fbpx

Mikrodermabrazja – jakie powikłania powoduje?

Autor Magdalena Błaszczak
mikrodermabrazja-powiklania
Jedną z najszybszych metod odświeżenia cery jest usunięcie z niej zrogowaciałego naskórka. Skutecznie i ekspresowo można zrobić to za pomocą mikrodermabrazji. 

Co to jest mikrodermabrazja?

Zabiegi mechanicznie złuszczające martwy naskórek wygładzają skórę, wyrównują kolor cery, dodają jej blasku. Takie głębokie oczyszczanie odświeża i przygotowuje do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Do tej pory jedną z najpopularniejszych metod była klasyczna mikrodermabrazja. Polega ona na eksfoliacji zrogowaciałych komórek naskórka pod wpływem strumienia mikrokryształów korundowych lub za pomocą głowic diamentowych. Jeśli jest przeprowadzana przez dobrego specjalistę, w sterylnych warunkach i dobrze dopasowana do skóry –  pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka. Warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry. W rezultacie jest ona oczyszczona i odzyskuje blask.

Klasyczna mikrodermabrazja – możliwe powikłania

  • Zabieg wykonywany jest bez warstwy poślizgowej, co może zwiększać ryzyko podrażnienia skóry
  • Brak warstwy poślizgowej może powodować również jej nadmierne wysuszenie, uczucie mrowienia, zaczerwienienia
  • W trakcie klasycznej mikrodermabrazji wykorzystywane są głowice wielorazowego użytku, co narzuca konieczność ich dokładnego sterylizowania. Brak odpowiedniego wyjałowienia może doprowadzić do powstania powikłań w postaci zakażeń skóry.
  • Zabieg musi być wykonywany w sterylnych warunkach, w przeciwnym razie istnieje ryzyko bakteryjnego nadkażenia skóry.
  • Specjalista musi dokładnie ocenić stan i grubość skóry, aby nie złuszczać jej zbyt głęboko. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić do powstania szpecących blizn.

Mikrodermabrazja – jak zapobiegać powikłaniom?

Przede wszystkim warto korzystać z tego zabiegu w zaufanym gabinecie. Dodatkowo najlepiej łączyć zabiegi złuszczania z innymi procedurami pielęgnacyjnymi, które „uspokoją” skórę po eksfoliacji. Dostarczą jej niezbędnych dla poprawy kondycji składników. Dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie procedur typu 3 w 1 z wykorzystaniem nowoczesnych platform medycznych. Dają one możliwość dobierania protokołów zabiegowych do indywidualnych potrzeb pacjentów. 

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.