fbpx

Jak wyliczyć idealne proporcje w zabiegu modelowania ust?

Autor Magdalena Błaszczak
idealne-usta

Usta o idealnym kształcie to marzenie wielu kobiet. Jednak do tego, by po zabiegu modelowania kwasem hialuronowym wyglądały perfekcyjnie, potrzebne jest doświadczenie lekarza i zastosowanie przez niego zasady złotej proporcji. Jak się ją wylicza?

Barbara-Gelo

Barbara Gelo

lekarz medycyny estetycznej, w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z chirurgii ogólnej. Ukończyła  studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Założenia estetyczne w zabiegu modelowania ust

Modelowanie ust za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego to niezmiennie bardzo popularny zabieg wśród pacjentek gabinetów medycyny estetycznej. Można za jego pomocą zniwelować niedoskonałości. Należą do nich: asymetria ust, wyraźna dysproporcja między dolną i górną wargą, brak objętości obu warg spowodowany procesem starzenia się, a także poprawić nawilżenie i jędrność skóry na ustach. Dla wielu kobiet decydujących się na ten zabieg istotne jest także to, by lekarz, używając wypełniacza, podkreślił łuk kupidyna i kontur ust, który z wiekiem zaczyna się rozmywać.
Dzięki doświadczeniu lekarza i właściwemu doborowi preparatu wszystkie te założenia estetyczne można spełnić, jednak by efekt był naprawdę spektakularny, ważne jest także to, by zostały zastosowane właściwe proporcje w kształcie i objętości ust. Jak się je wylicza? Napisała o tym w najnowszym poście na Instagramie Barbara Gelo, lekarz medycyny estetycznej.

Podział harmoniczny w modelowaniu ust

„Optymalną taktyką w trakcie modelowania ust jest dążenie do tego, aby wysokość górnej względem dolnej wargi wynosiła 1.0 : 1.6. Dlaczego akurat tyle? Wynika to z podziału harmonicznego” – tłumaczy ekspertka i dodaje: „Mówi się, że tzw. złoty podział jest matematycznym wzorem na piękno. Już lata temu zauważono, że przedmioty czy budynki, które powstały z zastosowaniem tej prostej zasady są uważane za piękniejsze, bardziej harmonijne i atrakcyjniejsze w odbiorze. W złotej proporcji dany odcinek jest podzielony na dwie części różnej długości, w taki sposób, że stosunek całego odcinka do dłuższej jego części jest taki sam, jak stosunek dłuższej części do krótszej” – wyjaśnia Barbara Gelo.
Ekspertka mówi także, jak te zasady przełożyć na proporcje stosowane w zabiegach modelowania ust: „Stosunek, o którym mowa, nazywa się złotą liczbą i oznacza grecką literą φ (czyt. „fi”). W „idealnej twarzy” proporcja ta wynosi dokładnie 1,62”.

zlote-proporcje-modelowanie-ust

Jaki preparat jest najlepszy do modelowania ust?

„Dobór preparatu do powiększenia ust jest kwestią indywidualną i zależy również od efektu jaki chcemy uzyskać. Czy zależy nam na objętości czy tylko na subtelnym podkreśleniu konturu ust? Jeśli widoczny jest duży deficyt objętości, to aby uzyskać zadawalającą nas objętość, niezbędne jest wykonanie kilku zabiegów w ciągu 2-3 miesięcy. Wtedy efekt jest naturalny i nieprzerysowany” – tłumaczy Barbara Gelo.

Modelowanie ust – ważne informacje

W innym poście na temat modelowania ust kwasem hialuronowym Barbara Gelo przedstawia także zasady, o jakich powinny pamiętać pacjentki, decydując się na wizytę w gabinecie lekarza medycyny estetycznej:

  • Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta i może być wykonywany przez cały rok.
  • Jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym (można go wykonać w znieczuleniu stomatologicznym).
  • Jak przy każdym zabiegu z użyciem igły istnieje ryzyko siniaka.
  • Obrzęk może utrzymywać się około 5 dni.
  • Efektem możemy cieszyć się nawet do 8-12 miesięcy.
  • Przeciwwskazaniem do zabiegu są m.in.: ciąża i karmienie piersią, opryszczka, aktywna infekcja, zaburzenia krzepnięcia. 


trendy-w-powiekszaniu-ust-kwasem-hialuronowym

Trendy w powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Nowoczesne formy kwasu hialuronowego stworzone w oparciu o polimer PEG pozwalają osiągnąć najlepsze rezultaty przy zabiegach w obszarze czerwieni wargowej. Pozwalają wymodelować usta w niemal dowolny sposób.


CZYTAJ DALEJ

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.