fbpx

Jak starzeją się gwiazdy? (GALERIA 20 ZDJĘĆ)

Autor Magdalena Błaszczak
metamorfozy-gwiazd

Celebrytki nie narzekają na stan konta, mogą więc korzystać z pełnej oferty zabiegów medycyny estetycznej. Niestety czasem mają skłonność do przesady w odmładzaniu się. Bywa też, że trafiają w niewłaściwe ręce. Ich metamorfozy nieustannie zaskakują. 

Dr Dominik Kalinowski o metamorfozach gwiazd i ich zabiegach medycyny estetycznej 

Lekarz stomatolog, specjalista medycyny estetycznej

Gwiazdy, które oglądamy na szklanym ekranie i w Internecie, bardzo często mają problem z zaakceptowaniem swojego wieku. Przez lata podziwiane za  promienną urodę, chcą wciąż wyglądać młodo. Czasem jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że nie można odjąć sobie 30 lat i przy tym wyglądać naturalnie. Na szczęście część celebrytek korzysta z zabiegów umiejętnie, z umiarem. Dzięki temu, mimo upływu czasu, wciąż wyglądają pięknie i promiennie. 

metamorfozy-gwiazd-cindy-crawford

Zabiegi, które dały zły efekt:  Moim zdaniem źle podana toksyna botulinowa spowodowała większe opadanie powiek. Przez to twarz wygląda na znacznie starszą. 

Zabiegi, które podkreśliły urodę: Dobrze wypełnione usta, które zachowały właściwe proporcje do reszty twarzy. Ładnie podkreślają urodę modelki. 

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć:  Uważam, że warto wykonać serię zabiegów, które pomogłyby przebudować skórę pod oczami. Tak działają na przykład polinukleotydy. 

Zabiegi, które dały zły efekt: Trudno powiedzieć czy czoło Julii wygląda tak naturalnie. Może być też wynikiem zbyt częstych i dużych dawek botoksu. W takim wypadku na czole zaczynają prześwitywać naczynia krwionośne. 

Zabiegi, które podkreśliły urodę: Aktorka ma piękną, subtelną urodę. Ciężko określić czy w ogóle korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli tak – robi to w doskonały sposób. 

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć:  Wzmocnienie cienkiej skóry za pomocą polinukleotydów. 

Zabiegi, które dały zły efekt: Wydaje mi się, że aktorka nie korzysta często z zabiegów medycyny estetycznej. Jej skóra jest w kiepskim stanie – wygląda na zdjęciu na atroficzną, ścieńczoną, poszarzałą. Ten „zmęczony” wygląd potęgują opadające powieki. 

Zabiegi, które podkreśliły urodę: Szczerze mówiąc – nie widzę na twarzy celebrytki żadnych efektów zabiegów. Być może miała jakiś czas temu wypełniane policzki. 

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć: Moim zdaniem spektakularną metamorfozę dałby zabieg biostymulatorem tkankowym. Na pewno też iniekcje botoksem, blefaroplastyka. Gwiazda wyglądałaby zdecydowanie lepiej gdyby zdecydowała się na makijaż permanentny brwi. 

Zabiegi, które dały zły efekt:  Przede wszystkim – za dużo wypełniaczy wolumetrycznych. Przez nie twarz wygląda na nienaturalnie opuchniętą. Oczy i usta zdają się być przez to jeszcze mniejsze. 

Zabiegi, które podkreśliły urodę: Nie ma ich dużo. Jedyną rzeczą, którą oceniam na plus, są odświeżone usta. 

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć:  Uniesienie opadającej powieki toksyną botulinową. Aktorka powinna też zadbać bardziej o skórę szyi, najlepiej za pomocą lasera frakcyjnego. I nie stosować wypełniaczy, chyba że autologiczne. 

Zabiegi, które dały zły efekt:  Modelka niedługo skończy 50 lat. Uważam że wygląda bardzo dobrze na swój wiek. Widać, że umiarkowanie i mądrze korzysta z zabiegów medycyny estetycznej. 

Zabiegi, które podkreśliły urodę: Delikatnie powiększone usta, botoks na czole, subtelna wolumetria twarzy. Możliwe, że Heidi ma też uniesiony koniuszek nosa za pomocą toksyny botulinowej. 

