fbpx

Jak szybko odmłodzić okolice oczu nawet o 20 lat?

Autor Przemek
odmaladzanie-oczu

W pewnych przypadkach zabiegi medycyny estetycznej przestają być wystarczające. Warto wówczas skorzystać z usług doświadczonego chirurga plastycznego. Jeden zabieg jest w stanie odjąć wizualnie wiele lat!

dr Jakub Miszczyk 2

dr Jakub Miszczyk o odmładzaniu okolic oczu

chirurg plastyk z Kliniki Dr Szczyt

Blefaroplastyka górna

– Z wiekiem pojawia się nadmiar cienkiej i wiotkiej skóry powieki górnej, któremu najczęściej towarzyszy pseudoprzepuklina tłuszczowa.

– W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest prosta blefaroplastyka górna.

– Polega na usunięciu nadmiaru skóry oraz na bardzo konserwatywnym usunięciem tłuszczu.

 

Kiedy klasyczna plastyka okolic oczu postarza?

– U niektórych pacjentów nad wiotkością skóry przeważa zanik objętości w okolicy oka i tutaj klasyczna plastyka powiek może jeszcze bardziej postarzyć wygląd tej okolicy.

– W takim przypadku jest wskazane uzupełnienie objętości np. przez przeszczep własnego tłuszczu.

– Tłuszcz jest idealną substancją wypełniającą, pozwala zwiększyć objętość.

– Powoduje również przebudowę tkanek dzięki zawartości komórek macierzystych.

– Przeszczep tłuszczu jest świetną samodzielną metodą odmładzającą, można stosować go na całej twarzy na różnych głębokościach tkanek.

 

Jak odmłodzić dolną powiekę?

– Dolna powieka również się starzeje, z czasem  w tym miejscu występuje nadmiar skóry, pseudoprzepukliny tłuszczowe, a na połączeniu powieki i policzka deformacja nazywana doliną łez i zagłębieniem powiekowo-policzkowym.

– Na powiekę dolną nie patrzymy obecnie jak na odrębną jednostką anatomiczną. Jej starzenie jest niezwykle uzależnione od zmian w środkowym piętrze twarzy, w środkowej części policzka. 

– Leczeniem jest plastyka powiek dolnych z wycięciem nadmiaru skóry i zaopatrzeniem pseudoprzepuklin tłuszczowych.

– Żeby wygładzić przejście powiekowo-policzkowe, bardzo często łączy się ją z liftem środkowego piętra twarzy. 

 – Taki zabieg spłyca również bruzdę nosowo-wargową i przywraca objętość policzka w prawidłowe położenie na łuku jarzmowym. 

W jaki sposób za pomocą IPL można wyleczyć Zespół Suchego Oka?

Badania potwierdzają, że światło IPL leczy zespół suchego oka skutecznie i bezpiecznie. Podczas zabiegu pacjent nie osłania aparatu wzroku nakładkami, a po wyjściu z gabinetu może od razu wrócić do codziennych obowiązków…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.