fbpx

Na czym polega odmładzanie radiofrekwencją makroigłową?

Autor Przemek
odmladzanie-radiofrekwencja-makroiglowa

Duży wzrost popularności zabiegów medycyny estetycznej, to znak naszych czasów. Z jednej strony mamy życie w stresie, w zanieczyszczonym środowisku, brak dobrej diety, a dodatkowo zmiany klimatyczne i agresywne promienie UV, jeszcze pogarszają stan rzeczy. To wszystko powoduje, zez skóra starzeje się szybciej, pojawiają się plamy, przebarwienia, zmarszczki, które wizualnie wpływają na nasz wygląd. Jednym z zabiegów, które pomagają utrzymać młody wygląd jest radiofrekwencja makroigłowa. 

strzalkowski franciszek

dr Franciszek Strzałkowski o odmładzaniu radiofrekwencją makroigłową

 Lekarz medycyny estetycznej, anestezjolog, członek American Academy of Aesthetic Medicine oraz Niemieckiego Towarzystwa Terapeutów Toksyną Botulinową. 

Przyznał  Pan, ze zabieg radiofrekwencji makroiglowej to jeden z ulubionych zabiegów Pana pacjentek, dlaczego?

Zabieg  kapitalnie przebudowuje i odmładza skórę. Skraca włókna kolagenowe i elastynowe co skutkuje natychmiastową poprawą napięcia skóry. A fibroblasty są stymulowane do produkcji nowego kolagenu, co w efekcie zapewnia ujędrnienie tkanek i redukcję zmarszczek – procesy te postępują w czasie. To tak medycznie, ale jeśli spojrzymy na twarz przed i po zabiegu  to widać właśnie takie różnice.

Poprawa napięcia skóry widoczna jest od pierwszego zabiegu, ale na pełen rezultat ujędrnienia i zagęszczenia skóry trzeba poczekać ok. 3-6 miesięcy, bo tyle trwa proces przebudowy skóry.

Efekty zabiegu to m.in.:

  • przebudowa skóry (resurfacing),
  • poprawa napięcia skóry na twarzy i ciele,
  • redukcja zmarszczek, także w delikatnej okolicy oka,
  • zmniejszenie blizn i rozstępów,
  • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych i pozapalnych,
  • ujędrnienie i zagęszczenie skóry,
  • poprawa owalu twarzy,
  • wygładzenie struktury skóry,
  • wyrównanie kolorytu skóry,
  • obkurczenie porów.

Jak wyglada zabieg?

Zaczynamy od znieczulenia, tak aby pacjentka czułą się komfortowo, ok. 30 min po nałożeniu kremu zaczynamy pracę ze specjalnym aplikatorem, z mikroigiełkami emitującymi energię RF – głębokość mikronakłuwania jest kontrolowana i regulowana w zależności od obszaru i wskazania (0,5-8 mm).

Mikronakłuwanie powoduje w skórze punktowe mikrourazy, które pobudzają silne procesy regeneracyjne i naprawcze. To bardzo ważne, że nasz zabieg jest jedyną technologią tego typu, której działanie może sięgać aż do warstwy podskórnej, dzięki czemu możemy też modelować warstwę tłuszczu, co pozwala na odmłodzenie rysów twarzy.

Tkanki wokół pozostają nienaruszone, dzięki czemu ten zabieg jest mało inwazyjny, a rekonwalescencja przebiega bardzo szybko. W większości przypadków nasze pacjentki od razu wracają do codziennych aktywności! I co ważne trwa tylko jedną godzinę.

Jestem wielkim zwolennikiem radiofrekwencji, uważam, że jest to skuteczny zabieg do liftingu z jednodniowym okresem rekonwalescencji.

Jaka jest cena zabiegu?

W Klinice Strzałkowski to 1950 zł. 

W oparciu o ten zabieg stworzył Pan również autorską wersję?

Dokładnie tak. Dodam do tego, że ważne jest aby mieć na pacjenta pomysł, podczas pierwszej wizyty przedstawiam pacjentowi pomysł , co klinika patrząc całościowo może mu zaproponować. Jedną z opcją są autorskie zabiegi. Niedawno miał premierę zabieg WOW. To zabieg, w oparciu o moją ulubioną radiofrekwencję makroigłową. Daje maksymalny efekt i minimalny czas rekonwalescencji, tylko 1 dzień. Ten zabieg to mocna stymulacja skóry, raz na pół roku. Zabieg WOW powstał we współpracy ze skandynawską marką  Oslo Skin Lab,  jako uzupełnienie terapii naturalnym kolagenem OSL. Takie połączenie idealnie się sprawdza dla zdrowia i naturalnej odnowy skóry.

Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?

Znaczna większość pacjentek obawia się wykonywania inwazyjnych zabiegów. Kobiety chcą uniknąć efektu przerysowania jak po operacyjnym liftingu twarzy lub jak w wyniku użycia zbyt dużej ilości wypełniaczy. Z pomocą przychodzą zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.