fbpx

Które zabiegi bankietowe są najskuteczniejsze?

Autor Magdalena Błaszczak
zabiegi-bankietowe

Nie ma jednej procedury, która błyskawicznie poprawi wygląd skóry. Swoim pacjentkom, które chcą wyglądać świetnie przed ważną uroczystością, wykonuję wybrane terapie z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem. Wtedy efekt jest najlepszy.

Kamil Adamczyk

dr Kamil Adamczyk o zabiegach bankietowych

lekarz medycyny estetycznej

Zarówno w medycynie estetycznej, jak i chirurgii plastycznej dysponujemy całą gamą zabiegów,  po których wykonaniu możemy uzyskać efekt „wow”. Naturalnie jednak, zabieg bankietowy którego dotyczy ten artykuł musi cechować przede wszystkim krótki czas rekonwalescencji. W zawiązku z powyższym polecałbym połączenie trzech technik: użycia toksyny botulinowej, lasera frakcyjnego CO2 oraz kwasu hialuronowego. Z tym, że w przypadku dwóch pierwszych uzyskany efekt nie będzie natychmiastowy. Potrzebujemy minimum tygodnia, a najlepiej około 10 dni aby zaobserwować ostateczny efekt. 

Szybkie i skuteczne odmładzanie

  • Mojej pacjentce, która pojawiłaby się w moim gabinecie celem delikatnego odświeżenia przed ważną uroczystością, w dziesięciodniowym horyzoncie czasowym, zaproponowałbym wykonanie najpierw zabiegu z użyciem popularnej toksyny botulinowej.
  • W zależności od typu defektu z jakim zgłasza się pacjentka, możliwa byłaby korekcja zmarszczek poziomych czoła, lwiej zmarszczki, zmarszczek wokół oczu (tzw. kurzych  łapek), zmarszczek pod oczami oraz opadających kącików ust, poprzez podanie toksyny w okolicy linii marionetki.
  • Pierwszy efekt redukcji ruchomości odpowiednich mięśni pacjentka zauważy po około trzech dniach od zabiegu, pełen efekt zaś po około 7-10 dniach.
  • Na tej samej wizycie, w zależności od potrzeb, zaproponowałbym delikatną wolumetrię policzków poprzez podanie kwasu hialuronowego głęboko na kość, w pojedynczym wstrzyknięciu igłą oraz kaniulą w okolicy łuku jarzmowego.
  • Te efekty pacjentka zauważy od razu po wyjściu z gabinetu, a efekt ostateczny widoczny będzie po około tygodniu.
  • Wreszcie, po trzech dniach od pierwszej wizyty wykonałbym u pacjentki delikatny resurfacing z wykorzystaniem lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2.
  • Tutaj czas potrzebny na rekonwalescencję to około 7 dni, a efekt który uzyskamy po tym zabiegu to intensywne złuszczanie naskórka, zagęszczenie skóry i wyrównanie jej kolorytu. 

Które zabiegi wymodelują ciało do wakacji?

Wielkimi krokami nadchodzą ciepłe dni, podczas których decydujemy się na odkrywanie ciała. W związku z tym, wiele z nas planuje zadbać o nie w przemyślany sposób. Wybór odpowiednich zabiegów odbywa się zawsze w trakcie konsultacji, podczas której pomaga się pacjentom w znalezieniu najlepszego dla nich rozwiązania.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.