fbpx

Abdominoplastyka – plastyka brzucha – dlaczego warto wykonać ten zabieg właśnie teraz?

Autor Magdalena Błaszczak
Abdominoplastyka - plastyka brzucha - dlaczego warto wykonać ten zabieg jesienią?

Jesień i zima to najlepszy moment na wykonanie operacji. O tej porze roku lepiej goją się rany. Upał latem może upośledzać proces ich gojenia. Jest jednak jeszcze kilka innych powodów, dla których warto zdecydować się na zabieg teraz.  

dr Bartłomiej Zoń

dr Bartłomiej Zoń o tym, dlaczego warto wykonać abdominoplastykę jesienią

Specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej o zabiegu plastyki brzucha

Abdominoplastyka jesienią to dobry pomysł

Wynika to w dużej mierze też z większego komfortu po zabiegu, jaki odczuwa pacjent.  Przez dość długi czas nosi on specjalne ubranie uciskowo – modelujące. W wysokich temperaturach, latem, może ono powodować dyskomfort. Istotny jest też często efekt końcowy. Dla pacjentów ważne jest to, kiedy będą mogli się pochwalić „nowym” brzuchem. Co prawda pierwsze efekty zabiegu możemy zaobserwować tuż po zejściu opuchlizny, a ta ustępuje po około 7-8 tygodniach. Jednak finalny efekt operacji jest widoczny po kilku, a nawet kilkunastu miesiącach od wykonania zabiegu. Dlatego jeśli ktoś chciałby pochwalić się pięknym brzuchem na plaży w przyszłe wakacje, najlepiej jeśli zdecyduje się na zabieg właśnie teraz, jesienią.

Jak wygląda przebieg operacji plastyki brzucha?

Czasem zabieg jest połączony z odsysaniem tłuszczu. To sprawdzony sposób na pozbycie się nie tylko nadmiaru wiszącej skóry, ale też niechcianej tkanki tłuszczowej i rozstępów. W efekcie pacjenci odzyskują atrakcyjny, płaski brzuch. Operacja trwa ok. 4-6 godzin. W przypadku abdominoplastyki cięcie prowadzi się w okolicy bikini. Następnie chirurg usuwa nadmiar skóry z rozstępami (jeśli takowe są). Może też usunąć wówczas bliznę po cesarskim cięciu. Następnie zszywa warstwy powięziowo – mięśniowe, w ten sposób aby przywrócić im dawną anatomię. Podczas operacji może również naprawić przepuklinę pępkową.

Jak wygląda postępowanie po operacji plastyki brzucha?

Bezpośrednio po zabiegu zakładany jest opatrunek oraz specjalistyczne ubranie uciskująco – modelujące. Nosi się je przez ok. 3 miesiące. Szwy zostają zdjęte po ok. 7-10 dniach od zabiegu. Przez 1 do 3 miesięcy od operacji blizny wymagają natłuszczania połączonego z masażem. Można również stosować specjalne kremy i opatrunki silikonowe. Rekonwalescencja trwa ok. 2-3 tygodnie.

Czy operacja plastyki brzucha jest bezpieczna?

W chirurgii plastycznej to jedna z najbardziej inwazyjnych i rozległych operacji. Jednak pomimo rozległości zabiegu i kilkutygodniowego procesu rekonwalescencji, nie powinno się irracjonalnie obawiać zabiegu. Plastyka brzucha wykonana przez sprawnego i wykwalifikowanego chirurga plastyka nie niesie ryzyka ponad przeciętną. Okres rekonwalescencji jest okresem dyskomfortu, który można minimalizować lekami. Decyzja o poddaniu się tej operacji musi stać się jednak podjęta przez pacjenta świadomie.

CZYTAJ TAKŻE

Mommy Makeover, czyli chirurgia plastyczna po ciąży?

Mommy Makeover to kombinacja zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, które pomagają kobiecie powrócić do wyglądu sprzed okresu macierzyństwa. Plastyka brzucha likwiduje nadmiar i wiotkość skóry brzucha, rozstęp mięśni prostych oraz rozstępy, szczególnie te zlokalizowane poniżej poziomu pępka. Chirurgia piersi to przede wszystkim podniesienie piersi, ale również ich powiększenie. Odsysanie tkanki tłuszczowej pozwala wymodelować sylwetkę likwidując nadmiary tłuszczu w okolicach niepożądanych.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.