Jest idealnym sposobem na szybkie odświeżenie i odmłodzenie skóry. Jednocześnie zmniejsza wydzielanie sebum i obkurcza rozszerzone pory.
Mezobotoks – co to jest?
Mezobotoks to inaczej botox-lift. Procedura ta stanowi połączenie dwóch metod. Pierwsza to korekta zmarszczek za pomocą toksyny botulinowej. Druga to biorewitalizacja skóry, jaką daje mezoterapia igłowa. Do mezobotoksu używa się rozcieńczonego botoksu oraz odpowiednio dobranego koktajlu do mezoterapii. Koktajlu jest dobrany do indywidualnych potrzeb skóry. Najczęściej używanymi są:
- nowoczesne postacie stabilizowanego kwasu hialuronowego;
- aminokwasy;
- witamina E;
- antyoksydanty;
- witamina C;
- polifenole;
- flawonoidy.
Mezobotoks – przebieg zabiegu
Przed zabiegiem skórę znieczula się za pomocą kremu z lidokainą. Pozostawia się go przez ok. 45-60 minut, dzięki czemu jest praktycznie bezbolesny. Następnie lekarz podaje bardzo małe porcje toksyny w formie wielu powierzchownych injekcji. Toksyna podana w ten sposób nie działa na mięśnie, nie powoduje ich czasowego porażenia. Działa na zakończenia nerwowe obecne w skórze. Pozwala to uzyskać bardzo naturalny efekt korekcji przy zachowanej, naturalnej mimice. Ze względu na bardzo małe porcje toksyny w pojedynczej iniekcji, zabieg może być przeprowadzony na dużej powierzchni skóry, co pozwala na jednolite wygładzenie skóry. Nie tylko na twarz, ale również na szyję i dekolt.
Mezobotoks – efekty zabiegu
- poprawa napięcia i jędrności skóry;
- wygładzenie zmarszczek;
- redukcja rumienia;
- rozświetlenie skóry;
- obkurczenie gruczołów łojowych;
- poprawa nawilżenia;
- delikatne rozluźnienie zmarszczek mimicznych w okolicach oczu, nosa, brody;
- skóra odzyskuje młodszy, zdrowy i świeży wygląd;
- normalizacji ulega wydzielanie łoju i potu.
Mezobotoks – postępowanie po zabiegu
Rezultaty utrzymują się przez kilka miesięcy, najczęściej do pół roku. Po tym czasie wskazane jest powtórzenie zabiegu. Mezobotoks nie wymaga rekonwalescencji. Bezpośrednio po nim skóra jest lekko obrzęknięta i zaczerwieniona. Objawy ustępują po kilku godzinach. Istnieje ryzyko pojawienia się drobnych siniaczków. Po zabiegu można od razu powrócić do codziennych zajęć i pracy.
Mezobotoks – przeciwskazania
- ciąża;
- okres karmienia piersią;
- choroby autoimmunologiczne
- aktywne stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej.