fbpx

Czego najbardziej boją się mężczyźni, odwiedzając lekarza medycyny estetycznej?

Autor Magdalena Błaszczak
zabiegi-dla-mezczyzn

Chcąc zatrzymać młodość, mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Dbają nie tylko o wyrzeźbienie sylwetki, ale również o poprawę jakości skóry czy wymodelowanie rysów twarzy. O zabiegach, z których najczęściej korzystają panowie, a także o ich obawach oraz oczekiwaniach opowiada nasz ekspert – Anna Antczak, lekarz medycyny estetycznej.

dr-Anna-Antczak

lek. med. Anna Antczak

specjalista chirurgii dziecięcej, lekarz medycyny estetycznej, Dermamed

Największe obawy mężczyzn w gabinecie medycyny estetycznej

Wielokrotnie podczas konsultacji w gabinecie słyszę, że mężczyźni obawiają się feminizacji rysów twarzy. I nie dzieje się to bez przyczyny. Faktycznie, często można zauważyć utratę jej męskiego charakteru, czyli zaokrąglenie policzków czy nadmierne uniesienie brwi. Są to jednak efekty źle przeprowadzonych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i brak przestrzegania przez lekarza dwóch podstawowych zasad:

  • indywidualnego podejścia do pacjenta
  • oraz odnalezienia silnych i słabych stron w budowie jego twarzy.

W przypadku męskich twarzy należy dbać o mocny zarys konturu żuchwy, jej bardziej „kwadratowy” kształt, mocno zaznaczoną brodę oraz równoległe, ale nie łukowate położenie brwi. Właściwie przeprowadzony zabieg z zakresu medycyny estetycznej nie rzuca się w oczy, a twarz pacjenta zyskuje bardziej podkreślony męski charakter.

Zabiegi polecane mężczyznom

U mężczyzn stosuje się zabiegi z użyciem tych samych technologii, które mają zastosowanie u kobiet, jednak ich dobór i zakres wyraźnie się różnią. W pierwszym etapie ustalamy z pacjentem jego oczekiwania i czas, w jakim chce osiągnąć pożądany rezultat, a następnie wdrażamy schemat naprawczy, czyli plan leczenia.

Najczęstsze problemy męskiej skóry – popękane naczynka

Jeśli mam zająć się pacjentem holistycznie i wprowadzić plan profilaktyczny, najpierw oceniam stan skóry. W przypadku mężczyzn częstym problemem są uszkodzenia posłoneczne – a szczególnie popękane naczynka. Z tym problemem doskonale radzi sobie submilisekundowy laser łączący dwie technologie SWT i Nd:Yag, który w istotnym stopniu poprawia wygląd skóry. Często już jeden zabieg pozwala na redukcję popękanych naczynek, a cera nabiera równomiernego kolorytu. Uzupełnienie stanowi odpowiednio dobrana pielęgnacja.

Brak jędrności skóry u mężczyzn

W kolejnym etapie ustalam plan zabiegów zwiększających napięcie skóry. W przypadku mężczyzn jest to szczególnie istotne zarówno ze względu na kształt, jak i wielkość twarzy. Najczęściej wybieram dwa zabiegi – pierwszy wykonywany za pomocą urządzenia pracującego w technologii HIFU i drugi przeprowadzany urządzeniem działającym w technologii Superb wykorzystującej  synchroniczne, równoległe wiązki ultradźwiękowe. W mojej ocenie oba dają efekty spektakularne, nieporównywalne z innymi tego typu zabiegami. Ultradźwięki w sposób niezwykle precyzyjny uszkadzają wybrane tkanki na ściśle określonej głębokości. Efektem takiego działania jest wzrost syntezy naturalnego kolagenu, a ostatecznie – wyraźna poprawa napięcia skóry.

  • Oba zabiegi stosuję na okolicę czoła nad brwiami u osób z tendencją do ciężkości górnej powieki,
  • na dolnej części twarzy wykonuję te zabiegi, by zapobiegać opadaniu tkanek oraz powstawaniu zmęczonego wyglądu,
  • dobre efekty te technologie dają także w przypadku podbródka.

Ich ogromną ich zaletą jest brak rekonwalescencji. Przy zastosowaniu HIFU i ultradźwięków wystarczą 1-2 wizyty w roku, aby poprawić jędrność skóry i utrzymać zdecydowanie młodszy wygląd twarzy.

Zabiegi wymagające dłuższej rekonwalescencji

Jeśli pacjent może sobie pozwolić na krótką rekonwalescencję, w sezonie jesienno-zimowym polecam przeprowadzenie zabiegu z użyciem precyzyjnie dostosowanego lasera frakcyjnego na skórę wokół oczu. U pacjentów, których powieki mają tendencję do wyraźnego opadania i jest widoczna nadmierna ilość skóry, sugeruję zabieg korekty chirurgicznej.

Warto też na koniec podkreślić, że bardzo istotny jest wybór lekarza, którego właściwe podejście, wysokie umiejętności oraz doświadczenie pozwolą na uzyskanie nie tylko efektu odmłodzenia, ale też zachowanie zdecydowanych różnic w budowie twarzy męskiej i kobiecej.

Mężczyźni korzystają z zabiegów odmładzających, by robić karierę

Jakich zabiegów medycyny estetycznej poszukują teraz dojrzali mężczyźni na zachodzie? Jak wynika z badań cytowanych przez „Aesthetics Journal”, przede wszystkim jest to wolumetria twarzy zapewniająca młodszy wygląd…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.