fbpx

Jak starzeją się usta?

Autor Przemek
usta-botoks

Z upływem czasu zmniejsza się nie tylko ich wielkość, ale również kształt. Często wystarczy drobna korekta, aby wyglądały na pełniejsze i znacznie młodsze. 

Anna-Mazur

dr Anna Mazur o starzeniu ust

lekarka medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna oferuje szeroki zakres możliwości korygowania drobnych defektów, asymetrii czy zmian związanych z nieuchronnym starzeniem się warg – tak, ząb czasu nie omija ust.

Jak wygląda proces starzenia ust?

– Zmienia się ich struktura i napięcie, wargi tracą wyraźny kontur, zmniejsza się ich objętość, nawilżenie i jędrność.

– Pojawiają się zmarszczki, zarówno na wargach, jak i w ich okolicy.

– Opadnięciu ulegają kąciki ust, wywołując efekt smutnej twarzy.

– Starzenie się ust to złożony proces związany ze zmianami degeneracyjnymi w obrębie wszystkich tkanek.

Wpływ degeneracji tkanki kostnej i zębów na starzenie ust

– Kości szczęki i żuchwy zaczynają spłaszczać się w kierunku od szczytu wyrostka zębodołowego i dotylnie.

– Sytuacja pogłębia się w przypadku utraty zębów. Wówczas proces staje się bardziej dynamiczny.

– Zęby przednie stanowią naturalne oparcie dla warg, więc w sytuacji ich utraty dochodzi do zapadnięcia, niejako zawinięcia warg do środka.

– Utrata zębów bocznych z kolei wiąże się z zaburzeniem proporcji w dolnym odcinku twarzy – jego skróceniem.

– Konsekwencją tego jest często wysunięcie żuchwy do przodu (złudne wrażenie rosnącej żuchwy) i pogłębienie „zmarszczek marionetki”.

– Kostny szczyt bródki ulega resorpcji wstecznej, doprowadzając do obwiśnięcia tkanek miękkich w jej obrębie.

– Ścieńczeniu i obniżeniu ulegają kompartmenty tłuszczowe, a włókna mięśniowe okolicy ust rozluźniają się i wiotczeją.

– Ciężar tkanek z wyższych pięter koncentruje się w dolnym odcinku, dochodzi do odwrócenia „trójkąta młodości” i pojawienia nieestetycznych zmian w obrębie ust i w ich ścisłej okolicy.

W jaki sposób warto rewitalizować usta?

Odmładzanie ust nie zawsze musi się wiązać z ich wypełnianiem. Czasem wystarczy bardzo niewielka ilość odpowiednio podanego preparatu, żeby odświeżyć ich wygląd…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.