fbpx

Jak skutecznie odmłodzić dłonie?

Autor Magdalena Błaszczak
dlonie

Drugą zaraz po twarzy, najbardziej wskazującą na wiek częścią ciała, są dłonie. Poprawa ich wyglądu wymaga działań w kilku aspektach. Pierwszy z nich to przywrócenie objętości w miejscach, gdzie została ona utracona, czyli na grzbietowej powierzchni dłoni.

Anita Maciejewska

Dr n.med. Monika Anita Maciejewska o odmładzaniu dłoni

lekarz medycyny estetycznej

Starzenie się dłoni to przede wszystkim czynnik utraty tkanki tłuszczowej w strukturze skóry. Aby dłonie wyglądały młodziej należy tą utratę skompensować. Do odzyskania utraconej objętości stosowany jest między innymi lipotransfer.

Lipotransfer

Zabieg ten wymaga dwóch procedur, gdzie jedną z nich jest zabiegowe pobranie tłuszczu. Konieczność wykonania dwóch etapów wiąże się z możliwością wystąpienia dodatkowych powikłań pozabiegowych. Należy też pamiętać, że po zabiegu część tkanki tłuszczowej jest wchłaniana. W związku z tym dla uzyskania lepszych efektów może być konieczne wykonanie więcej niż jednego zabiegu.

Zastosowanie wypełniaczy

Prostą i natychmiastową niechirurgiczną metodą przywrócenia utraconej objętości dłoni jest zastosowanie wypełniacza – hydroksyapatytu wapnia. Miesza się go z roztworem znieczulającym lidokainy, aby produkt był bardziej płynny i aby zabieg był komfortowy. Następnie w grzbiet dłoni wstrzykuje się dużą ilość produktu. Jest to zaskakująco bezbolesny zastrzyk. Produkt jest następnie wmasowywany aby równomiernie go rozprowadzić.  Procedura ta wyrównuje powierzchnię skóry i zmniejsza widoczność żył, ścięgien i kości. Hydroksyapatyt wapnia ma trwałość do 2 lat od wykonania zabiegu. Do zabiegu można także wykorzystać wypełniacze zawierające kwas hialuronowy ale zabieg z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia ma przewagę pod postacią działania biostymulującego czyli poza natychmiastowym działaniem wypełniającym pobudza fibroblasty do wzrostu oraz produkcji kolagenu (typ I i III) i elastyny.

Transfer tłuszczu

 Transfer tłuszczu także nie pozostaje bez zalet.  Dodatkową zaletą tego zabiegu jest jednoczasowy transfer zdrowych, żywotnych komórek macierzystych z obszaru dawcy do łożyska tkanki biorcy (autograft), co pozwala tkankom na poprawę struktury również na poziomie komórkowym. Jest to zabieg chirurgiczny. Zaczyna się od liposukcji miejsca na ciele z niewielką ilością tłuszczu, następnie tłuszcz jest oczyszczany z płynnej frakcji i selekcjonowany w celu usunięcia zanieczyszczeń oraz ponownie wstrzykiwany w grzbietową powierzchnię dłoni.

Jak zachować trójkąt młodości?

Zmieniony kształt twarzy wpływa na samoocenę i tym samym na samopoczucie.  Przy czym, nie dotyczy to tylko kobiet. Również mężczyzn, którzy napotykają ten problem pomiędzy 30 a 40 rokiem życia…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.