Są drugą, zaraz po twarzy, najbardziej zdradzającą wiek częścią ciała. Poprawa ich wyglądu wymaga działań w kilku aspektach. Pierwszy z nich to przywrócenie objętości tam, gdzie została ona utracona, czyli na grzbietowej powierzchni dłoni.

dr n. med. Konrad Kędzia o powiększaniu piersi tłuszczem
certyfikowany lekarz Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej, specjalista otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi, właścicielka warszawskiej kliniki MEDWAW
Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za starzenie się dłoni jest utrata tkanki tłuszczowej w strukturze skóry i tę utratę należy skompensować, jeśli chcemy, aby dłonie wyglądały młodziej. Odzyskać utraconą objętość pozwala między innymi lipotransfer.
Odmładzanie dłoni lipotransferem
– Zabieg ten wymaga wykorzystania dwóch procedur, z których jedną jest pobranie tłuszczu.
– Konieczność wykonania zabiegu w dwóch etapach wynika z możliwości wystąpienia dodatkowych powikłań pozabiegowych.
– Ten zabieg chirurgiczny zaczyna się od liposukcji miejsca na ciele z niewielką ilością tłuszczu, po czym tłuszcz jest oczyszczany z płynnej frakcji, selekcjonowany w celu usunięcia zanieczyszczeń i ponownie wstrzykiwany w grzbietową powierzchnię dłoni.
– Należy pamiętać, że po zabiegu część tkanki tłuszczowej jest wchłaniana, w związku z tym dla uzyskania lepszych efektów może być konieczne wykonanie więcej niż jednego zabiegu.
Hydroksyapatyt wapnia
– Prostą, dającą natychmiastowe efekty niechirurgiczną metodą przywracania utraconej objętości dłoni jest zastosowanie wypełniacza – hydroksyapatytu wapnia.
– Miesza się go z roztworem znieczulającym lidokainy, co pozwala uzyskać produkt bardziej płynny i sprawia, że zabieg jest komfortowy.
– Następnie w grzbiet dłoni wstrzykuje się dużą ilość produktu (zastrzyk jest bezbolesny), po czym produkt jest wmasowywany aż do równomiernego rozprowadzenia.
– Procedura ta wyrównuje powierzchnię skóry oraz zmniejsza widoczność żył, ścięgien i kości.
– Trwałość hydroksyapatytu wapnia utrzymuje się do 2 lat od wykonania zabiegu.
Dlaczego hydroksyapatyt wapnia i lipotransfer odmładzają dłonie skuteczniej niż kwas hialuronowy?
– Do zabiegu można także wykorzystać wypełniacze zawierające kwas hialuronowy, ale zabieg z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia ma nad nimi przewagę. Działa biostymulująco, czyli poza natychmiastowym działaniem wypełniającym pobudza firoblasty do wzrostu oraz produkcji kolagenu typu I i III oraz elastyny.
– Dodatkową zaletą transferu tłuszczu jest jednoczasowy transfer zdrowych, żywotnych komórek macierzystych z obszaru dawcy do łożyska tkanki biorcy (autograft). To poprawia strukturę tkanek również na poziomie komórkowym.
Zagęszczanie skóry dłoni
– Do stymulacji produkcji kolagenu w skórze wykorzystujemy falę radiową. Impulsy energii stymulują istniejący kolagen, a następnie indukują produkcję nowego. Gdy naturalny kolagen buduje się i gęstnieje, dłonie nabierają jędrniejszego i młodszego wyglądu.
– Z kolei radiofrekwencja mikroigłowa to pojedyncza procedura zabiegowa polegająca na kontrolowanym uszkodzeniu tkanek, która stopniowo poprawia wygląd skóry. Efekty końcowe są najlepiej widoczne po około 6 miesiącach od wykonania zabiegu.
– Przy odmładzaniu dłoni można także rozważać zastosowanie skleroterapii, jednak pacjenci kwalifikowani do tego zabiegu muszą mieć dobry dostęp do żył prze- dramienia, aby w przyszłości była możliwość wykonywania wkłuć dożylnych i pobierania krwi.
Autorska terapia odmładzająca dłonie
Mówi się, że wiek kobiety poznasz po dłoniach, dlatego też opracowałem autorski zabieg Hand Magic. To najnowsza terapia łączona, która wykorzystuje synergię działania IPL i preparatu biostymulującego skórę na bazie R-kolagenu. Została stworzona w celu kompleksowego odmłodzenia dłoni: rozjaśnienia przebarwień, delikatnego wypełnienia ubytków, a także zagęszczenia i ujędrnienia skóry…
Jedną z najszybszych metod odświeżenia cery jest usunięcie z niej zrogowaciałego naskórka. Skutecznie i ekspresowo…
Wysokie temperatury sprzyjają pojawianiu się na twarzy i ciele nieestetycznych obrzęków, więc wielu pacjentów pojawiających…