fbpx

Stosowanie  wypełniaczy – różnice między twarzami mężczyzn i kobiet

Autor Magdalena Błaszczak
twarz-kobiet-mezczyzn

Twarze męskie i kobiece rządzą się różnymi prawami pod względem planowania leczenia. Występują w nich znaczne różnice, jeśli chodzi o anatomię i estetykę.

Anita Maciejewska

dr n. med i n. o zdr. Monika Anita Maciejewska o stosowaniu wypełniaczy

lekarz medycyny estetycznej

Przy planowaniu zabiegów konturowania twarzy i wolumetrii stosowane jest podejście uwzględniające ostateczny wygląd całej twarzy w bezruchu i w trakcie mimiki, co pozwala na prawidłowy odczyt przez otoczenie emocji wyrażanych przez pacjenta po zabiegu (the whole-face approach).

Różnica w stosowaniu wypełniaczy

  • Harmonizacja kobiecej twarzy wymaga przywrócenia wyniosłości w środkowej i dolnej 1/3 części twarzy celem osiągnięcia kształtu serca lub odwróconego trójkąta.
  • Natomiast twarz mężczyzny jest postrzegana jako harmonijna, gdy jest nieco dłuższa, z bardziej równomiernym zaznaczeniem wyniosłości dla każdej 1/3  twarzy i dobrze zarysowaną linia żuchwy.
  • Czaszka przeciętnego mężczyzny jest większa, niż kobiety.
  • Kości czołowe, szczękowe, jarzmowe i żuchwa są zazwyczaj szersze, bardziej kwadratowe i bardziej płaskie, a łuk brwiowy jest bardziej widoczny.
  • Mężczyźni mają większą średnią masę mięśniową i wyższą gęstość naczyń krwionośnych.

Na co warto zwracać uwagę modelując męską twarz?

  • W przypadku mężczyzn istotnym aspektem jest unikanie feminizacji twarzy.
  • Dodanie nadmiernej objętości w 1/3 środkowej części twarzy powoduje właśnie taki niepożądany efekt.
  • Ważne jest również, aby nie przepełniać skroni, ponieważ zaznaczone doły skroniowe są estetycznie atrakcyjne u wielu mężczyzn.
  • U niektórych mężczyzn stosowane może być wypełnienie ust kwasem hialuronowym celem poprawy granicy czerwienie wargowej. Należy jednak unikać nadawania ustom kobiecego kształtu i efektu z zbyt dużej pełności.
  • Niewłaściwe uniesienie brwi przy użyciu toksyny botulinowej (zwłaszcza w części bocznej) także nadaje męskiej twarzy kobiecy wygląd.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.