fbpx

Dr Izabela Wierzbicka o ulubionych zabiegach łączonych na twarz

Autor Magdalena Błaszczak
zabiegi-laczone-na-twarz

Nowoczesna medycyna anti-aging coraz częściej stawia na tzw. zabiegi łączone. Potęgują one efekt końcowy i znacznie przyspieszają czas od wykonania zabiegu do zobaczenia pierwszych efektów. Wszystkie protokoły zabiegowe, o których piszę niżej, stosuję zarówno na twarz, jak i szyję. Patrząc na swoje doświadczenia, mogę śmiało stwierdzić, że medycyna estetyczna w najbliższym czasie będzie opierać się głównie na zabiegach łączonych.

Dr Izabela Wierzbicka

Dr Izabela Wierzbicka, lekarz medycyny estetycznej, Klinika La Beauty w Szczecinie

Zabiegi łączone na twarz – nieablacyjny laser + polinukleoty

Jednym z moich ulubionych duetów zabiegowych jest połączenie nieablacyjnego lasera wraz z biostymulacją przy użyciu polinukleotydów.
 

Działanie nieablacyjnego lasera

Technologia nieablacyjnego lasera powoduje głęboki efekt mechaniczny. Zalecany jest on do wrażliwej skóry w okolicach oczu, szyi oraz twarzy:
  • prowadzi do powstania kontrolowanych mikrouszkodzeń w warstwie skóry właściwej,
  • pozostawia  naskórek w nienaruszonym stanie,
  • zabieg pobudza naturalne systemy regeneracyjne skóry. Dzięki temu uzyskujemy także efekt przeciwstarzeniowy. 
U pacjentek, które mają głębokie zmarszczki lub bardzo wiotką skórę w okolicy szyi, bezpośrednio po zabiegu z użyciem lasera stosuję preparat na bazie polinukleotydów. Polinukleotydy dodatkowo przyspieszają regenerację po zabiegu, nawilżają skórę oraz potęgują efekt liftingu.
 

Działanie polinukleotydów:

  • przyspieszają regenerację po zabiegu,
  • nawilżają skórę,
  • potęgują efekt liftingu,
  • działają na poziomie komórkowym, dają  naturalny efekt napięcia bez wypełnienia,
  • można stosować je na wiele okolic, nawet na wrażliwą okolicę oka oraz na problematyczną okolicę jaką jest kobieca szyja.
zabiegi-laczone

Zabiegi łączone na twarz – nieablacyjny laser + osocze bogatopłytkowe

Laser łączę również z osoczem bogatopłytkowym, podczas jednej wizyty bezpośrednio po wykonaniu sesji laserowej. Tą procedurę stosuje szczególnie jeżeli mam do czynienia z młodą pacjentką. Taką, której zależy na nawilżeniu skóry oraz profilaktycznym działaniu anti-aging. Aby osiągnąć najlepsze efekty zalecam wykonanie trzech zabiegów łączonych, z zachowaniem czterotygodniowych odstępów.
 

Zabiegi łączone na twarz – needle shaping + polinukleotydy

W ostatnim czasie odchodzi się od stosowania tylko i wyłącznie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg needle shaping  jest bezpieczny i małoinwazyjny. To skuteczna metoda biorewitalizacji skóry w oparciu o zdolności regeneracyjne własnego organizmu. W trakcie zabiegu dochodzi do „mikroprzeszczepu” włókien kolagenowych, poprzez stymulacje tkanek prądem o niskiej częstotliwości. Nici autologiczne to prawdziwa innowacja pozwalająca uzyskać efekt liftingu bez podawania jakiejkolwiek substancji w głąb skóry pacjenta.  Charakteryzuje się dużą skutecznością i jest jednym z bezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ostatnio to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszej klinice. Zawsze przed wykonaniem needle shaping przygotowuję skórę pacjentki.  W celu stymulacji powstania włókien kolagenowych zalecam wykonanie serii zabiegów z użyciem polinukleotydów. Pełna terapia autologiczna składa się z około 5-8 zabiegów wykonanych w miesięcznych odstępach oraz poprzedzonych 2-3 zabiegami biostymulującymi. 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

TOP 6 tanich i skutecznych kosmetyków z apteki

Te produkty z powodzeniem zastąpią bardzo drogie, luksusowe kremy i serum z drogerii. Szybko i skutecznie odmładzają, poprawiają kolor skóry, leczą trądzik i intensywnie nawilżają.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.