fbpx

Karboksyterapia + infuzja tlenowa – dlaczego warto stosować pod oczy?

Autor Magdalena Błaszczak
karboksyterapia

To zabieg pod oczy dla kobiet i mężczyzn: zredukuje obrzęki, cienie i zasinienia, spłyci zmarszczki mimiczne, odżywi, nawilży, ujędrni. Ukoi i zrewitalizuje zmęczoną skórę wokół oczu. Spowolni proces starzenia.

anna-milewska

mgr Anna Milewska

kosmetolog z Kliniki Bezpieczna Kosmetyka

Karboksyterapia z infuzją tlenową to zabieg bazujący na połączeniu dwóch procedur intensywnie dotleniających i rewitalizujących skórę wokół oczu, który stosowany konsekwentnie zapobiegnie przyspieszonym procesom starzenia. Jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet i mężczyzn narażonych na przyspieszenie procesów starzenia skóry wokół oczu spowodowanych długimi godzinami spędzanymi przed monitorami komputerów czy smartfonów, przeważnie w zamkniętych pomieszczeniach. Problem staje się coraz bardziej powszechny, ponieważ nasz styl życia mocno ewoluował w kierunku intensywnego korzystania z nowych technologii. 

Zabieg idealny dla mężczyzn

Co ciekawe, zabieg jest niezwykle atrakcyjny dla mężczyzn. Wielu z nich stosuje karboksyterapię z infuzją tlenową, bo efekt pojawia się szybko i, co ważne dla panów, po zabiegu nie ma śladu. Infuzja w ogóle nie jest inwazyjna (zabieg relaksuje), a karboksyterapia daje minimalne ryzyko powstawania siniaków, bo możemy zrobić dwa wkłucia, a obrzęk utrzymuje się zaledwie ok. 10 min. [Dla porównania, przy mezoterapii okolicy oka średnio robimy 15 wkłuć.] Po zabiegu nie widać, że ‘coś było robione’, a mężczyźni, jak również wiele kobiet, coraz częściej cenią sobie efekt ‘WOW’ bez poświęceń. Niektórzy po prostu nie lubią długiej rekonwalescencji, źle ją tolerują. A tu mamy widoczny efekt przy minimalnym zaangażowaniu w zmianę życiowych planów.

Etap karboksyterapii – opis zabiegu

Najpierw kosmetolog wykonuje demakijaż i dezynfekuje skórę wokół oczu. Potem nakłuwa w kąciku zewnętrznym każdego oka dolną i górną powiekę. Igłą śródskórnie podaje w te miejsca dwutlenek węgla. Można poczuć rozpieranie, a także jak błyskawicznie puchną powieki. Kosmetolog na skórę nakłada zimne waciki i po kilku minutach dyskomfort mija. Karboksyterapia powoduje natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz zwiększenie przepływu tlenu i krwi, skóra staje się bardziej wypoczęta, dotleniona, ukrwiona. Dwutlenkiem węgla stymulujemy namnażanie się nowego kolagenu oraz zwiększamy absorbcję składników aktywnych. Dlatego w kolejnym etapie za pomocą infuzji tlenowej w skórę zostaną podane koktajle rewitalizujące. Wykonany przedtem zabieg karboksyterapii zintensyfikuje jeszcze ich wchłanianie, mają za zadanie głęboko odżywić i nawilżyć skórę (taka głęboka pielęgnacja nie byłaby możliwa bez udziału sprężonego tlenu i karboskyterapii podanej tuż przed).

Infuzja tlenowa

Po karboksyterapii ponownie kosmetolog dezynfekuje skórę i dodatkowo nakłada żel z arniki, żeby zminimalizować chwilowy dyskomfort opuchlizny wywołany karboksyterapią. Następnie za pomocą tlenu pod ciśnieniem podaje dobrany do potrzeb skóry koktajl odżywczy, bogaty w witaminy, aminokwasy i mikroelementy. Pod wpływem ciśnienia hiperbarycznego substancje przenikają do głębszych warstw skóry, co daje efekt natychmiastowego dotlenienia i odświeżenia. Czasem robię najpierw jedno oko i pokazuję klientce różnicę, bo zabieg optycznie podnosi łuk brwiowy i wygładza skórę. Ampułki są bardzo różne, można zastosować ampułkę z kwasem hialuronowym, z kolagenem, z witaminą C – skóra jest bardziej promienna, wyciszona, nawilżona. Najczęściej podaję ampułkę z Atoxelene. Zawiera peptyd biomimetyczny hamujący skurcze mięśni, wiążący wodę kwas hialuronowy, seboregulujący skwalen i łagodzący pantenol. Po wszystkim nakładam na powieki żel i krem nawadniający. O ile to możliwe, radzę powstrzymać się tego dnia od robienia makijażu. Zabieg infuzji tlenowej jest bardzo przyjemny, chłodzącorelaksujący. Jest to jeden z nielicznych zabiegów pod oczy, gdzie pracujemy tak blisko oka.

