fbpx

Jak skutecznie odmłodzić dłonie?

Autor Przemek
dlonie

Są drugą, zaraz po twarzy, najbardziej zdradzającą wiek częścią ciała. Poprawa ich wyglądu wymaga działań w kilku aspektach. Pierwszy z nich to przywrócenie objętości tam, gdzie została ona utracona, czyli na grzbietowej powierzchni dłoni. 

Anita Maciejewska

dr n. med. Konrad Kędzia o powiększaniu piersi tłuszczem

certyfikowany lekarz Amerykańskiej Akademii Medycyny Estetycznej, specjalista otolaryngologii, chirurgii głowy i szyi, właścicielka warszawskiej kliniki MEDWAW

Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za starzenie się dłoni jest utrata tkanki tłuszczowej w strukturze skóry i tę utratę należy skompensować, jeśli chcemy, aby dłonie wyglądały młodziej. Odzyskać utraconą objętość pozwala między innymi lipotransfer.

Odmładzanie dłoni lipotransferem

– Zabieg ten wymaga wykorzystania dwóch procedur, z których jedną jest pobranie tłuszczu.

– Konieczność wykonania zabiegu w dwóch etapach wynika z możliwości wystąpienia dodatkowych powikłań pozabiegowych.

– Ten zabieg chirurgiczny zaczyna się od liposukcji miejsca na ciele z niewielką ilością tłuszczu, po czym tłuszcz jest oczyszczany z płynnej frakcji, selekcjonowany w celu usunięcia zanieczyszczeń i ponownie wstrzykiwany w grzbietową powierzchnię dłoni.

– Należy pamiętać, że po zabiegu część tkanki tłuszczowej jest wchłaniana, w związku z tym dla uzyskania lepszych efektów może być konieczne wykonanie więcej niż jednego zabiegu.

Hydroksyapatyt wapnia

– Prostą, dającą natychmiastowe efekty niechirurgiczną metodą przywracania utraconej objętości dłoni jest zastosowanie wypełniacza – hydroksyapatytu wapnia.

– Miesza się go z roztworem znieczulającym lidokainy, co pozwala uzyskać produkt bardziej płynny i sprawia, że zabieg jest komfortowy.

– Następnie w grzbiet dłoni wstrzykuje się dużą ilość produktu (zastrzyk jest bezbolesny), po czym produkt jest wmasowywany aż do równomiernego rozprowadzenia.

– Procedura ta wyrównuje powierzchnię skóry oraz zmniejsza widoczność żył, ścięgien i kości.

– Trwałość hydroksyapatytu wapnia utrzymuje się do 2 lat od wykonania zabiegu.

Dlaczego hydroksyapatyt wapnia i lipotransfer odmładzają dłonie skuteczniej niż kwas hialuronowy?

– Do zabiegu można także wykorzystać wypełniacze zawierające kwas hialuronowy, ale zabieg z wykorzystaniem hydroksyapatytu wapnia ma nad nimi przewagę. Działa biostymulująco, czyli poza natychmiastowym działaniem wypełniającym pobudza firoblasty do wzrostu oraz produkcji kolagenu typu I i III oraz elastyny.

– Dodatkową zaletą transferu tłuszczu jest jednoczasowy transfer zdrowych, żywotnych komórek macierzystych z obszaru dawcy do łożyska tkanki biorcy (autograft). To poprawia strukturę tkanek również na poziomie komórkowym. 

Zagęszczanie skóry dłoni

– Do stymulacji produkcji kolagenu w skórze wykorzystujemy falę radiową. Impulsy energii stymulują istniejący kolagen, a następnie indukują produkcję nowego. Gdy naturalny kolagen buduje się i gęstnieje, dłonie nabierają jędrniejszego i młodszego wyglądu.

– Z kolei radiofrekwencja mikroigłowa to pojedyncza procedura zabiegowa polegająca na kontrolowanym uszkodzeniu tkanek, która stopniowo poprawia wygląd skóry. Efekty końcowe są najlepiej widoczne po około 6 miesiącach od wykonania zabiegu.

– Przy odmładzaniu dłoni można także rozważać zastosowanie skleroterapii, jednak pacjenci kwalifikowani do tego zabiegu muszą mieć dobry dostęp do żył prze- dramienia, aby w przyszłości była możliwość wykonywania wkłuć dożylnych i pobierania krwi.

Autorska terapia odmładzająca dłonie

Mówi się, że wiek kobiety poznasz po dłoniach, dlatego też opracowałem autorski zabieg Hand Magic. To najnowsza terapia łączona, która wykorzystuje synergię działania IPL i preparatu biostymulującego skórę na bazie R-kolagenu. Została stworzona w celu kompleksowego odmłodzenia dłoni: rozjaśnienia przebarwień, delikatnego wypełnienia ubytków, a także zagęszczenia i ujędrnienia skóry…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.