fbpx

HIT: Lipoliza iniekcyjna z solą kwasu askorbinowego – dlaczego jest tak skuteczna?

Autor Magdalena Błaszczak
lipoliza-iniekcyjna
dr-przemyslaw-styczen

dr Przemysław Styczeń o skuteczności lipolizy iniekcyjnej z solą kwasu askorbinowego

Ekspert marki Cellbooster

Lipoliza iniekcyjna – czym jest?

Techniki liposukcji lub lipolizy iniekcyjnej to najczęściej stosowane metody usuwania nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej. Liposukcja to złoty standard procedur stosowanych w praktyce klinicznej. Jest to jednak kosztowny zabieg chirurgiczny i często wymaga znieczulenia ogólnego. Z tych powodów, większość pacjentów wybiera nieinwazyjne techniki redukcji tkanki tłuszczowej. Jednym z nich jest lipoliza iniekcyjna. To metoda polegająca na iniekcjach z fosfatydylocholiny i kwasu deoksycholowego. Posiada ona jednak wiele ograniczeń i niesie ryzyko wielu powikłań, takich jak martwica tkanek okalających.

Lipoliza iniekcyjna z solą kwasu askorbinowego – zalety

Nowoczesna medycyna estetyczna proponuje nowe rozwiązanie, jakim jest lipoliza iniekcyjna z zastosowaniem soli kwasu askorbinowego. Jej podstawowe zalety to:

 • iniekcje nie pozostawiają ryzyka martwicy tkanek;
 • obrzęk pozabiegowy jest znacznie mniejszy;
 • skuteczność jest porównywalna ze skutecznością iniekcji lipolityków starszej generacji.
lipoliza-iniekcyjna

Jak działa sól kwasu askorbinowego w lipolizie iniekcyjnej?

 • Kwas askorbinowy hamuje różnicowanie adipocytów inhibitując cyklazę adenylanową, działając jako globalny regulator (cAMP). Wpływa na tłumienie receptora α.
 • W obrazie histologicznym po zabiegu z iniekcją soli kwasu askorbinowego widoczny jest znaczny napływ makrofagów.
 • Następuje redukcja liczby adipoctów oraz brak jądra komórkowego w komórkach poddanych badaniu.
 • Komórki stają się nieaktywne bez znacznego obrzęku i nacieku limfocytarnego po zabiegu lipolizy.
 • Wysoka dawka witaminy C indukuje śmierć komórek adipocytów z autofagią poprzez wzrost wewnątrzkomórkowego Ca2 i reaktywnego tlenu (ROS).
 • Zmniejsza wytwarzanie wewnątrzkomórkowego ATP.
 • Witamina C, moduluje uwalnianie katabolicznych cytokin prozapalnych.
 • Efektem autofagii mogą być procesy związane z apoptozą, ale nie z martwicą. Martwica tkanek i apoptoza to dwa główne rodzaje mechanizmów śmierci komórki. Apoptoza to metoda zaprogramowanej śmierć komórki w celu usunięcia komórek uszkodzonych przez szkodliwe czynniki.

Lipoliza iniekcyjna z solą kwasu askorbinowego – producent

Jednym z laboratoriów zajmujących się produkcją tego rodzaju preparatów jest szwajcarska marka Suisselle. Jest ona producentem wyrobów medycznych klasy III, w tym preparatu Cellbooster Shape z solą kwasu askorbinowego. Przyszłość lipolizy iniekcyjnej staje się bezpieczna za sprawą preparatów certyfikowanych jako iniekcyjne, a także składników aktywnych w bezpieczny sposób prowadzących do apoptozy tkanek.

Więcej informacji na medycznieestetycznie.com

CZYTAJ TAKŻE

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.