fbpx

Z jakimi zabiegami warto łączyć mezoterapię igłową?

Autor Magdalena Błaszczak
mezoterapia-iglowa
dr-dominik-kalinowski

Dr Dominik Kalinowski o mezoterapii igłowej

lekarz medycyny estetycznej

Czym jest mezoterapia igłowa?

To zabieg stymulujący fibroblasty do produkcji włókien kolagenu i elastyny. Efekt ten osiągamy, ostrzykując płytko skórę koktajlem substancji odżywczych. W jego skład najczęściej wchodzą kwas hialuronowy, oligoelementy, peptydy biomimetyczne, minerały, koenzymy, witamina C, pierwiastki śladowe i aminokwasy.

Z czym warto łączyć mezoterapię igłową?

Ogromnym atutem mezoterapii igłowej jest możliwość wkomponowania zabiegów w różne terapie anti-aging’owe bez ryzyka powikłań. Wszystko zależy od stanu wyjściowego skóry i celu, jaki sobie stawiamy.

Mezoterapia igłowa doskonale komponuje się z:

  • poprzedzającą ją laseroterapią, radiofrekwencją mikroigłową – zabiegi czasem możemy wykonać w jednej procedurze);
  • mezoterapią osoczem lub stymulatorami tkankowymi;
  • Przy pomocy zabiegu laserowego (Clear lift Alma Harmony lub resurfacing nieablacyjny X-LASE) mocno przebudowujemy skórę, redukujemy przebarwienia, ujednolicamy koloryt, zwężamy rozszerzone pory, stymulujemy aktywność fibroblastów, dzięki czemu skóra odzyskuje jędrność i blask. Laser dobieramy indywidualnie.

Radiofrekwencja +mezoterapia igłowa na tzw. chomiki 

Za pomocą radiofrekwencji igłowej obkurczamy włókna kolagenowe i stymulujemy produkcje nowego kolagenu poprzez mikronakłucia uszkadzające mechanicznie tkankę, pobudzając procesy regenerujące i odtwórcze w tkance. Połączenie tych obu technik daje rewelacyjne efekty odmładzające owal twarzy, przy redukcji chomiczków, blizn potrądzikowych i przywrócenia jędrności skórze.

Odmłodzenie bez zmiany rysów twarzy

Stymulatory tkankowe, poprzez stymulację włókien kolagenu i elastyny, prowadzą do odbudowy struktury skóry, poprawiając jej jędrność i gęstość. Na rynku mamy duży wybór stymulatorów, które tez dobieramy w zależności od tego, jak wygląda skóra.

Wyróżnia się produkty do:

  • głębokiej odnowy i odbudowy skóry, którym działamy na 3 poziomach:
    liftingu, antyoksydacji i nawilżenia – to potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego odmłodzenia, zagęszczenia i uniesienia skóry.
  • produkty przeciw zwiotczeniu oraz utraconej objętości skóry, również pod oczy. 

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej twarzy, szyi i dekoltu:

✓ utrata jędrności,
✓ zmarszczki,
✓ przebarwienia,
✓ sucha, odwodniona skóra,
✓ skóra zmęczona, wiotka,
✓ zmarszczki mimiczne,
✓ skóra wymagająca odżywienia i odmłodzenia.

Wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej skóry pod oczami:

✓ sińce pod oczami,
✓ „worki” pod oczami,
✓ cienka skóra wokół oczu,
✓ pierwsze oznaki starzenia,
✓ utrata jędrność skóry wokół oczu.

Mezobotoks – jak odmładza skórę?

Jest idealnym sposobem na szybkie odświeżenie i odmłodzenie skóry. Jednocześnie zmniejsza wydzielanie sebum i obkurcza rozszerzone pory.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.