fbpx

Modelowanie brody – w jaki sposób zabieg odmładza twarz?

Autor Magdalena Błaszczak
Dr n. med. Beata Dethloff o modelowaniu brody

Z upływem czasu trójkąt piękna zanika – broda cofa się, a linia żuchwy staje się mniej wyrazista. To niekorzystnie wpływa na estetykę całej twarzy. Do zabiegu modelowania można wykorzystać hydroksyapatyt wapnia lub kwas hialuronowy.

Dr-Beata-Dethloff

Dr n. med. Beata Dethloff o modelowaniu brody

specjalista chorób wewnętrznych, lekarz medycyny estetycznej

Wygląd brody i dolnej linii żuchwy wpływają na estetykę całej twarzy. Wypełnienie „twardym” wypełniaczem zwiększa projekcję przednią brody i nadaje jej właściwy kształt. „Twarde” wypełniacze imitują strukturę kostną. Efektem subtelnego wydłużenia „krótkiej” brody jest wysmuklenie całej twarzy oraz jej optyczne odmłodzenie. 

Hydroksyapatyt wapnia w modelowaniu brody

W medycynie hydroksyapatyt wapnia jest stosowany od ponad ćwierć wieku. Substancja ta występuje naturalnie w organizmie i jest materiałem budulcowym kości. Do niedawna wykorzystywany był głównie w stomatologii oraz w ortopedii. Preparat, który wykorzystuje się w medycynie estetycznej podawany jest w formie zawiesiny mikroskopijnych cząsteczek. Po dostaniu się do tkanki podskórnej, cząsteczki hydroksyapatytu wapnia tworzą rodzaj rusztowania, na którym odkładają się cząsteczki kolagenu. W ten sposób wypełniacz nie tylko zwiększa gęstość skóry, ale też nadaje jej objętość. Jest bezpieczny dla tkanek, ponieważ jest w pełni  biokompatybilny i nie wywołuje alergii.

Kwas hialuronowy do modelowania brody

Jest on najczęściej stosowaną substancją wypełniającą. Charakteryzuje się również wysokim profilem bezpieczeństwa. Ma powszechne zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, np. w okulistyce, ortopedii, stomatologii. Kwas hialuronowy potrafi związać tysiąc razy więcej wody niż wynosi jego masa. Ponieważ jego łańcuchy przeplatają się i krzyżują,  kwas wykazuje wysoką elastyczność i lepkość. Preparaty z ustabilizowanym kwasem hialuronowym poprawiają kontur i jakość skóry w okolicy brody oraz żuchwy. Po zabiegu linia żuchwy ulega wyostrzeniu, a profil twarzy wygląda zdecydowanie lepiej. 

Na co zwracać uwagę modelując brodę?

  • Wypełnienie „twardym” wypełniaczem zwiększa projekcję przednią brody i nadaje jej odpowiednie proporcje, a przy tym wysmukla twarz.
  • Produkty, których używamy do modelowania dolnej części twarzy często mają wyższy G-prime. To znaczy, że gęstość preparatów dedykowanych tej okolicy jest znacznie większa niż tradycyjnych, używanych do np. modelowania ust.
  • W przypadku korekcji brody – niezwykle istotne jest, abyśmy pracowali preparatem umiejętnie, a nie szablonowo.
  • Kształt twarzy musi być dobrany do naturalnych cech fizycznych i potrzeb pacjenta. Nie zawsze instagramowe schematy będą się wpisywać w dany typ urody.

Modelowanie brody w przypadku „drugiego podbródka”

Jeśli Pacjent ma faktyczny problem z tzw. „drugim podbródkiem” konieczna będzie miejscowa lipoliza iniekcyjna. Zabieg składa się z serii iniekcji, podczas której podane są do tkanki tłuszczowej substancje czynne. Te powodują kontrolowany stan zapalny, doprowadzając do jej rozpadu i wydalenia z organizmu.

Modelowanie brody i wolumetria żuchwy

Wolumetrię kątów żuchwy możemy uzyskać dzięki preparatom na bazie kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. W przypadku tego drugiego cząsteczki CaHA tworzą dodatkowo „rusztowanie” wspierające i stymulujące do produkcji nowych tkanek.  Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.