fbpx

Jak wybrać kwas hialuronowy do modelowania twarzy?

Autor Magdalena Błaszczak
Jak-wybrac-kwas-hialuronowy

Co roku zwiększa się ilość sprzedawanych preparatów na bazie kwasu hialuronowe go. Na rynku pojawiają się nowe preparaty i  marki. Nie zawsze z  odpowiednią rejestracją w Unii Europejskiej,  z rzetelnymi badaniami i  certyfikacją. Nie zawsze podawane odpowiedniej technice i  przy zachowaniu wszystkich dobrych praktyk, jak choćby pełna aseptyka. 

lek. med. Przemysław Trzeciak o kwasie hialuronowym do modelowania twarzy

Nie ma wątpliwości, że preparaty na bazie kwasu hialuronowego, wykorzystywane w  iniekcjach medycznych zaliczają się do grupy tych najlepiej i  najdłużej badanych. Mam tu oczywiście na myśli atestowane, oryginalne preparaty z odpowiednią rejestracją, tzw. „white papers”. Preparaty wyprodukowane w  wiodących laboratoriach, które zajmują się tą poddziedziną medycyny estetycznej. Oczyszczony kwas hialuronowy syntetycznego pochodzenia to wyjątkowo bezpieczna grupa preparatów medycznych, wykorzystywanych do niwelowania (wypełniania) bruzd i  zmarszczek utrwalonych, statycznych, oraz nawilżania obszarów poddawanych zabiegom mezoterapii.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy charakteryzuje się wysoką higroskopijnością, anionową budową, wysoką aktywnością osmotyczną oraz dobrymi właściwościami związanymi ze sprężystością i  lepkością, zależnymi od jego stopnia usieciowania. Substancja ta wykazuje zdolność wiązania cząsteczek wody w dużej ilości, a w zależności od gęstości i lepkości preparatu jest on wykorzystywany do nawilżania skóry lub wypełniania ubytków objętości. Dzięki temu zwiększa również odporność tkanki na tzw. stres mec

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.