Dlaczego połączenie tych dwóch zabiegów jest tak skuteczne?

Oba zabiegi uzupełniają się nawzajem i wzmacniają swoje podstawowe działanie. Bez podania wcześniej dwutlenku węgla, sam tlen hiperbaryczny nie byłby tak skuteczny. Karboksyterapia wpływa na absorbcję, a tym samym działanie składników aktywnych podawanych w koktajlach do infuzji tlenowej. Karboksyterapia jest podawana głęboko, działa mocniej na cienie i obrzęki, a infuzja tlenowa intraceuticals na spłycenie zmarszczek mimicznych, powoduje, że skóra staje się bardziej wypoczęta i odżywiona. Zabieg trwa godzinę. 

Jakich efektów można się spodziewać?

Skóra tuż po zabiegu może, ale nie musi być delikatnie zaczerwieniona i obrzęknięta, zawsze jest wypoczęta zrewitalizowana, łuki brwiowe optycznie są uniesione. Należy wykonywać je raz w tygodniu lub dwa razy, w zależności od problemu i wieku. Dwa razy, jeśli klientce zależy na szybszym efekcie, są większe obrzęki lub więcej zmarszczek. Zalecana jest seria 8 zabiegów raz lub dwa razy w roku. Efekty po jednym zabiegu:

 • Dotleniona, ukrwiona, rozjaśniona skóra wokół oczu
 • Wygładzenie drobnych zmarszczek
 • Poprawa jędrności i elastyczności
 • Zniwelowane cienie i obrzęki

Efekt po serii zabiegów:

Skóra wokół oczu jest naturalnie młodsza, bardziej wypoczęta, witalna, jędrna, dobrze ukrwiona i odżywiona, gotowa na przyjęcie składników aktywnych, które z uwagi na poprawę wchłaniania skóry „pracują” lepiej, efektywniej. Zwiększona grubości i gęstość skóry.

Wskazania do zabiegu:

 • „zmęczone” spojrzenie: obrzęki, cienie
 • skóra niedotleniona, sucha, z zaznaczającą się siateczką zmarszczek mimicznych,
 • skóra, która traci lub utraciła swoją jędrność,
 • skóra słabo ukrwiona,
 • skóra o niezdrowym kolorycie,
 • skóra mało sprężysta.

Przeciwwskazania do zabiegu:

Karboksyterapia – stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej, ciąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, choroby serca i płuc, klaustrofobia (w przypadku zabiegu na okolice oczu), terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej. Nie występują żadne przeciwwskazania do infuzji tlenowej – zabieg można wykonywać nawet w ciąży.

Odczucia podczas zabiegu:

Przy karboksyterapii rozpieranie, delikatne pieczenie, lekkie szczypanie, delikatny ucisk. Przy infuzji tlenowej ‘intraceuticals’ jest wyłącznie relaks i przyjemne chłodzenie. Cena: 520 zł.

Dlaczego warto skorzystać z połączenia Karboksyterapii z infuzją tlenową?

 • Karboksyterapia wzmacnia działanie infuzji tlenowej: składniki z koktajli wnikają jeszcze głębiej i działają jeszcze efektywniej.
 • Wielopoziomowy: karboksyterapia podawana jest głębiej, niweluje na obrzęki i ‘cienie’, infuzja mocno rewitalizuje (czyt. w stopniu niewykonalnym z pomocą kremów czy serów pod oczy); razem dają natychmiastowy efekt odświeżonego spojrzenia.
 • Multi-funkcyjny, rozwiązuje kilka problemów jednocześnie: zmarszczki mimiczne, ‘cienie’, obrzęki, suchość, wiotkość, utratę jędrności, długofalowo wykazuje działanie anti-aging.
 • Brak rekonwalescencji, nie ma skutków ubocznych w postaci zasinień czy opuchlizny (m.in. z tego względu bardzo ceniony przez mężczyzn). ✓ Efektywny samodzielnie, łatwo wpisujący się w terapie łączone w celu wzmocnienia efektów (brak niepożądanych interakcji).
 • Można wykonać jednorazowo przed tzw. wielkim wyjściem i w serii.
 • Całoroczny – brak związku ze światłem, nie wykazuje interakcji z promieniowaniem UV – idealny zabieg na lato!
 • ZABIEG W 100% BEZPIECZNY: Mało przeciwskazań (przy infuzji nie występują żadne).
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.