fbpx

Jak wymodelować „sześciopak” na brzuchu własnym tłuszczem?

Autor Magdalena Błaszczak
Jak wymodelować "sześciopak" na brzuchu własnym tłuszczem
Dr Maciej Ferenc o modelowaniu brzucha tłuszczem

Dr Maciej Ferenc o modelowaniu brzucha tłuszczem

Specjalista chirurgii plastycznej i ogólnej z kliniki Dr Szczyt – Charytonowicz

Liposukcja jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej na świecie. Od lat coraz częściej odessany tłuszcz wykorzystuje się jako wypełniacz. Najczęściej modeluje się nim piersi, pośladki, czasem wypełnia usta lub policzki. Ostatnio hitem w Stanach Zjednoczonych jest modelowanie brzucha, tak aby wyglądał na bardzo umięśniony. 

Jak wygląda zabieg modelowania brzucha tłuszczem?

Na początku wykonuje się zabieg liposukcji. Chirurg odsysa powierzchniowo i równomiernie tkankę tłuszczową z brzucha i z dolnej partii pleców. Następnie wprowadza przez dodatkowe nacięcia kaniulę i wykonuje ekstrakcję tłuszczu w liniach obrysu mięśnia prostego brzucha. Zwiększenie tego efektu może być uzyskane dzięki zastosowaniu wysokiej jakości aparatu do liposukcji. Takiego, który posiadacoprócz swojej podstawowej funkcji także laser obkurczający tkanki.

 Jak wymodelować „sześciopak” na brzuchu własnym tłuszczem?

Efekt takiego zabiegu w oczywisty sposób nie będzie tak spektakularny jak uzyskany ćwiczeniami. Będzie to efekt statyczny. Oznacza brak animacji mięśni i ich widocznego napięcia. Należy pamiętać jednak,  że zabieg liposukcji równomiernej może ułatwić osobie ćwiczącej uzyskanie upragnionej widoczności mięśni. Bardzo ważna jest ocena warunków anatomicznych przed takim zabiegiem. Na wizycie konsultacyjnej i kwalifikującej do zabiegu trzeba też porozmawiać z pacjentem o jego oczekiwaniach i ewentualnych planach treningowych.

CZYTAJ TAKŻE

Ujędrnianie ciała bez bólu.

Nowoczesne technologie odmładzające to nie tylko techniki laserowe. Plazma helowa i platforma Indiba skutecznie poprawiają jakość skóry.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.