fbpx

Kiedy warto zdecydować się na liposukcję podbródka?

Autor Przemek
liposukcja-podbrodka

Dzięki temu zabiegowi sprawny lekarz potrafi wymodelować kształt twarzy, poprawić linię żuchwy, uzyskać wyraźny kontur twarzy oraz uzyskać młodszy wygląd.

 

lek-konrad-kedzia

dr Konrad Kędzia o liposukcji podbródka

chirurg plastyczny

Jakie są metody wyszczuplenia podbródka?

Obecnie na rynku usług medycznych istnieje wiele sposobów na zlikwidowanie niechcianego drugiego podbródka, np. lipoliza iniekcyjna. Polega na podaniu w tkankę tłuszczową specjalnej substancji rozpuszczającej tłuszcz, powodując miejscowy stan zapalny i obrzęk, co często skutkuje dużymi dolegliwościami bólowymi po zabiegu. Dodatkowo tę procedurę należy powtórzyć 2–3 razy. Lipoliza laserowa z kolei wykorzystuje energię laserową do podgrzania i zniszczenia komórek tłuszczowych, jednocześnie powodując niewielką poprawę napięcia skóry. Metoda HIFU polega na wytworzeniu wysoce skoncentrowanej energii fal ultradźwiękowych, które przenikają naskórek bez przerwania jego ciągłości. Osoba przeprowadzająca ten zabieg powinna posiadać właściwe kwalifikacje. Coraz popularniejsze jest jednak wykorzystywanie tanich urządzeń o wątpliwej jakości, m.in. z Chin, a do tego bardzo często są one stosowane przez nieprzeszkolone osoby, niebędące lekarzami. To może sprawić, że efekty zabiegu będą nieprzewidywalne. 

Jaka jest przewaga liposukcji podbródka nad innymi metodami?

Żadna z wyżej wymienionych metod nie jest w stanie równać się z efektami uzyskanymi przez liposukcję.
Liposukcja podbródka i szyi jest jedyną metodą, która przynosi w pełni spodziewane i trwałe rezultaty. Dzięki niej sprawny lekarz potrafi wymodelować kształt twarzy, poprawić linię żuchwy, uzyskać wyraźny kontur twarzy oraz uzyskać młodszy wygląd. Liposukcję tej okolicy można przeprowadzić „metodą strzykawkową” bądź przy użyciu specjalistycznego sprzętu, takiego jak N.I.L. czy Vaser. Wprawiony lekarz jest w stanie uzyskać niesamowity efekt wyszczuplenia każdym z tych sposobów.

Które metody liposukcji są najskuteczniejsze?

„Metoda strzykawkowa” wykorzystuje specjalistyczne kaniule, a podciśnienie służące odessaniu tkanki tłuszczowej jest generowane przez lekarza wykonującego zabieg. N.I.L., czyli nutacyjne modelowanie tkanki tłuszczowej, polega na wytworzeniu infradźwięków, które umożliwiają pozyskanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych. Dodatkowo wytwarzany ruch nutacyjny oddziałuje na nocyceptory, zmniejszając dolegliwości bólowe podczas zabiegu. Liposukcja kawitacyjna Vaser wykorzystuje technologię ultradźwiękową, która działa bezpośrednio na komórki tłuszczowe, zwiększając bezpieczeństwo zabiegu oraz pozwalając na uzyskanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg liposukcji podwójnego podbródka można wykonać zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i ogólnym. W większości przypadków wybiera się znieczulenie miejscowe, które jest mniej obciążające dla pacjenta oraz umożliwia bezpieczny powrót do domu niemal od razu po wykonanej procedurze. W obu metodach w okolicę zabiegową podaje się roztwór Kleina, który znieczula miejscowo tkanki, umożliwia łatwe oddzielanie się komórek tłuszczowych oraz zmniejsza ryzyko miejscowej utraty krwi. Warto podkreślić, iż zabieg jest wykonywany przez kilkumilimetrowe nacięcia skóry, co skutkuje szybkim gojeniem oraz pozostawia praktycznie niezauważalne ślady. W czasie kwalifikacji pacjenta do zabiegu należy szczególnie zwrócić uwagę na ryzyko wystąpienia wiotkiej skóry po zniwelowaniu znacznej objętości tłuszczowej. W takim przypadku należy rozważyć wykonanie terapii łączonej, mającej na celu ujędrnienie i zwiększenie sprężystości skóry. Głównymi metodami stosowanymi w tym celu są radiofrekwencja mikroigłowa, wykorzystująca mikronakłuwanie z falą radiową, energia plazmy helowej i fal radiowych uzyskana przez urządzenie Renuvion oraz wytworzenie „hamaku” z nici liftingujących.

Małoinwazyjne zabiegi likwidujące podbródek

Często zgłaszają się do mnie pacjentki młode, u których doszło do zwiotczenia skóry w okolicy podbródka. Zazwyczaj jest to konsekwencja odchudzania się, utraty wagi po porodzie lub w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej. Tym paniom proponuję zabiegi nieinwazyjne mające na celu ujędrnienie skóry oraz pobudzenie włókien kolagenowych, ich obkurczenie i syntezę nowych…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.