Według badaczy czerwony kolor ust sprawia, że kobieta uważana jest za młodszą i bardziej atrakcyjną. Niestety wraz z wiekiem usta bledną. Można jednak zintensyfikować ich kolor za pomocą zabiegów medycyny estetycznej.
Dr Dominik Kalinowski o utracie kolorytu czerwieni wargowej
Lekarz stomatolog, specjalista medycyny estetycznej
Utrata czerwieni wargowej – przyczyny
Po 30. roku życia widać pierwsze objawy starzenia ust. Zauważalna staje się utrata objętości. Naskórek warg staje się przerzedzony, usta powoli tracą wyraźny kontur. Granica czerwieni wargowej jest coraz bardziej zaburzona. Obszar wokół ust osoby młodej osoby jest charakterystycznie uwypuklony. W miarę jak twarz się starzeje, to wybrzuszenie się spłaszcza. Starzenie odbija się również na “łuku kupidyna”, który traci swoją krzywiznę. Usta tracą kolor i kontrast. Granica czerwieni wargowej jest miejscem, w którym czerwień przechodzi w skórę warg. W młodych wargach obramowanie jest jak biały wałek, który tworzy ostry kontrast z czerwienią warg. Wraz z wiekiem i spłaszczeniem ust, kontrast kolorystyczny staje się nieco mniej wyrazisty. Utrata koloru warg to też problem mikrokrążenia. Ładny, jasno różowy lub czerwony kolor ust młodzieńczych tworzony jest przez naczynia krwionośne. Ponieważ krążenie krwi i naczynia krwionośne działają inaczej z wiekiem, czerwień wargowa traci swój ton.
Utrata czerwieni wargowej – objawy
- Mniejszy kontrast między odcieniem warg a otaczającą je skórą.
- Utrata blasku i nawilżenia.
- Bledszy odcień warg.
Utrata czerwieni wargowej – leczenie
Zabiegi, które mogą odmłodzić usta i przywrócić im intensywny kolor:
- mikrodermabrazja wodna. Polega na aplikacji substancji aktywnych zawierających przeciwutleniacze. Złuszcza zrogowaciały naskórek, odżywia usta i nadaje im młodzieńczy blask.
- wypełnianie kwasem hialuronowym. Ich odżywienie i nawilżenie sprawia, że zyskają nie tylko ładny, młody kształt, ale też odświeży ich kolor.
- laserowa rewitalizacja ust. Nieablacyjny, delikatny zabieg laserowy ujędrnia skórę wokół ust. Sprawia, że są bardziej zwarte i pełniejsze. Delikatne uniesienie warg odsłania ich większą objętość. Energia cieplna lasera stymuluje produkcję kolagenu. W rezultacie wargi są lepiej odżywione i mają soczysty kolor.
Oficjalna inauguracja koncepcji lipoliftingu kwasem hialuronowym od IBSA Derma już za nami!
7 września w Hotelu Crown Plaza The Hub w Warszawie ponad 100 lekarzy z całej Polski wzięło udział w oficjalnej inauguracji lipoliftingu kwasem hialuronowym. O …
Wypełnianie tej części twarzy to nadal jedna z najczęściej wykonywanych procedur zabiegowych medycyny estetycznej. Niestety, często wiąże się z powikłaniami. Można je naprawić za pomocą hialuronidazy …