fbpx

Mikrodermabrazja – jakie metody mechanicznego złuszczania skóry są od niej bezpieczniejsze?

Autor Magdalena Błaszczak
mikrodermabrazja

Decydując się na zabieg wykorzystujący mechaniczne złuszczanie, warto zadbać o to, aby skóra szybko otrzymała składniki łagodzące, nawilżające i odżywcze. 

Dr Justyna Bujnowicz-Szymczak

Lekarz medycyny estetycznej, Klinika Medycyny Estetycznej i Kosmetologii JustSkin, Tomaszów Mazowiecki, ekspert zabiegu GeneO

Mikrodermabrazja – nowoczesne złuszczanie i dotlenianie skóry

Warto zwrócić uwagę na zabiegi, które gwarantują pacjentowi jednocześnie bezpieczeństwo oraz bardzo dobry i jednocześnie powtarzalny efekt terapii.  W trakcie zabiegu złuszczania stosuje się jednorazowe końcówki zabiegowe. To spora odmiana względem klasycznej mikrodermabrazji, gdzie wykorzystuje się głowice wielokrotnego użytku. Takie rozwiązanie zdecydowanie podnosi bezpieczeństwo pacjenta.

Mikrodermabrazja – nowoczesne alternatywy

  • Podczas zabiegu dla pacjenta przygotowane są indywidualnie zapakowane preparaty. Każda kapsułka umieszczona jest  w sterylnym blistrze. Oznacza to, że mamy pewność, że jakość zawartego w niej produktu jest zawsze taka sama. To zupełnie inaczej niż w przypadku wyjmowania określonej ilości preparatu ze zbiorczego opakowania. Dzięki temu zabieg oferuje zupełnie nową jakość złuszczania i oczyszczania tak dla pacjenta, jak i dla kosmetologa czy lekarza.
  • Procedura doskonale przygotowuje skórę do następnych zabiegów takich jak peelingi chemiczne, wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego czy terapie z wykorzystaniem laserów.
  • Pacjenci szybciej zauważają zamierzony efekt poprawy wyglądu i kondycji swojej skóry.
  • Podczas pierwszej fazy zabiegu dochodzi do złuszczenia zewnętrznej warstwy naskórka, tworząc tym samym idealne środowisko do wchłaniania się niezbędnych składników odżywczych. Jednocześnie na powierzchni skóry dochodzi do połączenia zawartości kapsułki i żelu, w wyniku którego wytwarzana jest niezliczona ilość mikropęcherzyków bogatych w CO2. Mikropęcherzyki pękając delikatnie na powierzchni skóry wywołują fizjologiczną reakcję organizmu, zwaną „efektem Bohra”. 

Mikrodermabrazja  – efekt

  • Skóra w obszarze zabiegowym jest lepiej dotleniona,
  • Zwiększa się przepływ krwi w naczyniach włoskowatych oraz metabolizmu komórek skóry. Jest to możliwe bowiem, w przygotowywaniu protokołu zabiegowego wykorzystano działanie  fizjologiczną reakcję organizmu efektu Bohra.
  • Liftingujący masaż w drugim etapiezapewnia efekt wzmacniający i dopełniający rozświetlenie i odżywienie skóry.
  • Zabieg  nie uszkadza powierzchni naskórka, jest zabiegiem całorocznym. Dzięki temu procedurę tę można też polecić pacjentkom jako zabieg typowo bankietowy. 
CZYTAJ TAKŻE
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności