3 miesięcy po wykonaniu zabiegu. To niezbędny czas pozwalający skórze na stymulację nowego kolagenu, zagęszczenie jego nowych włókien oraz powstanie miedzy nimi nowych wiązań.
 • Nie jest to zabieg wymagający długiego okresu rekonwalescencji. 
 • Obszar, na którym był wykonywany pozostaje zaczerwieniony zaledwie przez kilka kolejnych godzin. Tylko w nielicznych przypadkach może wystąpić lekki obrzęk.

Na jakie partie ciała działa równie skutecznie radiofrekwencja mikroigłowa?

Świetnie radzi sobie z najtrudniejszymi problemami i ciężko dostępnymi obszarami ciała.  Zabieg ten wykorzystujemy pracując nad tymi miejscami, gdzie wiotkość jest już bardzo widoczna, a patofizjologia zmian zaawansowana. Zazwyczaj takim obszarem jest również:

 • wewnętrzna strona ud;
 • okolice nad kolanami oraz nad łokciami;
 • okolica skóry w obrębie piersi.

Mommy Makeover, czyli chirurgia plastyczna po ciąży.

Mommy Makeover to kombinacja zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, które pomagają kobiecie powrócić do wyglądu sprzed okresu macierzyństwa. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.