fbpx

Kiedy warto zdecydować się na plastykę brzucha?

Autor Magdalena Błaszczak
plastyka-brzucha

Płaski i jędrny brzuch to marzenie wielu z nas – zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niestety, w niektórych przypadkach nawet intensywne i regularne ćwiczenia nie wystarczają, aby je spełnić. Nadmiar wiotkiej skóry brzucha po ciąży czy odchudzaniu czasem nie obkurcza się samoistnie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zabieg plastyki powłok brzusznych, tzw. abdominoplastyki.

artur-pasternak

dr hab. n. med. Artur Pasternak o wskazaniach do plastyki brzucha

chirurg plastyk z kliniki Dr Szczyt

Jakie są wskazania do plastyki powłok brzusznych?

Wskazaniem do operacji jest nadmierna wiotkość powłok brzusznych, z nawisem skóry w ich dolnej części. Problem obwisłego fałdu brzusznego może wystąpić u osób po znacznej utracie wagi, przebytej ciąży, w wyniku naturalnego procesu starzenia się lub jest cechą osobniczą, dziedziczną.

Na czym polega plastyka powłok brzusznych?

  • Plastyka powłok brzusznych polega na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej, tworzącej nieestetyczny fałd.
  • Często wykonuje się również plikację powięzi mięśni prostych zamykając ich rozstęp oraz zaopatrzenie współistniejących przepuklin.
  • Efektem jest uzyskanie „płaskiego brzucha” z dobrze napiętą skórą i zaznaczenie talii.
  • Należy podkreślić, że plastyka powłok brzusznych nie jest zabiegiem dla osób otyłych, stosowanym w celu schudnięcia. Osoby otyłe powinny najpierw schudnąć i dopiero wtedy wykonać operację w celu usunięcia nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej. 

Jak wygląda kwalifikacja pacjenta do plastyki powłok brzusznych? 

Wymagany jest zadowalający stan zdrowia potwierdzony badaniem lekarskim i wynikami badań laboratoryjnych oraz stabilna masa ciała.

Jakie są przeciwskazania do operacji?

Przeciwskazaniami do operacji są między innymi:

  • zaburzenia krzepnięcia krwi;
  • otyłość;
  • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze;
  • cukrzyca;
  • infekcje skóry;
  • nadczynność tarczycy.

Wykluczające są również ciąża i karmienie piersią.

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.