fbpx

Galderma opracowuje nowy biostymulator zawierający białka jedwabiu

Autor Magdalena Błaszczak
nowy-stymulator-tkankowy

Firma Galderma wprowadzi do sprzedaży nowe biostymulatory tkankowe oparte na jedwabiu – podaje portal aestheticjournal.com.

Biostymulator na bazie jedwabiu

Firmy Galderma i Sofregen postanowiły nawiązać współpracę, aby stworzyć portfolio biostymulatorów tkankowych. Wykorzystano w nich technologię jedwabiu Sofregen.

W nowym biostymulatorze białko jedwabiu zostanie połączone z nośnikiem kwasu hialuronowego. Marka Galderma będzie miała również wyłączną opcję nabycia Silk Voice  firmy Sofregen. Silk Voice to biostymulujący implant do wstrzykiwania na bazie jedwabiu.

Galderma inwestuje w produkty na bazie jedwabiu

Galderma będzie też miała wyłączność na wszystkie aktywa związane z działalnością estetyczną firmy Sofregen. Daje to jej wszelkie prawa do produktów opracowywanych  wspólnie przez strony, a także własność platformy Sofregen w dziedzinie estetyki i dermatologii.

Baldo Sforzolini, globalny szef badań i rozwoju w firmie Galderma, skomentował: „Połączenie możliwości i skali zasięgu Galdermy z nowatorską platformą jedwabiu Sofregen stanowi przełomowy moment dla rynku estetycznego, dzięki opracowaniu nowej kategorii wypełniaczy biostymulujących”.

Dr n. med. Joanna Kuschill – Dziurda o nowym biostymulatorze Galderma na bazie jedwabiu

Lekarz medycyny estetycznej, alergolog, Klinika Dr Kuschill MEDESTETIS

Jako lekarz podchodzę z entuzjazmem do wszelkich dobrze przebadanych nowości, które wchodzą na rynek medycyny estetycznej. To ważne, aby poszerzać portfolio produktów dobrej jakości, zwłaszcza w kategorii biostymulatorów. Te są ostatnio hitem w odmładzaniu.

Każdy pacjent jest inny i inaczej reaguje na dany produkt

Więc każdy nowy wprowadzony biostymulator, poszerza nam możliwości działania, w zakresie odmładzania skóry. Jednak ja, jako lekarz, największy nacisk kładę na bezpieczeństwo zabiegów. Zawsze korzystam wyłącznie z substancji, które nie tylko dają dobry efekt estetyczny, ale przede wszystkim, nie stanowią dla pacjenta żadnego zagrożenia. Trzeba pamiętać, że na rynek trafiały już wielokrotnie produkty zawierające składniki, które nie występują naturalnie w ludzkim organizmie. Wiele z nich wycofywano ze względu na szkodliwe działanie.

Jak wiadomo – proteiny jedwabiu nie stanowią składu naszego organizmu. Kojarzą się bardziej z branżą odzieżową, niż medycyną estetyczną. 

 

Biostymulator na bazie jedwabiu – faza badań

Niemniej jednak cieszę się, że nowy biostymulator zostanie przebadany przez Galdermę, dlatego że jest to firma farmaceutyczna. A badania przeprowadzane przez firmy farmaceutyczne są rygorystyczne i rzetelne. Dobrą wiadomością jest to, że produkt Silk Voice marki Sofregen, jako biostymulujący implant do wstrzykiwania na bazie jedwabiu, uzyskał już certfikat FDA. Jest wykorzystywany z powodzeniem w laryngologii do leczenia fałdów głosowych. To dobry znak dla tej marki. Jednak zanim zacznę używać w swoich klinikach biostymulatorów na bazie jedwabiu, oczekuję dużej ilości dokładnych badań. .

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

Stymulator tkankowy – nowoczesna mezoterapia idealna gdy pacjenci chcą wyglądać naturalnie

W medycynie estetycznej jak w każdej innej branży ważny jest rozwój, podążanie za zdobyczami nauki. Coraz to pojawiają się nowe urządzenia, terapie, preparaty,  które uzupełniają, zastępują lub znajdują swoje nowe miejsce pośród już istniejących. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.