577
Twarze męskie i kobiece rządzą się różnymi prawami pod względem planowania leczenia. Występują w nich znaczne różnice, jeśli chodzi o anatomię i estetykę.
dr n. med i n. o zdr. Monika Anita Maciejewska o stosowaniu wypełniaczy
lekarz medycyny estetycznej
Przy planowaniu zabiegów konturowania twarzy i wolumetrii stosowane jest podejście uwzględniające ostateczny wygląd całej twarzy w bezruchu i w trakcie mimiki, co pozwala na prawidłowy odczyt przez otoczenie emocji wyrażanych przez pacjenta po zabiegu (the whole-face approach).
Różnica w stosowaniu wypełniaczy
- Harmonizacja kobiecej twarzy wymaga przywrócenia wyniosłości w środkowej i dolnej 1/3 części twarzy celem osiągnięcia kształtu serca lub odwróconego trójkąta.
- Natomiast twarz mężczyzny jest postrzegana jako harmonijna, gdy jest nieco dłuższa, z bardziej równomiernym zaznaczeniem wyniosłości dla każdej 1/3 twarzy i dobrze zarysowaną linia żuchwy.
- Czaszka przeciętnego mężczyzny jest większa, niż kobiety.
- Kości czołowe, szczękowe, jarzmowe i żuchwa są zazwyczaj szersze, bardziej kwadratowe i bardziej płaskie, a łuk brwiowy jest bardziej widoczny.
- Mężczyźni mają większą średnią masę mięśniową i wyższą gęstość naczyń krwionośnych.
Na co warto zwracać uwagę modelując męską twarz?
- W przypadku mężczyzn istotnym aspektem jest unikanie feminizacji twarzy.
- Dodanie nadmiernej objętości w 1/3 środkowej części twarzy powoduje właśnie taki niepożądany efekt.
- Ważne jest również, aby nie przepełniać skroni, ponieważ zaznaczone doły skroniowe są estetycznie atrakcyjne u wielu mężczyzn.
- U niektórych mężczyzn stosowane może być wypełnienie ust kwasem hialuronowym celem poprawy granicy czerwienie wargowej. Należy jednak unikać nadawania ustom kobiecego kształtu i efektu z zbyt dużej pełności.
- Niewłaściwe uniesienie brwi przy użyciu toksyny botulinowej (zwłaszcza w części bocznej) także nadaje męskiej twarzy kobiecy wygląd.
Nici Grade Extreme Lift to nieinwazyjna procedura pozwalająca osiągnąć efekty liftingu chirurgicznego. Zabieg z ich…
Autor Magdalena Błaszczak
Nie tylko zmienne warunki atmosferyczne, wysiłek fizyczny czy stresująca sytuacja powodują pojawienie się zaczerwienienia w…
Autor Magdalena Błaszczak
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.