fbpx

Odmładzanie okolicy oka – jakie lasery są najskuteczniejsze?

Autor Magdalena Błaszczak
lasery-okolice-oka

Okolica oka to obszar, na którym najczęściej pojawiają się pierwsze objawy starzenia. Można je zauważyć już u osób młodych, bo zależą nie tylko od trybu życia czy działania promieni UV, ale także od predyspozycji genetycznych. Jak przywrócić bądź przedłużyć młodość skóry wokół oczu, opowiada dr Michał Rutkowski z wrocławskiej kliniki Dermamed.

dr-michal-rutkowski

dr n. med. Michał Rutkowski

lekarz medycyny estetycznej z kliniki Dermamed Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii we Wrocławiu

Jakie niedoskonałości skóry w okolicy oka mogą zniwelować lasery?

Najczęstsze problemy występujące wokół oczu to zmarszczki, nadmiar skóry górnej powieki, ciężkość brwi oraz cienie pod oczami. Można je zniwelować regularnie poddając okolicę oka zabiegom stymulującym naturalne procesy regeneracyjne. Najważniejsze z nich, to zabiegi z użyciem laserów frakcyjnych oraz zabiegi HIFU. Co roku w sezonie jesienno-zimowym warto stosować zabiegi z użyciem laserów frakcyjnych, które najskuteczniej poprawiają jakość skóry (zwykle te silniejsze lasery dają lepsze efekty). W zależności od stanu skóry, wieku pacjenta oraz jego możliwości przerwania codziennej aktywności, proponujemy serię indywidualnie dostosowanych zabiegów. Minimalny odstęp pomiędzy zabiegami to 4-5 tygodni.

Jakie lasery zastosować na okolice oka?

  • FRAX1550 – nowoczesny laser nieablacyjny, po zastosowaniu którego już na drugi dzień można wrócić do codziennej aktywności.
  • Fraxel – najsilniejszy z laserów nieablacyjnych. Po jego zastosowaniu przez kilka kolejnych dni będzie utrzymywać się zaczerwienienie i lekki obrzęk.
  • PICOcare 450 – rewolucyjny laser frakcyjny pikosekundowy zwany zimnym laserem. Serię mikrouszkodzeń w skórze powoduje fala uderzeniowa, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. To przełomowa technologia, ponieważ dzięki specyfice działania na najmniejsze naczynka (naczynia włosowate) mobilizuje w skórze komórki macierzyste z tzw. frakcji okołonaczyniowej. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 2 dni.
  • Fotona F22 – laser ablacyjny, który uszkadza skórę właściwą i naskórek. Cechuje się dużą efektywnością i krótką rekonwalescencją. Po 3-4 dniach można z makijażem wrócić do normalnej aktywności.
  • Laser frakcyjny CO2 wykazuje dużą efektywność, jednak wymaga nawet 7 dni, aby okolice poddane zabiegowi mogły się wygoić.

Laseroterapia w terapiach łączonych

Rezultat zabiegu związany jest z naturalnymi procesami regeneracyjnymi w skórze, dlatego ostateczny efekt można ocenić po 6 miesiącach. W klinice Dermamed proponujemy zwykle serię, początkowo z użyciem technologii FRAX i PICOcare, kończąc jednym mocniejszym zabiegiem. Po zakończeniu leczenia warto poddać się zabiegowi z użyciem toksyny botulinowej, która da szybki efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych, tzw. kurzych łapek.

Zabiegi łagodzące podrażnienia po laserach i RF mikroigłowej

Niektóre procedury, na przykład lasery ablacyjne oraz nieablacyjne czy radiofrekwencja mikroigłowa, powodują intensywne podrażnienie. Które zabiegi mogą przyspieszyć procesy naprawcze w skórze?

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.