fbpx

Jak dobrać najlepszą technikę modelowania ust?

Autor Magdalena Błaszczak
Powiększanie ust

Usta to okolica wymagająca szczególnej uwagi a powszechność i pozorna łatwość w przeprowadzaniu zabiegów w tym obszarze może być bardzo myląca. W trakcie konferencji Beauty Through Science, która odbyła się w tym roku w Sztokholmie wielokrotnie spotykałam się z opiniami, że najtrudniejszą okolicą twarzy są właśnie usta. Jest to coraz częściej formułowany i otwarcie prezentowany wniosek, do którego jeszcze parę lat temu przyznawano się nieśmiale i niechętnie lub wcale. Złożoność w budowie ust i okolicy okołoustnej oraz ich dynamika, za którą odpowiada rozbudowany aparat mięśniowy dyktują warunki i estetyczną rzeczywistość, w której dla najlepszego efektu powinniśmy się poruszać powoli i z rozsądkiem. Ważne jest nie tylko to, aby usta wyglądały dobrze bezpośrednio po zabiegu, ale także tygodnie czy wiele miesięcy po.

aleksandra-walczak

Dr n. med. Aleksandra Walczak o technikach modelowania ust

lekarz medycyny estetycznej

Technika modelowania ust

Dobierając odpowiednią technikę modelowania ust kierujmy się przede wszystkim wyjściową anatomią pacjenta, czyli przede wszystkim kształtem, proporcjami dolnej jednej trzeciej twarzy, ew. wadami zgryzu/uzębienia oraz takimi zmiennymi jak stan konturu, poziom nawilżenia czy stopień napięcia pokrycia tkankowego czerwieni wargowej. W ocenie Pacjenta warto zastanowić się nad dostępem, który będzie
dla niego najkorzystniejszy. Dostępy zabiegowe możemy podzielić na:

  •  dostęp z części skórnej wargi górnej lub dolnej
  • dostęp z konturu
  • dostęp z czerwieni wargowej (w przypadku zabiegów wykonywanych igłą)
  • dostęp ze skóry okolicy kąta ust (w przypadku zabiegów wykonywanych kaniulą)

Bardzo wdzięcznymi w efektach są procedury z dostępu z czerwieni wargowej wykonywane horyzontalnie lub wachlarzowato, które zapobiegają migracji produktu.

Igła czy kianiula?

  • Świetne rezultaty można uzyskać wykonując zabiegu zarówno kaniulą jak igłą, przy czym kluczem do sukcesu jest odpowiednia kwalifikacja pacjenta. Istnieją takie typy morfologiczne ust, przy których zastosowanie kaniuli w trakcie pierwszego zabiegu może sprowokować niekorzystne efekty.
  • Przykładem takich ust są usta wąskie u osób starszych z przodującą wargą górną. Ryzykiem związanym z zastosowaniem kaniuli w takim przypadku mogłoby być uzyskanie kiełbaskowatego kształtu, trudnego do dalszej korekcji.
  • Z drugiej strony, istnieją rodzaje ust, w przypadku których zastosowanie kaniuli wydaje się niezastąpione i tutaj przykładem są słynne „M-shaped lips”, które charakteryzują się kształtem przypominającym literę M, wynikającym z obecności guzka pośrodkowego wargi górnej i zaniku lub redukcji objętości guzków bocznych wargi górnej.

Jakie są nietypowe zastosowania toksyny botulinowej?

Toksyna botulinowa typu A zwana potocznie botoksem pojawiła się w medycynie w latach 70-tych. Jest to neurotoksyna, którą pozyskuje się z wyizolowanych oczyszczonych beztlenowych bakterii Clostridium botulinum. W nadmiernych dawkach substancja ta może być silnie trująca dla organizmu człowieka…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.