fbpx

Które zabiegi modelujące ciało są skuteczne?

Autor Magdalena Błaszczak
modelujace-cialo

Z czasem skóra traci jędrność i elastyczność, a przemiany hormonalne powodują, że tkanka tłuszczowa zaczyna odkładać się dużo szybciej i łatwiej. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne technologie wykorzystywane w zabiegach estetycznych.

kaja-rapinczyk

Kaja Rapińczyk o zabiegach modelujących ciało

kosmetolog z DR-Cosmetic w Świnoujściu

HIFU na jędrną pupę

To jedna z nowinek, jeśli chodzi o technologie fal ultradźwiękowych. Zintegrowana wiązka fali rozgrzewa komórki w trzech warstwach: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. W następstwie tego wiotkie włókna kolagenowe zostają pobudzone do regeneracji, a tkanki obkurczone, co daje ujędrnienie i napięcie skóry. Jej zewnętrzna warstwa pozostaje przy tym nienaruszona. Po zabiegu w okolicach pośladków może pojawić się co najwyżej zaczerwienienie. W -miejscu wykonania zabiegu przez około 2–3 dni pacjent może odczuwać dyskomfort. Zaletą zabiegu jest to, że nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać i wystarczy wykonać go tylko raz, a pierwsze efekty liftingu widać już po wyjściu z gabinetu. Na końcowy efekt poprawy stanu skóry pośladków trzeba poczekać około dwa miesiące. W tym czasie w głębokich warstwach skóry następuje przebudowa tkanek, odbudowa włókien kolagenowych oraz redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg jest praktycznie bezbolesny – odczuwalne jest jedynie delikatne -ukłucie i ciepło w miejscu zabiegowym. Inne plusy zabiegu to to, że HIFU nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji, a efekt utrzymuje się do roku.

Endermologia

Redukuje niechciany tłuszczyk, uporczywy cellulit i poprawia strukturę skóry. Jest jedną z najstarszych metod modelowania sylwetki, a opiera się na bezpośrednim oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną. W skrócie: to masaż próżniowy wykonywany odpowiednią głowicą zasysającą. Głowica masująca składa się z dwóch rolek. Metoda ta jest idealna w przypadku opornej tkanki tłuszczowej, której ciężko się pozbyć za pomocą ćwiczeń czy diety. Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny, nawet dla kobiet w ciąży. Zaleca się serię od 10 do 15 zabiegów, w zależności od stanu skóry.

Fala uderzeniowa 

Zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej pomaga zwalczyć cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej. Mechanizm jego działania opiera się na wykorzystaniu fal akustycznych. Powodują one naprzemienne rozciąganie i relaksację tkanki łącznej. W rezultacie skóra odzyskuje utraconą elastyczność. Fala uderzeniowa przyspiesza metabolizm i pozwala na szybkie modelowanie sylwetki. Zabieg daje efekt wygładzenia i napięcia skóry, która staje się gładka, jędrna i pozbawiona cellulitu. Fala uderzeniowa stymuluje też powstanie kolagenu – w warstwie podskórnej oraz w tkankach położonych głębiej. Korzystnie wpływa na ukrwienie tkane, dogłębnie je ujędrnia, zwiększając -metabolizm. Zaleca się wykonanie serii 4–6 zabiegów, w odstępach 3–4-dniowych.

Fala radiowa

Zapewnia efekt odmłodzonej, sprężystej skóry dzięki technologii wykorzystującej podgrzewanie właściwych jej warstw. Fala radiowa powoduje skrócenie i zagęszczenie kolagenu, co prowadzi do ujędrnienia skóry. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu napina ponownie zwiotczałe włókna kolagenowe i stymuluje fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu i elastyny. Dodatkowo zabiegowi towarzyszy przyjemne ciepło, dzięki czemu pacjent jest podczas zabiegu zrelaksowany.

Elektrostymulacja mięśni (EMS)

EMS to forma elektrostymulacji obejmująca zarówno nerwy, jak i mięśnie. Głównym celem zabiegu jest wymuszenie pracy mięśni, rozbudowanie ich i spalenie tkanki tłuszczowej. EMS jest zaawansowanym technologicznie stymulatorem, który wykorzystuje skupione pole elektromagnetyczne, wywołując silne skurcze mięśni. Pole to przechodzi przez kolejne warstwy skóry i tkanki tłuszczowej, dzięki czemu działa na obszar zabiegowy, kształtując sylwetkę w nieinwazyjny i – co ważne – bezbolesny sposób. Zabieg ma za zadanie doprowadzić do uwolnienia kwasów tłuszczowych i rozkładu zalegającego w tkankach tłuszczu poprzez apoptozę, czyli zaprogramowaną śmierć komórek tłuszczowych, i ich stopniowe wydalanie z organizmu. Podczas EMS w mięśniach zachodzą procesy podobne jak podczas podczas ćwiczeń.

Jak skutecznie odmłodzić dłonie?

Drugą zaraz po twarzy, najbardziej wskazującą na wiek częścią ciała, są dłonie. Poprawa ich wyglądu wymaga działań w kilku aspektach. Pierwszy z nich to przywrócenie objętości w miejscach, gdzie została ona utracona, czyli na grzbietowej powierzchni dłoni…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.