fbpx

Ujędrnianie ramion – jak pozbyć się „pelikanów”?

Autor Magdalena Błaszczak
pelikany

Jak skutecznie poradzić sobie z wiotką skórą ciała, która nie stanie się jędrniejsza, mimo ćwiczeń, samozaparcia i konsekwencji? Z pomocą przychodzi całkowicie nieinwazyjny i zarazem bardzo intensywnie działający zabieg ujędrniający tkanki, docierający naprawdę głęboko.

urszula-krawczyk

mgr Ula Krawczyk o HIFU

fizjoterapeutka, Klinika Bezpieczna Kosmetyka

W jaki sposób działa technologia HIFU?

 • Ujędrni i widocznie obkurczy tkanki trudnych obszarów, między innymi opadającej tkanki ramion.
 • Może również zredukować niewielkie ilości nagromadzonego w tych miejscach tłuszczyku.
 • HIFU może być stosowane zarówno na niewielkie depozyty tłuszczowe zgromadzone w okolicach brzucha czy ramion, ale głównie służy do liftingowania tkanki tych obszarów.
 • Jeśli pracujemy na wysokich parametrach działamy na tkankę tłuszczową, a na mniejszych głębokościach działamy na powięź i tkankę łączną.
 • HIFU to fala ultradźwiękowa o wysokiej częstotliwości. Dociera na różne głębokości tkanek w zależności od parametrów dobranych przez operatora.
 • W wyniku technologii zachodzą dwa procesy: termiczny i mechaniczny.
 • Termiczny – absorbcja fali powoduje podgrzanie w tkankach nawet do 60 st., na skutek czego tworzą się kontrolowane poparzenia wewnątrz tkanki.
 • Mechaniczny – powstają w środku pęcherzyki gazu, które uzkadzają kolumnowo strukturę, dzięki czemu tkanka (skóra, powięź) zaczynają się regenerować.
 • Są to w pełni kontrolowane uszkodzenia, stymulujące tkankę do regeneracji, a co za tym idzie do ujędrnienia opracowywanych partii ciała, takich jak brzuszek czy „pelikany” , ale też np. wewnętrzne partie ud .

Opis zabiegu HIFU

 • Najpierw obrysowane zostaje pole zabiegowe, operatorka ustala z kleintem/klientką na jakich obszarach będą pracować i jakimi głębokościami: tkanka tłuszczowa, powięź, skóra – w zależności od oczekiwanego efektu.
 • Przed przystąpieniem do zabiegu na skórę nałożony zostaje specjalny żel, który przewodzi ultradźwięki, a następnie przykładana jest punkt po punkcie głowica (punkt po punkcie fala o określonych parametrach dociera do tkanki na określoną głębokość).
 • Bardzo ważne, zarówno z powodów bezpieczeństwa, jak i uzyskania skutecznych efektów, jest właściwe ustawienie odpowiednich parametrów.
 • Fala emitowana przez głowicę może wnikać na głębokość od 1,5 do 11mm. Dochodzi do mikrouszkodzeń tkanek, dzięki którym następuje regeneracja i zagęszczenie dotychczasowej struktury komórkowej.
 • Ze względu na precyzyjnie ustawioną głębokość penetracji wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte, zabieg wiec nie wyklucza nas z codziennego życia.

Odczucia w trakcie zabiegu, efekty, okres rekonwalescencji

Klient/-ka odczuwa delikatne igiełki, punktowo gorąco, ale cały czas w strefie komfortu. Zabieg nie jest bolesny.

Efekty: Czasami pojawiają się już po 1-2 dniach; lepsze jest wtedy napięcie skóry, widać wygładzenie, poprawę elastyczności. Ale na ostateczne efekty czeka się średnio 3-6 mcy.

Konsekwencją zabiegu HIFU jest głęboki lifting i przebudowa tkanek. Skóra zaczyna się obkurczać, ponieważ fala ultradźwiękowa głęboko i wielopoziomowo pobudza procesy naprawcze w tkankach, tworzą się też nowe włókna kolagenu i elastyny. Zabieg daje spektakularne efekty szczególnie u szczupłych osób („pelikany”) i u kobiet po ciążach (rozciągnięta skóra brzucha, schowany pępek).

Jak często: zabieg powtarza się przeważnie raz w roku, przy większych problemach 2-3 razy w roku.

Rekonwalescencja: Nie jest konieczna, brak jakichkolwiek efektów ubocznych Znieczulenie: Nie jest konieczne.

Czas: ok. 60 min., z maską wyciszającą do 1,5 h.

Przeciwwskazania: Choroby serca, nowotwory złośliwe, przebyte udary mózgu, skłonność do keloidów, ciąża, karmienie piersią, zmiany skórne, opryszczka, stany zapalne w miejscu zabiegu, wszczepione urządzenie elektryczne, metalowe implanty w okolicy zabiegowej, leczenie przeciwzakrzepowe lub obecność zaburzeń krwotocznych, wypełniacze w okolicy zabiegowej ( ultradźwięki i wysoka temperatura powodują zanikanie wypełnień, może też dojść do pojawienia się stanu zapalnego w miejscu podania wypełniacza). 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.