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć: Myślę, że można by rozważyć delikatne osłabienie mięśni żwaczy botoksem. Dzięki temu twarz będzie odrobinę smuklejsza i bardziej kobieca. 

Zabiegi, które dały zły efekt: Według mnie Rihanna jest przykładem kobiety, która korzysta z zabiegów medycyny estetycznej z umiarem i w bardzo rozsądny sposób. Dlatego wygląda świetnie. 

Zabiegi, które podkreśliły urodę: To przede wszystkim kompleksowa pielęgnacja skóry. Taki stan cery można osiągnąć korzystając systematycznie z odżywczej i rewitalizującej mezoterapii, peelingów chemicznych. Myślę, że piosenkarka subtelnie odświeżyła usta i wykonała makijaż permanentny brwi. 

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć: W mojej ocenie wystarczy zachować dotychczasowe nawyki pielęgnacyjne.

Zabiegi, które dały zły efekt: Nadmiernie wypełniona dolina łez, cała twarz wypełniona zbyt dużą ilością wypełniaczy (tzw. syndrom FOS). Również usta mają nieodpowiedni kształt. 

Zabiegi, które podkreśliły urodę: W porównaniu do zdjęcia obok, widać wypełnione bruzdy nosowo – wargowe, wolumetrię żuchwy. Bardzo możliwe, że celebrytka wykonała zabieg wycięcia poduszek Bichata. Jej twarz w dolnych partiach wydaje się smuklejsza.

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć: Myślę, że celebrytka powinna się skupić głównie na zadbaniu o kondycję skóry. Polecałbym mezoterapię, zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jeśli wypełniacze – to tylko autologiczne. Dają bardziej naturalny efekt. 

Zabiegi, które dały zły efekt:  Moim zdaniem Renee wygląda teraz lepiej, niż jeszcze 2-3 lata temu. Miała wówczas niezbyt udany incydent w gabinecie lekarskim. Podano jej za dużą ilość wypełniaczy, a w górne partie twarzy –  zbyt dużą ilość toksyny botulinowej.  Chciała zachować młodzieńcze proporcje twarzy i naturalnie pulchne policzki. W rezultacie wyglądała na spuchniętą. Dzisiaj prezentuje się bardziej naturalnie i promiennie, choć wygląda na swój wiek. 

Zabiegi, które podkreśliły urodę: Dobrze wykonane iniekcje toksyną botulinową. Mogła mieć zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych, bo skóra jest widocznie zregenerowana. Sądzę, że ma delikatnie wypełnione policzki i bruzdy nosowo – wargowe. 

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć:  Na pewno warto zadbać o stan szyi. Skóra tu znacznie różni się od tej na twarzy. Ujędrniłyby i pogrubiły ją stymulatory tkankowe lub laser frakcyjny. 

Zabiegi, które dały zły efekt:  Aktorka „Miasteczka Twean Peaks” jest niestety ofiarą zabiegów medycyny estetycznej. Ma twarz przepełnioną wypełniaczami (syndrom FOS). Do tego w usta został podany zbyt wysoko kwas hialuronowy (hiperkorekcja ust).  W rezultacie wygląda jakby miała problem z używkami

Zabiegi, które podkreśliły urodę:  Brak.

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć:  Zabieg hialuronidazą, aby rozpuścić wypełniacze na twarzy i w ustach. Plastyka powiek. Dopiero później warto wykonywać od początku zabiegi wg zasad sztuki lekarskiej. Myślę, że warto byłoby zacząć wówczas od stymulatorów na bazie kolagenu. 

Zabiegi, które dały zły efekt:  Za mocno uniesione brwi za pomocą toksyny botulinowej dały tzw. „efekt mefisto”. Niekształtnie wydłużona broda (być może implant?).

Zabiegi, które podkreśliły urodę:  Brak.

Zabiegi, jakie warto byłoby rozważyć: Korekcja botoksu na czole. Dobre efekty dałyby według mnie nie wypełniacze, a zabiegi które zrewitalizują skórę. Modelka powinna je wykonać nie tylko na twarz, ale też na szyję i dekolt, aby usunąć plamy i przebarwienia. Do takich należą: mezoterapia rewitalizująca, laser frakcyjny CO2 oraz biostymulatory z kolagenem. 

CZYTAJ TAKŻE
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.