fbpx

Jak odmładza terapia łączona: PEGylowany kwas hialuronowy + podczerwień?

Autor Magdalena Błaszczak
Terapia łączona

Połączenie PEGylowanych wypełniaczy kwasu hialuronowego i nowoczesnych urządzeń z technologią podczerwieni silnie rewitalizuje skórę. Pomaga odbudowywać obszar kości policzkowych oraz bruzd nosowo-wargowych. Wyraźnie poprawia jakość i gęstość skóry. 

dr Kamila Stachura

dr Kamila Stachura o odmładzającej terapii łączonej

specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej
www.klinikadrstachura.pl

Do problemu starzenia skóry należy podejść w sposób kompleksowy i holistyczny. Często nie wystarczy jeden zabieg czy nawet jedna sesja podczas, której połączone zostaną różne metody. Najskuteczniejsze w tej kwestii są całe terapie skojarzone.

Co to są terapie łączone lub skojarzone ?

To różnorodne działania rozłożone w czasie. Co to oznacza? Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, warto połączyć ze sobą bezpieczne i skuteczne procedury. Powinny one pochodzić nie tylko z zakresu medycyny estetycznej, ale również z dziedziny kosmetologii. Ich efekty dodatkowo wzmocni pielęgnacja domowa i suplementacja. Nie wszystkie zabiegi i metody można ze sobą łączyć. Tworzenie protokołów terapii skojarzonych wymaga od lekarza ogromnego doświadczenia, które pozwala mu przewiedzieć rezultat działań. Dobór adekwatnych zabiegów, stosowanych we właściwej kolejności i w odpowiednim czasie, pozwala uzyskać najlepszy efekt. Oznacza to, że suma wszystkich połączonych oddziaływań da lepszy rezultat, niż każda z tych procedur zastosowana pojedynczo. Z terapii łączonych warto korzystać, aby poprawić wygląd środkowej części twarzy. Można w ten sposób osiągnąć wyraźne i naturalne efekty odmłodzenia.

Terapia łączona – kwas hialuronowy + podczerwień

Znakomite rezultaty przynosi połączenie zabiegów z użyciem nowoczesnych preparatów kwasu hialuronowego oraz zaawansowanej technologii wykorzystującej podczerwień. Zabiegi te uruchamiają wewnętrzne mechanizmy przebudowy skóry, poprawią jej kondycję i odmładzają ją. Działają przy tym liftingująco i wygładzają zmarszczki. Całość terapii to dwie sesje zabiegowe uzupełnione o pielęgnację domową i suplementację. Staranne zestawienie różnych metod oddziaływań przywraca piękny wygląd. Poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny, dogłębną biorewitalizację i nawilżenie, wspomaga naturalne procesy regeneracji skóry. Dzięki temu pozwala uzyskać długofalowe efekty.

Terapia łączona – kwas hialuronowy + podczerwień – skuteczność

Naukowcy zastosowali metodę analizy biopsji skóry – wycinków pobranych przed zabiegiem, po 21 i po 150 dniach od zabiegu. Pozwoliło to bardzo precyzyjnie, ale też wiarygodnie określić realne efekty działania. Badania wykazały, że zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego w połączeniu z procedurą IR, wpływają pozytywnie na procesy regeneracyjne skóry.

  • Po 21 dniach od zabiegu ilość fibroblastów w skórze wzrosła o 101 proc.
  • Po 150 dniach elastyczność skóry wzrosła o 79 proc., a poziom jej nawilżenia o 49 proc.

Terapia łączona – kwas hialuronowy + podczerwień – przebieg protokołu zabiegowego

  • W trakcie pierwszej wizyty wykonywana jest mezoterapia z użyciem nieusieciowanego kwasu o stężeniu 18 mg/ml, wzbogaconego o 0,01 proc. hydroksyapatytu wapnia. Preparat  widocznie poprawia nawilżenie oraz korzystnie wpływa na gęstość i jędrność skóry.
  • Sesję uzupełnia profesjonalna pielęgnacja kosmetykami, dostosowywana do potrzeb pacjenta.
  • Po 7 dniach lekarz podaje preparat, który pozwala na modelowanie, korekcję i odbudowę tkanek miękkich w obrębie środkowej części twarzy. Produkt do iniekcji dobierany jest z szerokiej gamy preparatów. Wszystkie charakteryzuje biokompatybliność. Wynika ona ze specyficznej budowy cząsteczkowej, opartej o technologię polimerową. Daje to możliwość doskonałej integracji z różnymi strukturami anatomicznymi. Dostępne preparaty mają różną reologiczność. Dzięki temu można spełnić wszystkie oczekiwania terapeutyczne.
  • Podczas drugiej sesji wykonywany jest również termolifting połączony z peelingiem wodnym. Do niedawna takie połączenie nie byłoby możliwe. Jednak zastosowanie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego sieciowanego PEG (glikol propylenowy) gwarantuje wysoką termoodporność. Preparat staje się odporny na działanie procedury zabiegowej opartej na cieple. Pozwala to na wykonanie w dalszej kolejności zabiegu wysokoenergetycznego w tym samym obszarze, w którym podano wypełniacz.
  • Sam termolifting przeprowadzany jest za pomocą nowoczesnego urządzenia działającego w oparciu o technologię podczerwieni. W trakcie procedury, głębokie warstwy skóry podgrzewane są do temperatury 65°C. Zapewnia to natychmiastowy efekt remodelingu obecnego kolagenu. Włókna zostają skrócone do pierwotnej długości. To intensywnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.
  • Procedurę uzupełnia peeling wodny, podczas którego dwufazowy strumień powietrza i wody kompleksowo oczyszcza skórę. Umożliwia dostarczenie składników aktywnych do skóry oraz lepsze przewodzenie przez nią temperatury.

Terapia łączona – suplementy oraz pielęgnacja domowa

  • Całość procesu terapeutycznego połączona jest z suplementacją preparatów na bazie peptydów kolagenowych oraz witaminy C, konfekcjonowanych w 10 fiolek po 25 ml.
  • Wsparcie dla skóry wynika także z zaleconej pielęgnacji domowej. Obejmuje ona stosowanie trzech kosmetyków. Pierwszy z nich to ampułka o składzie wykazującym silne działanie anti-aging. Drugi produkt to serum rewitalizujące z 30% stabilną formą witaminy C (kwas 3-o- etylo askorbinowy). Pobudza on syntezę kolagenu, zmniejsza przebarwienia oraz minimalizuje ryzyko  powstania nowych. Ostatni to krem wzbogacony o kompleks ceramidów 3,6II,1, fitosfingozynę i cholesterol. Składniki te sprzyjają odbudowie struktury cementu międzykomórkowego i wzmacniają warstwę hydrolipidową skóry. Natomiast heptapeptyd-4 wspiera naturalny system obronny poprzez zapewnienie równowagi mikrobiomu.

Efekty widoczne są natychmiast po wykonanym zabiegu i rozwijają się w miarę upływu czasu. Procedurę warto powtarzać raz na rok.

Zostaw komentarz

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.
CZYTAJ TAKŻE
Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.