fbpx

Kwas polimlekowy – naturalne odmładzanie

Autor Magdalena Błaszczak
kwas-polimlekowy

Jest jednym z najsilniejszych biostymulatorów skóry. Silnie stymuluje skórę do tworzenia nowego kolagenu. Wymaga jednak precyzyjnego podawania i znajomości jego właściwości.
Przy takim wykorzystaniu przeniesie zaskakujący efekt odmłodzenia i napięcia skóry!

 
Dr-hab-n-med-Joanna-Czuwara

Dr hab. n. med. Joanna Czuwara o kwasie polimlekowym

Specjalista dermatolog, dermatopatolog, trener firmy Galderma

Utrata kolagenu spowodowana wiekiem odpowiada za cienką i wiotką skórę. Zmniejsza jej grubość, napięcie i prowadzi do utraty sprężystości. Takie osłabienie wewnętrznej struktury może prowadzić do pojawienia się zmarszczek oraz bruzd. W zachowaniu młodej, jędrnej skóry bardzo istotne są też elastyna i proteoglikany. Te ostatnie są odpowiedzialne za utrzymanie wody w skórze i są najliczniej reprezentowane przez kwas hialuronowy. Uszczelniają, wypełniają i nawadniają.

Kwas polimlekowy – do czego jest potrzebny skórze?

Badania wykazały, że fibroblasty w skórze, niezależnie od wieku pacjenta,  z fotostarzeniem, jak i ze starzeniem chronologicznym, wykazują zdolność do produkcji nowego kolagenu. Ta ich właściwość jest niezależna od wieku i przewidywalna. W badaniach porównywano kobiety z różnicą pięćdziesięciu lat. Porównywano skórę trzydziestolatki i osiemdziesięciolatki. Wykazano, że każda z nich ma szansę na pobudzenie fibroblastów i odnowę białek macierzy pozakomórkowej w skórze. Pod dwoma warunkami. Pierwszy to usunięcie z ich otoczenia zdegenerowanych włókien kolagenowych. Drugie rozwiązanie stanowi drażnienie fibroblastów i wpływ naprężeń mechanicznych. I tak działa stabilizowany kwas hialuronowy. Inna forma drażnienia fibroblastów to stymulacja w ich otoczeniu odczynu zapalnego, utworzonego przez komórki żerne (monocyty, histiocyty i makrofagi). Te pobudzają fibroblasty do ograniczenia stanu zapalnego poprzez zwiększenie syntezy kolagenu. Zawsze do pobudzenia fibroblastów należy wykorzystać metodę skuteczną, udowodnioną i bezpieczną, kiedy stan zapalny i stymulacja fibroblastów jest kontrolowana. Taką opcję może stanowić kwas polimlekowy, nazywany też kwasem L-polimlekowym (PLLA).
 

Kwas polimlekowy – właściwości

To biostymulator tkankowy, który działa poprzez stymulację odczynu zapalnego. Zabieg z tym składnikiem można wykonywać u pacjentów, którzy nie posiadają ognisk zapalnych i chorób autoimmunologicznych. Doskonale odbudowuje wolumetrię twarzy. Po podaniu stymuluje proces zapalny związany z aktywacją komórek żernych, ulegający wygaśnięciu wraz z rozpadem PLLA. W przypadku stosowania kwasu polimlekowego należy opierać się na zalecanych protokołach zabiegowych i unikać eksperymentowania. Jego działanie jest przewidywalne, a metodologia powtarzalna i potwierdzona. Jednak zawsze należy trzymać się wytycznych stosowania, aby w pełni kontrolować wywołany stan zapalny. Proces regeneracji skóry związany jest ze stymulacją fibroblastów i neokolagenezą. Przywraca skórze podparcie strukturalne utracone w wyniku procesu starzenia się. W ten sposób zdecydowanie zmniejsza jej wiotkość i sprawia, że jest bardziej napięta i gładka.
 

Kwas polimlekowy – efekty zabiegu 

Pacjentki zauważają to, że skóra zyskuje lepszą jakość, jest pogrubiona, wygładzona i napięta. W przypadku stymulacji skóry kwasem polimlekowym ważne jest też to, że efekt utrzymuje się bardzo długo. Nawet do 25 miesięcy od ostatniego zabiegu. Iniekcje z kwasem polimlekowym są bezpieczne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Najczęstsze działania niepożądane, które mogą wystąpić po pierwszym zabiegu to m.in.: ból, miejscowe zaczerwienienie, siniaki, krwiaki lub obrzęk, które zwykle ustępują w ciągu 2–6 dni. Pacjent po zabiegu powinien regularnie masować skórę przez 5 dni, żeby uniknąć grudek w celu równomiernego rozmasowania produktu i przeciwdziałaniu tworzenia się skupisk komórek żernych

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
I BĄDŹ NA BIEŻĄCO

CZYTAJ TAKŻE

Który kosmetyk z retinolem najlepiej odmładza?

Ze względu na swój znakomity potencjał odnowy komórek, retinoidy są niezastąpionymi substancjami w medycynie estetycznej do hamowania i odwracania procesu starzenia skóry.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.