fbpx

Lip Lift za pomocą toksyny botulinowej – jaki daje efekt?

Autor Magdalena Błaszczak
lip-lift

Usta to nie tylko czerwień wargowa widziana w spoczynku. To trójwymiarowa struktura, która jest w ciągłym ruchu. Czasem trudnym wyzwaniem jest zmiana kształtu ust tylko za pomocą wypełniaczy.

dr-marta-roth-estetyczny-magazyn

dr Marta Roth o Lip Lift za pomocą toksyny botulinowej

lekarz medycyny estetycznej

Zastosowanie toksyny botulinowej

Neuromodulatory oparte na szczepie A toksyny botulinowej (BoNT-A) zostały wprowadzone na rynek po raz pierwszy na początku lat 90-tych. Ich zastosowanie w medycynie estetycznej jest obecnie mocno ugruntowane. Wzajemne oddziaływanie mięśni antagonistów i agonistów, zmodyfikowane za pomocą BoNT-A, nie tylko łagodzi dynamiczną ekspresję, ale też zmienia pozycję elementów twarzy w stanie spoczynku poprzez zmianę statycznego napięcia mięśni.
Przy stosowaniu BoNT-A łącznie z wypełniaczami często uzyskuje się synergiczny efekt. Dlatego pomimo, że podawanie toksyny botulinowej w obrębie ust jest działaniem pozarejestracyjnych, często jest ono niezbędne by osiągnąć znakomite efekty estetyczne, które niejednokrotnie byłyby niemożliwe do osiągnięcia przy użyciu samego wypełniacza.

Efekt Lip Lift

  • Dzięki zastosowaniu BoNT-A można poprawić widoczność czerwonej części wargi średnio od 1 do 2 mm. Dotyczy to zarówno wargi górnej jak i dolnej. Wzrasta względny rozmiar wargi, bez zwiększenia objętości ust.
  • Mięsień okrężny ust jest zwieraczem, który otacza usta. Skurcz mięśnia powoduje jego zawijanie się do środka, dlatego jego osłabienie pozwoli dźwigaczom wargi górnej i obniżaczom wargi dolnej zwiększyć ich siłę „rozciągania” ust, co w rezultacie skutkuje zwiększoną widocznością warg.

Jakie techniki wykorzystuje się podczas zabiegu?

  • BoNT-A jest wstrzykiwana u podstawy filtrum na granicy czerwieni wargowej i skóry. Analogiczna lokalizacja punktów dla dolnej wargi. Podaje się niewielkie ilości BoNT-A na punkt.
  • Punkty iniekcji muszą być symetryczne by uniknąć asymetrii podczas uśmiechu czy marszczenia ust. Zabieg tego typu nie jest wskazany u pacjentów, którzy zawodowo grają na flecie, śpiewają lub wykonują zawód związany z czynną aktywnością mięśni. Pacjenci po zabiegu tego typu mogą mieć początkowo trudności z piciem przez słomkę. Procedura ta polecana jest pacjentom z bardzo wąskimi ustami.

TOP 6 najskuteczniejszych zabiegów odmładzających

Naturalny wygląd i dobra kondycja skóry stały się priorytetem osób korzystających z usług klinik kosmetologii, medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Dzisiejsi pacjenci wymagają od lekarzy podtrzymywania i podkreślania ich piękna. Nie chcą wyglądać nienaturalnie i mieć przerysowanych twarzy. Jest kilka zabiegów, które zastosowane umiejętnie przez doświadczonego lekarza dermatologa i specjalistę medycyny estetycznej sprawą, że twarz odzyska pełnię blasku…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.