fbpx

Osocze na zaburzenia erekcji, lipoliza iniekcyjna… Jakie inne zabiegi wybierają obecnie mężczyźni?

Autor Magdalena Błaszczak
o zabiegach popularnych wśród mężczyzn

Mężczyzna w klinice medycyny estetycznej do niedawna był głównie towarzyszem swojej żony lub partnerki, która poddawała się zabiegom. Z czasem panowie zaczęli odkrywać, że dbanie o młody wygląd wcale nie musi być niemęskie, a zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przestały się kojarzyć tylko z wydatnymi ustami bądź powiększonym biustem.

dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska,

dr n. med. Agnieszka Nalewczyńska

Ginekolog, lekarz medycyny estetycznej, Klinika Estebelle

Wizyta w gabinecie inspirowana hollywoodzkimi gwiazdami

Trend odwiedzania lekarza medycyny estetycznej z pewnością przywędrował do nas z USA, gdzie panowie są już prawie tak częstymi gośćmi jak i kobiety. Brad Pitt czy Bradley Cooper nie wstydzą się mówić, że bardzo dbają o wygląd, a jednak nadal pozostają macho. Twarz mężczyzny, z uwagi na fakt, że jest inaczej zbudowana niż kobiety, starzeje się również odmiennie. Dodatkowo szybszy proces starzenia u mężczyzn jest spowodowany mniejszym przykładaniem wagi do codziennej pielęgnacji, a także błędami dietetycznym i paleniem papierosów. Niezmiernie ważne jest indywidualne podejście do pacjenta. Męska twarz zdecydowanie musi być bardziej ostra, kanciasta w rysach. Dlatego staramy się wyostrzyć kąt żuchwy, zaznaczyć brodę, zachować męskie proporcje.

Ulubione zabiegi medycyny estetycznej wśród mężczyzn

Z uwagi na fakt, ze mężczyźni nie chcą inwazyjnych i wyłączających z codziennego funkcjonowania zabiegów (nie chcą aby inni wiedzieli ze poddali się zabiegom), konieczne jest maksymalizowanie efektów i minimalizowanie czasu rekonwalescencji. Nie dziwi więc fakt, że podobnie jak wśród kobiet najpopularniejszymi zabiegami wśród mężczyzn Jest wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego oraz zastosowanie toksyny botulinowej.

  • Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która jest jednym ze składników ludzkiego ciała. Ma postać przezroczystego żelu, a jej zastosowanie to głównie wypełnianie ubytków tkankowych lub nadawanie objętości. Najczęściej tą substancją wypełniamy bruzdy nosowo-wargowe, które bardzo postarzają twarz. Zabieg trwa kilka minut i następnego dnia można wrócić do pracy, bez obawy o widoczne ślady po zabiegu.

  • Groźny wygląd „marsowych” brwi, czyli zmarszczek międzybrwiowych, można złagodzić za pomocą toksyny botulinowej. Ta bardzo popularna i bezpieczna substancja, oskarżana często niesłusznie o wypełnianie ust (!) powoduje unieruchomienie mięśni a tym samym wygładza zmarszczki i nadaje efekt wypoczętej twarzy. Odpowiednio wykonany zabieg jest świetną profilaktyką w powstawaniu głębokich zmarszczek na czole i wokół oczu, które, jeśli powstaną, są trudne do usunięcia innymi metodami.

  • W celu poprawy jędrności skóry lub uzupełnienia ubytków tkankowych u mężczyzn można dodatkowo zastosować substancje, które jednocześnie będą uzupełniać ubytki tkankowe, ale także poprawiać jakość skóry. Do takich substancji należy hydroksyapatyt wapnia, dający naturalny i długotrwały efekt.

Mężczyźni wykonują zabiegi medycyny estetycznej nie tylko na twarz

W okresie przedwakacyjnym, podobnie jak kobiety, panowie szukają zabiegów, które mogłyby pomóc wymodelować sylwetkę. Medycyna estetyczna może również pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj wykonujemy zabiegi lipolizy iniekcyjnej, czyli bezpośrednio do tkanki tłuszczowej podajemy substancję, która zmniejsza jej ilość. Brzmi jak magia, ale całkiem nieźle działa, pod warunkiem ze mamy za zadanie wymodelować sylwetkę a nie wyszczuplić całe ciało o jeden rozmiar.

Zabiegi na problemy z erekcją

A na koniec smaczek. Lekarz medycyny estetycznej może również pomóc w palących intymnych męskich problemach. Ostatnio tak modne zabiegi z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego mają również zastosowanie w leczeniu zaburzeń erekcji. Podanie tej substancji w narządy płciowe męskie zwiększa możliwości seksualne, a także potencję. Można powiedzieć, że są alternatywą dla „niebieskiej tabletki”, ale efekt trwa dużo dłużej i nie wiąże się z żadnymi działaniami niepożądanymi.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.