fbpx

Metamorfoza niepełnoletniej Kylie Jenner

Autor Magdalena Błaszczak
kylie-jenner-metamorfoza
dr-samborska

Dr Aleksandra Samborska o metamorfozie Kylie Jenner

Metamorfoza niepełnoletniej Kylie Jenner

Moim zdaniem w ciągu trzech lat u celebrytki wykonano wiele zabiegów korygujących. Uważam jednak, że nie warto się im poddawać w tak młodym wieku. Nawet w przypadku profilaktyki starzenia. U dziewiętnastoletniej kobiety wystarczy odpowiednia pielęgnacja, peelingi chemiczne, przy tendencji do formowania się zmarszczek mimicznych –  iniekcje toksyną botulinową.
 

Tymczasem, w mojej opinii, w ciągu trzech lat u celebrytki przeprowadzono:

  • korektę nosa,
  • powiększono usta,
  • wymodelowano brodę,
  • uważam, że usunięto również poduszeczki tłuszczowe Bichata. To pozwoliło na wymodelowanie i „odchudzenie” twarzy, szczególnie jej dolnej części oraz uwydatnienie kości policzkowych.

Metamorfoza Kylie Jenner – czym mogą skutkować zabiegi medycyny estetycznej u tak młodych kobiet?

Moim zdaniem zabiegi korygujące u bardzo młodej osoby to przesada, jeśli nie wynikają ze wskazań medycznych. Musimy pamiętać, że dobry wygląd uzależnia. Takie pacjentki często wracają, tracąc trzeźwą ocenę swego wyglądu. Często wynajdują mankamenty niewidoczne dla innych. Wielokrotnie wykonywane korekty, w dążeniu do ideału, powodują trwałe zmiany wyglądu. Czasem nawet oszpecanie się. Przykład: jeśli usuwamy poduszeczki tłuszczowe Bichata, musimy pamiętać, że w przyszłości, policzki mogą stać się mocno zapadnięte. Szczególnie jeśli tracimy na wadze. To nadaje twarzy chory wygląd. Efekty usunięcia poduszeczek tłuszczowych Bichata są nieodwracalne, ponieważ trudno jest odtworzyć już raz usunięty tłuszcz.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

Trendy w powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Nowoczesne formy kwasu hialuronowego stworzone w oparciu o polimer PEG pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty przy zabiegach w obszarze czerwieni wargowej. Pozwalają wymodelować usta w niemal dowolny sposób.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.