fbpx

Wyszczuplający duet: karboksyterapia + fala akustyczna

Autor Magdalena Błaszczak
karboksyterapia-fala-akustyczna
wioleta-bzowska

Wioleta Bzowska o wyszczuplającej karboksyterapii i fali akustycznej

pielęgniarka w Saska Clinic Dr Radziejewska

Jak wyszczupla karboksyterapia? 

 • Używany podczas zabiegu dwutlenek węgla jest związkiem fizjologicznym, naturalnie obecnym w naszym organizmie. Wytwarzany jest on głównie w wyniku metabolizmu komórkowego.
 • Początkowo zabiegi z zakresu kaboksyterapii były używane w leczeniu chorób naczyniowych. W latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku metoda ta zaczęła być wykorzystywana w medycynie. Celem było niwelowanie zaburzeń skóry i redukcja tkanki tłuszczowej.
 • Jest to zabieg absolutnie bezpieczny i odpowiedni dla każdego.
 • Podanie medycznego dwutlenku węgla prowadzi do aktywnego utlenowania tkanek, poprawia przepływ krwi w tkance, a także prowadzi do zwiększania ilości naczyń krwionośnych, co znacznie poprawia krążenie w tkance.
 • Dodatkowa kabroksyterapia świetnie sprawdza się przy redukcji cellulitu, również tego w zaawansowanej formie. Dzieje się to za sprawą przekształcenia się w organizmie gazu w kwas węglowy, który uszkadza komórki tłuszczowe. Te w postaci wolnych lipidów usuwane są z organizmu na drodze metabolizmu.

Dlaczego warto łączyć karboksyterapię z falą akustyczną?

 • Karboksyterapia jest zabiegiem, który wykonuje się w serii jako autonomiczny zabieg, ale daje fantastyczne efekty w połączeniu z innymi zabiegami Hi-TECH. Jej kluczową zaletą jest również możliwość wykonania zabiegu na większości partii ciała.
 • W przypadku okolicy ud, pośladków czy brzucha świetnie sprawdza się łączenie zabiegów karboksyterapii z zabiegami z użyciem fali uderzeniowej.
 • Zadaniem emitowanej fali akustycznej jest rozluźnienie tkanki łącznej, poprawienie krążenia, a także zmniejszenie  rozmiarów komórek tłuszczowych.
 • Podczas zabiegu błony komórkowe stają się tymczasowo przepuszczalne. Dzięki temu dochodzi do lepszej i intensywniejszej wymiany substancji odżywczych w komórkach. To znacznie przyspiesza procesy regeneracji i odbudowy naturalnej elastyczności tkanki łącznej.
 • Co istotne, połączenie tych zabiegów jest możliwe podczas jednej wizyty.

U kogo nie warto wykonywać karboksyterapię z falą akustyczną?

 • Grupą pacjentów, u których nie zalecam zastosowania fali uderzeniowej w okolicy ud to osoby, u których występują  żylaki i liczne pajączki.
 • U tej grupy lepszym rozwiązaniem będzie sama karboksyterapia, która jest rekomendowana w celach terapeutycznych u osób z problemami na tle naczyniowym.
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.