fbpx

Jak odzyskać piękną skórę, włosy i ciało po wakacjach?

Autor Przemek
piekne-cialo-po-lecie

Po intensywnym okresie letnim, kiedy skóra narażona była na słońce, wiatr i inne czynniki zewnętrzne, nadszedł czas na zasłużoną regenerację i odnowę. Troska o ciało jest teraz nie tylko kwestią estetyczną, ale przede wszystkim zdrowotną. Te metody pielęgnacji oraz zabiegi są najskuteczniejsze i przywrócą skórze,  włosom nawilżenie i młodzieńczą energię.

Katarzyna-Osipowicz

dr n. med. Katarzyna Osipowicz o zabiegach regenerujących po lecie

specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, współzałożycielka Kliniki OT.CO.

Wideodermatoskopia: promienna skóra = zdrowa skóra

Odpowiednia pielęgnacja to klucz do zdrowego i pięknego wyglądu, niezależnie od pory roku. Jednak wakacyjna ekspozycja na słońce, chlor z basenów i słona woda mogą pozostawić ślady pozostawiając naszą skórę przesuszoną, podrażnioną i pozbawioną blasku. Teraz, wraz ze zbliżającą się jesienią, warto dostarczyć naszej skórze odrobinę więcej uwagi. Nawilżające kremy, delikatne peelingi oraz produkty bogate w antyoksydanty pomogą przywrócić równowagę i promienny wygląd. Co ważne, jesień to też idealna okazja na to, aby sprawdzić u dermatologa wszelkie pojawiające się zmiany skórne. Jedną z najskuteczniejszych metod badania zmian na naszym ciele jest wideodermatoskopia, podczas której lekarz najpierw przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie dokonuje oględzin na całym ciele, przy pomocy specjalnej głowicy. Obraz jest bardzo szczegółowy i od razu widoczny na monitorze komputera, co umożliwia dermatologowi dokładną ocenę znamion. Metoda ta przede wszystkim pozwala na długoterminową obserwację, wykrywanie nowych lub zmienionych znamion. Badanie wideodermatoskopowe pozwala również na wczesne wykrycie czerniaka, który jest nowotworem złośliwym skóry, charakteryzującym się szybkim tempem rozwoju.

Mezoterapia: włosy pełne blasku

Wraz z nadejściem jesieni, wiele osób boryka się z osłabionymi, matowymi włosami, a także problemami związanych z nadmiernym wypadaniem. Mezoterapia, wykorzystująca precyzyjnie dobrane koktajle witaminowe i składniki odżywcze, stanowi rewelacyjny sposób na odbudowę i wzmocnienie włosów. Nie tylko stymuluje naturalny wzrost, ale także rewitalizuje skórę głowy, przywracając jej zdrowy wygląd. To nieinwazyjne i bezbolesne rozwiązanie, które umożliwia cieszenie się pięknymi, gęstymi włosami nawet wtedy, kiedy włosy mogły być narażone na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Modelowanie ciała kwasem polimlekowym

Zdrowe odżywanie i regularny, rozsądnie dawkowany sport to składniki, które pozwalają, aby nasze ciało pozostało w znakomitej formie. W sezonie letnim, czasie urlopów, kiedy nieco mniejszą wagę przykładamy do diety, częściej pozwalamy sobie na odstępstwa od diety czy rzadziej trenujemy, warto wspomóc się profesjonalnymi zabiegami i wsparciem ekspertów, aby nasze ciało wciąć prezentowało się świetnie. Na jakie zabiegi warto postawić, aby efekt był jeszcze lepszy? Z pewnością możemy pokusić się o wymodelowanie konkretnych partii ciała w sposób bezinwazyjny np. przy pomocy kwasu polimlekowego służącego do modelowania pośladków. Zabieg z jego wykorzystaniem wykorzystaniem trwa ok 60 minut. Rozpoczyna się od ostrzyknięcia punktów wejścia kaniuli substancją znieczulającą, co czyni zabieg niemal bezbolesnym.

Laseroterapia na przebarwienia

Warto pokusić się również o pozbycie się powstałych przebarwień czy utrwalonego rumienia. Najskuteczniejszą metodą będzie wybór zabiegów laserowych niwelując niechciane wakacyjne pamiątki. Promienie laserowe o odpowiednio dobranej długości fali wnikają w głąb skóry i rozbijają skupiska melaniny. Efekty zabiegu są trwałe jednak, należy pamiętać o zabiegach przypominających i unikaniu promieni słonecznych.

Po sezonie pełnym słońca, wiatru i aktywności, zasługujemy na moment relaksu i regeneracji. Niech to będzie czas, kiedy oddamy naszemu ciału i umysłowi chwilę oddechu, dbając jednocześnie o to, aby nasza skóra, włosy i ducha zachowały piękno i energię.

Odmładzanie ciała – jak działa kwas polimlekowy?

Biostymulację definiujemy jako zdolność do indukowania odpowiedzi komórkowej poprzez kontrolowaną reakcję zapalną. W efekcie naturalnych procesów anabolicznych dochodzi do zwiększonej proliferacji fibroblastów, syntezy białek oraz zwiększonej produkcji włókien kolagenowych i elastynowych w tkance. Równolegle dochodzi do powolnej degradacji zastosowanego materiału…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.