fbpx

 TOP 3 zabiegi naturalnie odmładzające okolicę oczu

Autor Przemek
TOP 3 zabiegi naturalnie odmładzające okolicę oczu

Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu i włókien elastycznych, co prowadzi to utraty elastyczności i napięcia skóry. Zmniejsza się ilość endogennego kwasu hialuronowego, liczba gruczołów łojowych i potowych. Naskórek ulega pogrubieniu, przesuszeniu. Pojawiają się deficyty ceramidów, uszkodzenia DNA komórek, plamy pigmentacyjne. Dochodzą do tego zmiany w kośćcu, atrofia tkanki tłuszczowej i mięśniowej. Te zmiany są najszybciej widoczne w okolicach oczu. 

dr Dominika Posłowska

dr Dominika Posłowska o zabiegach odmładzających okolicę oczu

lekarz medycyny estetycznej

Osocze bogatopłytkowe pod oczy

Wydaje się, że o osoczu napisano już wszystko, więc tylko przypomnę.

Czynniki wzrostu wydzielane przez płytki krwi podczas degranulacji po kontakcie z odsłoniętymi włóknami kolagenu (nakłuciu skóry):

– stymulują proliferację komórek (nie tylko fibroblastów, zależy to od głębokości podania);

– wzmagają wytwarzanie macierzy międzykomórkowej;

– przyspieszają gojenie, regenerują.

– Wiemy również, że regulują proces melanogenezy,

– hamują stan zapalny, co wykorzystujemy w leczeniu przebarwień, utrwalonego rumienia, trądziku różowatego.

Tkanka tłuszczowa

Nasze endogenne płynne złoto – tłuszcz. Tkanka z jednej strony często niechciana, z drugiej – fascynujące, własne źródło komórek macierzystych. Komórki macierzyste to grupa pierwotnych komórek naszego organizmu, które mają zdolność nieograniczonego namnażania się, podziałów i przekształcania we wszystkie inne rodzaje komórek. Ich zdolności regeneracyjne i naprawcze są wykorzystywane w medycynie urazowej, m.in. w leczeniu uszkodzonego rdzenia kręgowego, w ortopedii, od lat doceniamy te z krwi pępowinowej. Zastosowanie totipotencjalnych komórek macierzystych w medycynie estetycznej jest stosunkowo nowe i wznosi ją na wyższy poziom – medycyny regeneracyjnej. Cienka, wiotka skóra powiek często wymaga od nas silnego i zdecydowanego działania, inaczej rezultaty zabiegów bywają niesatysfakcjonujące. Tkanka tłuszczowa z komórkami macierzystymi spełnia kilka funkcji jednocześnie. Przede wszystkim uzupełnia i tak ubogą w tej okolicy tkankę podskórną, co daje podparcie skórze. Redukuje zasinienia (bo odsuwa od cienkiej skóry prześwitujący mięsień okrężny oka). I wreszcie – silnie, ale w naturalny sposób stymuluje, zagęszcza skórę i poprawia jej kondycję.

Blefaroplastyka

Przy opadających powiekach, obecności tzw. worków, poduszek pod oczami, czyli zmianach bardziej zaawansowanych, także zastosowane metody muszą być bardziej inwazyjne, żeby dały satysfakcjonujący efekt.

– Pojawiający się z wiekiem nadmiar skóry powiek, wiotkość mięśni, obecność przepuklin tłuszczu oczodołowego zmieniają kontur powiek.

– Początkowo obserwujemy mniej zaznaczoną bruzdę górnej powieki, u kobiet nieestetyczne zbieranie się w niej makijażu, z czasem skóra górnej powieki opiera się o rzęsy, utrudniając w ogóle malowanie rzęs i powiek.

– Powieka dolna z kolei, w wyniku zmian w skórze, mięśniach i tkance łącznej, ulega optycznemu wydłużeniu, zmieniając kształt oka z migdałowego na bardziej okrągły.

– Zabiegiem dającym radykalny i trwały efekt estetyczny w tym przypadku jest plastyka powiek.

Jakie biostymulatory pod oczy są najskuteczniejsze?

Skóra wokół oczu jest cieńsza i delikatniejsza niż na pozostałych częściach twarzy ze względu na jej specyficzną budowę. Jej grubość wynosi ok. 0,5 mm, podczas gdy w innych obszarach nawet do 4 mm. Nie występują w niej gruczoły potowe a niewielka ilość gruczołów łojowych sprawia, że łatwo ulega przesuszeniom…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.