fbpx

Utrata kolorytu czerwieni wargowej – przyczyny, zabiegi

Autor Magdalena Błaszczak
czerwien-wargowa

Według badaczy czerwony kolor ust sprawia, że kobieta uważana jest za młodszą i bardziej atrakcyjną. Niestety wraz z wiekiem usta bledną. Można jednak zintensyfikować ich kolor za pomocą zabiegów medycyny estetycznej.

dr-dominik-kalinowski

Dr Dominik Kalinowski o utracie kolorytu czerwieni wargowej

Lekarz stomatolog, specjalista medycyny estetycznej

Utrata czerwieni wargowej – przyczyny

Po 30. roku życia widać pierwsze objawy starzenia ust. Zauważalna staje się utrata objętości. Naskórek warg staje się przerzedzony, usta powoli tracą wyraźny kontur. Granica czerwieni wargowej jest coraz bardziej zaburzona. Obszar wokół ust osoby młodej osoby jest charakterystycznie uwypuklony. W miarę jak twarz się starzeje, to wybrzuszenie się spłaszcza. Starzenie odbija się również na “łuku kupidyna”, który traci swoją krzywiznę.  Usta tracą kolor i kontrast. Granica czerwieni wargowej jest miejscem, w którym czerwień przechodzi w skórę warg. W młodych wargach obramowanie jest jak biały wałek, który tworzy ostry kontrast z czerwienią warg. Wraz z wiekiem i spłaszczeniem ust, kontrast kolorystyczny staje się nieco mniej wyrazisty. Utrata koloru warg to też problem mikrokrążenia. Ładny, jasno różowy lub czerwony kolor ust młodzieńczych tworzony jest przez naczynia krwionośne. Ponieważ krążenie krwi i naczynia krwionośne działają inaczej z wiekiem, czerwień wargowa traci swój ton.

Utrata czerwieni wargowej – objawy

  • Mniejszy kontrast między odcieniem warg a otaczającą je skórą.
  • Utrata blasku i nawilżenia.
  • Bledszy odcień warg.

Utrata czerwieni wargowej – leczenie

Zabiegi, które mogą odmłodzić usta i przywrócić im intensywny kolor:

  • mikrodermabrazja wodna. Polega na aplikacji substancji aktywnych zawierających przeciwutleniacze. Złuszcza zrogowaciały naskórek, odżywia usta i nadaje im młodzieńczy blask.
  • wypełnianie kwasem hialuronowym. Ich odżywienie i nawilżenie sprawia, że zyskają nie tylko ładny, młody kształt, ale też odświeży ich kolor.
  • laserowa rewitalizacja ust. Nieablacyjny, delikatny zabieg laserowy ujędrnia skórę wokół ust. Sprawia, że są bardziej zwarte i pełniejsze. Delikatne uniesienie warg odsłania ich większą objętość. Energia cieplna lasera stymuluje produkcję kolagenu. W rezultacie wargi są lepiej odżywione i mają soczysty kolor.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

Zostaw komentarz

CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.