Medycyna estetyczna daje ogromne możliwości poprawy wyglądu, o ile zabiegi wykonuje doświadczony specjalista, który ma estetyczne wyczucie i potrafi podejść do pacjenta bardzo indywidualnie. Dzięki odpowiedniemu działaniu można nie tylko przewrócić twarzy młody wygląd, ale również wyszczuplić ją optycznie i sprawić, że nos będzie wydawał się mniejszy i smuklejszy.
dr n. med. Katarzyna Osipowicz o trendzie smart aging
Mezoterapia igłowa
W coraz bardziej dominujący nurt smart aging, czyli wyrozumiałego i czułego podejścia do naturalnych procesów starzenia i dbania o skórę, wpisuje się mezoterapia. To zabieg, który cieszy się niezmienną popularnością, ponieważ szybko odświeża i uelastycznia skórę. Jest jednym z najczęściej stosowanych sposobów odmładzania i regeneracji skóry w gabinetach medycyny estetycznej. Swój sukces zawdzięcza szybkiemu efektowi liftingu bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów chirurgii plastycznej i minimalnej liczbie przeciwskazań. To wręcz rutynowy element higieny powakacyjnej, gdy chcemy doprowadzić naszą wysuszoną słońcem skórę do stanu równowagi i przygotować ją na jesienno-zimowe wyzwania. Mezoterapia igłowa z koktajlami odżywczymi i nieusieciowanym kwasem hialuronowym to jeden z najskuteczniejszych zabiegów poprawiających kondycję skóry od środka, dających spektakularne efekty. Ponadto, zabieg mezoterapii igłowej chroni skórę przed promieniami słonecznymi, mrozem, wiatrem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi, które wywierają na nią negatywny wpływ. A wszystkie te efekty utrzymują się nawet rok! Polecamy je zarówno kobietom, jak i mężczyznom.
Mezoterapia restrukturyzująca
Innym rodzajem zabiegu nowej generacji jest mezoterapia restrukturyzująca na bazie kwasu hialuronowego, która daje efekty widoczne już od pierwszego zastosowania, utrzymujące się do dziewięciu miesięcy. To nowoczesna metoda odmłodzenia skóry, może być stosowana do zabiegów na twarz, szyję, dekolt, do rewitalizacji skóry dłoni, a nawet do nawilżenia ust.
Aminokwasowa terapia zastępcza i kolagen
Warto przyjrzeć się także Aminokwasowej Terapii Zastępczej, która została opracowana przez szwajcarskie Laboratorium Professional Derma. To opatentowany program przeciwstarzeniowy, którego skuteczność potwierdzają badania kliniczne. Aminokwasowa Terapia Zastępcza poprawia nawilżenie, napięcie, jędrność oraz gęstość skóry, a ponadto wygładza jej powierzchnię i spłyca utrwalone zmarszczki oraz bruzdy, dając efekt naturalnego odmłodzenia. Alternatywą może być podanie bezpośrednio do skóry kolagenu. Terapia pod nazwą Linerase, została nagrodzona przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych.
Biostymulatory
Zgodnie ze złotą zasadą umiaru, warto postawić na zabiegi biostymulujące działające zupełnie inaczej niż znane do tej pory wypełniacze i botoks. Pobudzają one naturalne procesy regeneracyjne skóry, przyczyniają się do przebudowy, wzrostu ilości kolagenu (białka odpowiedzialnego za jędrność i świeży wygląd skóry), przywracając jej młody wygląd dyskretnie i bezinwazyjnie.
- Terapia kwasem polimlekowym jest bardzo dyskretna i nie zaburza naturalnych rysów twarzy. Preparat powstrzymuje procesy starzenia się skóry poprzez pobudzanie tkanek do wytwarzania kolagenu. Twarz młodnieje, a jednocześnie zachowuje naturalny wygląd. Spektakularne efekty preparatu utrzymują się ponad dwa lata. Kwas polimlekowy jest w pełni metabolizowany w ludzkim organizmie i bezpieczny dla zdrowia.
- Z kolei skinboostery zawierają dużą ilość preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego, czyli inaczej stabilizowanego. Stabilizowany kwas hialuronowy utrzymuje się w skórze aż do sześciu miesięcy, cały czas ją nawilżając i zapobiegając wysuszeniu. Preparat typu skinbooster działa jak bomba przeciwstarzeniowa, wypełniając drobne zmarszczki. Skóra jest mocno napięta, zagęszczona i nawilżona. W zależności od początkowego stadium kondycji skóry, zabieg na ogół przynosi świetne efekty już po pierwszym razie.
- Oryginalną metodą na uzupełnianie ubytków skórnych, spłycanie zmarszczek oraz modelowanie konturu twarzy jest wykorzystanie hydroksyapatytu wapnia. Ten nieorganiczny związek chemiczny naturalnie występuje w przyrodzie w formie minerału. W ciele człowieka z kolei stanowi rusztowanie dla tkanek, takich jak kości lub zęby, którym zapewnia wytrzymałość. Wstrzykiwany pod skórę, podczas zabiegu, stymuluje produkcję naturalnych włókien kolagenowych i jest chętnie stosowany przez osoby wymagające wymodelowania owalu twarzy oraz spłycenia zmarszczek.
Katarzyna Nowacka ekspertka kosmetologii, prekursorka kosmetologii holistycznej. Od 2000 r. prowadzi własny gabinet w Kaliszu Ta dieta pomaga wyciszyć trądzik Mianem trądziku hormonalnego określa się …
Ocena pacjenta jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przez lekarza. Tylko postawienie właściwej diagnozy pozwala zaplanować odpowiednie leczenie przeciwstarzeniowe. Dotyczy to również zabiegów …