fbpx

Jakie są zalety radiofrekwencji mikroigłowej?

Autor Magdalena Błaszczak
radiofrekwencja

Znaczna większość pacjentek obawia się wykonywania inwazyjnych zabiegów. Kobiety chcą uniknąć efektu przerysowania jak po operacyjnym liftingu twarzy lub jak w wyniku użycia zbyt dużej ilości wypełniaczy. Z pomocą przychodzą zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej.

lekarz-stomatolog-Malwina-Sikorska

lek. stom. Malwina Sikorska o radiofrekwencji mikroigłowej

lekarz medycyny estetycznej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentek, w naszej praktyce staramy się dać impoczucie bezpieczeństwa, minimalizować ryzyko działań ubocznych zabiegów upiększających. Staramy się także wykorzystywać naturalne zdolności regeneracyjne, by wydobyć naturalne piękno, nie tworząc efektu nieruchomej, „nadmuchanej” maski. Zabieg radiofrekwencji (RF) mikroigłowej jest szybkim i nieinwazyjnym sposobem na leczenie tych problemów bez konieczności stosowania skalpela.

Na czym polega zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?

  • Polega on na połączeniu zjawiska rafiofrekwencji bipolarnej z systemem terapii mikroigłowej i światła LED.
  • Podczas zabiegu wprowadza się mikroigły do skóry właściwej i tkanki podskórnej, a następnie emituje impulsy o częstotliwości fal radiowych.
  • Daje to efekt liftingu i spektakularnej poprawy jakości i kondycji skóry.
  • Wykorzystywane są igły izolowane z 25 tipami lub nieizolowane z 49 tipami, które wprowadza się w skórę na różną głębokość 0,5-3,5 mm w zależności od leczonego obszaru, a głębokość tę można regulować stopniowo co 0,1 mm.

Jak działa światło LED wykorzystywane podczas zabiegu?

  • Światło LED stosowane do zabiegu występuje w dwóch barwach, które oddziałują na komórki powodując ich szybszą regenerację.
  • Niebieskie redukuje nadpotliwość, blizny potrądzikowe i przebarwienia, wyrównuje i ujednolica koloryt skóry, spłyca rozstępy i blizny, a także zwęża rozszerzone ujścia gruczołów łojowych.
  • Czerwone światło stosowane jest do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, poprawy zagęszczenia skóry, modelowania konturów twarzy oraz unoszenia górnych powiek.

Jakie są efekty radiofrekwencji mikroigłowej?

  • Główną zaletą RF mikroigłowej jest jej długofalowe działanie.
  • Efekty termoliftingu można zaobserwować już po pierwszym zabiegu, a wykonanie ich w serii utrzymuje rezultaty na dłużej.
  • W przypadku radiofrekwencji mikroigłowej uzyskujemy głęboką przebudowę i odnowę, która działa długo po zakończonej terapii.

Która depilacja laserowa trwale usuwa nawet jasne włoski?

Moda na ciało bez włosów obecna jest w naszej kulturze od dawna. Dotychczas dotyczyła ona co prawda głównie kobiet, ale na tego typu zabiegi decyduje się coraz więcej mężczyzn. – Włosy chcemy mieć, ale tylko na głowie! – zdają się myśleć panowie. Najczęściej depilowaną okolicą u pań są pachy, bikini i łydki. Mężczyźni zaczynają przeważnie od pleców, później decydują się na inne okolice, np. pachy czy tors…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.