fbpx

Ujędrnianie każdego rodzaju skóry – mikrostymulacja mikropęcherzykowa Icoone

Autor Magdalena Błaszczak
icoon-laser

Z wiekiem skóra wymaga ujędrniania. Zarówno u osób z nadwagą, jak i u szczupłych oraz tych, które narzekają na rozszerzone naczynka. Najbezpieczniej skorzystać z zabiegów multistymulacji mikropęcherzykowej. Odmładzają nawet tak trudne strefy, jak ramiona, okolice kolan, wewnętrzne części ud i piersi. To zasługa urządzenia Icoone Laser Med, które w ciągu minuty wywołuje aż 21600 multimikrostymulacji.

Agnieszka Grzegorczyk

Dyrektor ds. sprzedaży, manager i zarządzająca, od 2003 roku związana z Mrotex Group. Odpowiedzialna za rozwój i sukces włoskiej marki ICOONE® na rynku polskim. Nieustannie podąża za trendami w branży medycznej i kosmetycznej. Stale podnosi swoje kwalifikacje, uczestniczy w najważniejszych światowych kongresach medycyny estetycznej oraz targach kosmetycznych, jednocześnie badając rynek i wsłuchując się w jego potrzeby.

Icoone – dlaczego zabieg jest tak skuteczny?

Zasada działania ICOONE®, a tym samym patent Roboderm®, opiera się na dogłębnym zrozumieniu struktury tkanki łącznej i budowy skóry. ICOONE® powstał dzięki najnowszym odkryciom prof. J.C. Gimberteau w dziedzinie skóry. Jego badania zakładają istnienie tzw. systemu MCDAS, czyli Multimikrowakuolarnego Systemu Absorpcji Kolagenu.
Na podstawie tej teorii zakładamy, że pomiędzy poszczególnymi tkankami nie ma wyraźnego rozgraniczenia, bądź warstwowego ułożenia. Wszystkie struktury połączone są ze sobą poprzez sieć włókien, pomiędzy którymi tworzą się wolne przestrzenie zwane mikrowakuolami. Włókna te zbudowane są głównie z kolagenu, elastyny oraz w niewielkim stopniu z lipidów. Dodatkowo do włókien kolagenowych przyłączone są proteoglikany, które wykazują silną hydrofilność, powodując tym samym wiązanie cząsteczek wody wewnątrz mikrowakuli.
Taka budowa zapewnia swobodne przesuwanie się poszczególnych struktur względem siebie, jak również rozprężanie i sprężanie mikrowakuli podczas ucisku. Widoczne jest to np. w momencie uszczypnięcia fałdu skórnego, który po puszczeniu wraca do formy pierwotnej. Im młodsza skóry, czyli im bardziej elastyczne włókna, tym szybszy powrót fałdu. Przeprowadzone badania stały się inspiracją do zaprojektowania urządzenia ICOONE®, które w bardzo precyzyjny sposób stymuluje opisaną sieć bez jej uszkodzenia.

Icoone – jak działa?

 • PATENT ROBODERM® polega na umieszczeniu w głowicy mikrostymulatorów z licznymi mikrootworami.
 • Poza komorą główną tworzą one dwa dodatkowe miejsca stymulacji skóry przez podciśnienie.
 • Taka budowa głowicy zabiegowej pozwala na bardzo dokładne i precyzyjne opracowanie całego ciała a także zapewnia bezpieczeństwo dla skór luźnych i naczyniowych.
 • W trakcie przesuwania jej po ciele mikrootwory zasysają skórę poddając ją zjawisku multistymulacji mikropęcherzykowej.
 • Tkanka otrzymuje 21.600 bodźców mikrostymulacyjnych na minutę pracy.
 • Taka technika pracy nazywana jest praca kaskadową. Jej celem jest dostarczenie bodźca do komórek tłuszczowych i fibroblastów.
 • Dodatkowo efekt wyszczuplania może zostać przyspieszony poprzez laser biostymulacyjny o długości fali 915nm raz światło LED o długości fali 650nm. Bodziec docierając do komórek nie niszczy ich. W bezpieczny sposób pobudza je do zwiększenia intensywności naturalnie zachodzących w nich przemian.
 • W ten sposób, w komórkach tłuszczowych usprawniony zostaje proces rozkładu tłuszczu co prowadzi do zmniejszenia obwodów ciała i bezinwazyjnego modelowania sylwetki.
 • Z kolei fibroblasty po odebraniu bodźca LED zwiększają produkcję włókien kolagenowych i elastynowych co skutkuje poprawą struktury skóry i jej ujędrnieniem.

Icoone – zalety zabiegu

Działanie ujędrniające i wyszczuplające na ciało.

 • Precyzja i ogromna wydajność działania. Bodźcowanie skóry możliwe jest z prędkością do 21 600 mikrostymulacji na minutę pracy. Dzięki temu w trakcie jednego zabiegu każda okolica ciała jest bardzo dokładnie opracowana.
 • Wysoki poziom bezpieczeństwa zabiegu. Za sprawą mikrootworów umieszczonych w rolkach skóra jest podtrzymywana zanim zostanie zassana do komory głównej. Pozwala to na zmniejszenie sił działających na naczynia krwionośne oraz włókna podporowe skóry, w związku z czym skóra nie jest rozciągana. Zabieg jest więc w pełni bezpieczny nawet dla skór wiotkich oraz naczyniowych.
 • Patent Roboderm® i wywołane przez niego zjawisko multistymulacji mikropęcherzykowej całkowicie zmienia mechanizm działania masażu podciśnieniowego na tkanki.

  Skuteczność, precyzja i wydajność oraz całkowita bezinwazyjność multistymulacji mikropęcherzykowej sprawiają, iż jest ona kluczowym elementem zabiegu Icoone®.
CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.