fbpx

Szczupła talia – dwa zabiegi, które ją szybko wymodelują

Autor Magdalena Błaszczak
szczupla-talia

Zdrowe nawyki są podstawą medycyny regeneracyjnej. Marząc o ładnej sylwetce najpierw powinniśmy zacząć od podstaw. Od dbania o siebie: od odpowiedniej dawki ruchu, dobrze zbilansowanej diety, zapewnienia organizmowi balansu hormonalnego. Te zdrowe nawyki spowodują, że ciało będzie w świetnej kondycji. To jest podstawa. Dopiero później myślimy o „dodatkach”, czyli o zabiegach.

Dr Agnes Frankel o zabiegach na szczupłą talię

Specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej

Szczupła talia  – technologia HIFU

Ultradźwięki czyli HI-FU, to według mnie niezastąpiony lider w modelowaniu talii. Znane są w medycynie od wielu lat. Z perspektywy pacjenta ważne, aby zabieg wykonywał specjalista. Zbierze on dokładnie wywiad i zakwalifikuje do zabiegu. W przeciwnym razie – źle dobrana dawka i nieznajomość anatomii – mogą dać groźne powikłania. Kluczowy jest też wybór najlepszego urządzenia do wykonania zabiegu. Sprzęt z certyfikacją świadczy o bezpieczeństwie, a niestety coraz więcej na rynku polskim też „podróbek”. Takie urządzenia nie dają żadnej gwarancji, że zabieg będzie bezpieczny, nie mówiąc o skuteczności.

Technologia HIFU – przebieg zabiegu i efekty

Zabieg HIFU  jest minimalnie odczuwalny, nie wymaga znieczulenia. Odpowiednią głowicę przykładamy do danego miejsca: na brzuch, boczki, talię. Cała procedura trwa około godzinę. Po zabiegu można od razu wrócić do swoich codziennych czynności. Najlepsze efekty uzyskuje się po około 8-12 tygodniach, gdy komórki tłuszczowe są usuwane z organizmu. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem ultradźwięków można stracić w pasie około 2- 3 cm.

Szczupła talia – lipoliza iniekcyjna

To małoinwazyjna metoda redukcji tłuszczu np. na brzuchu. W miejsca nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej,  lekarz wstrzykuje substancje. To fosfatydylocholina – lecytyna i deoksycholat, które rozpuszczają i niszczą komórki tłuszczowe. Zawarta w preparacie L-karnityna przyspiesza ich rozkład w procesach metabolicznych. W konsekwencji komórki tłuszczowe wydalane są z organizmu w naturalny sposób. Preparat zawiera już w składzie środek znieczulający. Wstrzykuje się go specjalną długą i cienką igłą.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

W jaki sposób masażysta może wspomóc pracę lekarza medycyny estetycznej?

Na naszej twarzy i w całym ciele widocznie afirmują się emocje. Twarz jest tym miejscem, gdzie najbardziej jest to widoczne. Jednak należy pamiętać, że ten proces ma wpływ na całe ciało. Zamrożony smutek czy gniew, zdziwienie, strach budują trwałe napięcia w mięśniach. Smutek, złość, gniew to emocje, które odpowiadają za nielubiane zmarszczki m.in.: lwia zmarszczka na czole, czy kurze łapki przy zewnętrznych kącikach oczu…

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.