fbpx

W jaki sposób nici COG Dives Med liftingują skórę?

Autor Magdalena Błaszczak
nici-dives

Nici Grade Extreme Lift to nieinwazyjna procedura pozwalająca osiągnąć efekty liftingu chirurgicznego. Zabieg z ich użyciem jest bezpieczny i efektywny, ponieważ zawiera wchłanialny biostymulator, który ulega całkowitej degradacji. Daje bardzo naturalne efekty utrzymujące się nawet do 2 lat.

marta

Marta Szudzińska-Petryk o niciach COG Dives Med

dyrektor generalna marki Dives Med

Czym charakteryzują się nici COG Dives Med?

Mają doskonałą giętkość i najwyższą odporność na rozciąganie. Ich ergonomiczna budowa zapewnia płynność implantacji, brak widoczności i wyczuwalności nici. Do tego dochodzi wysoki komfort i bezpieczeństwo zabiegu dzięki zastosowaniu najwyższej jakości igieł cienkościennych i kaniul łódeczkowatych. Ogromną zaletą jest też krótki czas zabiegu i minimalna rekonwalescencja.

Jak wygląda zabieg?

Wszystkie nici DIVES MED ART. GRADE EXTREME LIFT zamieszczone są w komfortowej kaniuli zmniejszającej traumatyzację tkanek i ryzyko wystąpienia zasinień. Przed wyborem nici należy dobrać ich wymiar i projekcję do miejsca zabiegowego. Nici przeznaczone są do implantacji w głębokie warstwy tkanki podskórnej, na granicy mięśnia.

 • Przed przystąpieniem do zabiegu należy bezwzględnie przeprowadzić wywiad medyczny, wykluczyć przeciwwskazania, uzyskać świadomą zgodę na wykonanie zabiegu oraz poinformować pacjenta o możliwych rezultatach i ewentualnych działaniach niepożądanych.
 • Przed iniekcją pole zabiegowe oczyścić środkiem antyseptycznym i pozostawić do wyschnięcia.
 • Następnie należy wykonać nakłucie wejściowe dla kaniuli igłą o przekroju 18G/19G.
 • Nici implantuje się zgodnie z obowiązującymi technikami i przebiegiem mięśni.
 • Ilość implantowanych nici zależy od stanu wyjściowego skóry i oczekiwanego efektu, optymalną ilość dobiera lekarz.
 • Po zakończeniu iniekcji miejsce zabiegowe należy zdezynfekować. Igły zutylizować zgodnie z obowiązującymi praktykami medycznymi i przepisami prawnymi. 

Zalecenia po zabiegu nićmi COG Dives Med

Implantacje nici mogą powodować zaczerwienienie, obrzęk, ból lub zasinienie w miejscu zabiegowym. Zazwyczaj zmiany te są łagodne i ustępują po kilku dniach. Aby uzyskać optymalne efekty korekcji oraz bezpieczną rekonwalescencję należy:

 • nie nakładać makijażu przez kolejne 12 godzin;
 • unikać solarium oraz nadmiernej ekspozycji na słońce do 2 tygodni po zabiegu;
 • nie narażać miejsca korekcji na działanie ekstremalnych niskich i wysokich temperatur;
 • aplikować maści uszczelniające naczynia krwionośne w miejsca gdzie wystąpiło zasinienie;
 • wszelkie niepokojące zmiany zgłosić niezwłocznie do specjalisty wykonującego zabieg. 

Jakie środki ostrożności warto zachować?

Nici mogą być stosowane wyłącznie przez lekarzy oraz personel medyczny z przeszkoleniem z zakresu technik stosowania nici liftingujących COG. Z uwagi na brak danych klinicznych, nie zaleca się stosowania produktu w miejsca poddane korekcji innymi preparatami oraz w lokalizacje nierekomendowane przez producenta, a w szczególności w naczynia krwionośne, ścięgna, więzadła i kości. Nieprawidłowe lub niezgodne z zaleceniami producenta użycie produktu może prowadzić do wystąpienia powikłań i działań niepożądanych

Możliwe działania niepożądane

Implantacja nici DIVES MED ART. GRADE EXTREME LIFT może prowadzić do nieznacznego uszkodzenia naczyń krwionośnych, powstania krwiaków i zasinień. Bezpośrednio po iniekcji w obszarze zabiegowym może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, a także kilkudniowa bolesność i tkliwość skórna.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.