fbpx

Dlaczego właśnie teraz warto wykonać zabieg laserem CO2?

Autor Magdalena Błaszczak
laser-co2

Niskie temperatury i brak intensywnego promieniowania słonecznego, sprzyjają lepszej regeneracji skóry. Dzięki zabiegom laserem CO2 już niebawem będziesz mogła zrezygnować ze stosowania podkładu i pudru. 

Ewa Olczak-Dziadolka o zabiegach laserem CO2

Kosmetolog

Laser CO2 – jakie problemy skóry rozwiązuje?

Ma on bardzo szerokie i wszechstronne zastosowanie. Nadaje się on idealnie:

  • dla osób borykających się z potrądzikowymi, pooparzeniowymi bądź pourazowymi bliznami,
  • dla tych, którzy chcą pozbyć się przebarwień,
  • dla starszych osób, które chcą wizualnie się odmłodzić.

Laser CO2 – działanie

Działanie lasera polega na kontrolowanym uszkodzeniu komórek skóry. Skutecznie usuwa zewnętrzne warstwy naskórka. Pobudza głębsze warstwy skóry do odbudowy i regeneracji. Laser posiada specjalną głowicę wyposażoną w skaner, który wypala w skórze urazy termiczne w postaci mikro kanalików. Wiązka lasera dociera w głąb komórek, aż do tkanki podskórnej. Nie powoduje przy tym oparzeń, ale skutecznie pobudza okalające zdrowe tkanki do szybkiej odbudowy i regeneracji.

Laser CO2 – przebieg zabiegu

W zależności od preferencji pacjenta, zabieg możemy wykonać na każdym obszarze ciała. Dzięki dodatkowemu systemowi chłodzenia, nie jest on szczególnie bolesny, a parametry dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta. Może on jedynie odczuwać ciepło bądź ukłucia. Trzy dni po nim skóra jest bardzo spuchnięta i czerwona. Przez kolejne 3-4 dni na twarzy pojawiają się małe strupki. Utrzymują się one ok. 7-8 dni po zabiegu i w tym czasie nie można nakładać makijażu. Tydzień to minimalny czas rekonwalescencji, ale efekty są zdumiewające.

Laser CO2 – efekty zabiegu

  • wyraźne zwiększenie napięcia skóry
  • rozjaśnienie przebarwień
  • zmniejszenie lub całkowita likwidacja blizn
  • rozświetlenie cery
  • wyraźne spłycenie zmarszczek
CZYTAJ TAKŻE

Ciało w wymiarze HD – liposukcja wspomagana prądem RF

RFAL (Radiofrequency-Assisted Lipoplasty) to liposukcja wspomagana prądem RF, która z powodzeniem jest stosowana od wielu lat na świecie i dobrze udokumentowana badaniami klinicznymi.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.