fbpx

Przerażające powikłania po zabiegu foxy eyes (zdjęcia)

Autor Magdalena Błaszczak
foxy-eyes-powiklania

Trend foxy eyes, który zyskał popularność dzięki top modelkom takim jak Bella Hadid czy Kendall Jenner, oraz wielu celebrytkom, m.in. Emily Ratajkowski czy Kim Kardashian, budzi coraz więcej kontrowersji. Nie tylko dlatego, że zabieg ten zmienia rysy twarzy, ale także dlatego, że pojawiające się po nim powikłania mają groźne w konsekwencje i są trudne do zniwelowania.

Skąd się wziął trend foxy eyes

Uniesione ku górze, nieco skośne oczy to w dzisiejszych kanonach piękna bardzo pożądany efekt. Sprawia, że kobiece spojrzenie bardziej przykuwa uwagę, twarz wydaje się smuklejsza i bardziej wyrazista. Są kobiety, który ten szczegół anatomiczny dostały w genach, jednak zazwyczaj jest on charakterystyczny dla urody azjatyckiej i większość Europejek czy Amerykanek, chcąc uzyskać ten efekt, musi go stworzyć za pomocą odpowiedniej techniki makijażu (tutoriale z radami, jak wykonać ten makeup, biją rekordy popularności), albo oddać się w ręce specjalistów.

Foxy eyes – jak uzyskać ten efekt?

Specjalistą, który pomoże uzyskać trwały efekt „lisiego oka”, może być lekarz medycyny estetycznej, który przeprowadzi zabieg z użyciem nici rewitalizująco-liftingujących PDO. 

Rezultat foxy eyes można także uzyskać za pomocą  odpowiedniej procedury chirurgicznej, którą w okolicy powieki górnej i łuku brwiowego przeprowadzi specjalista chirurgii plastycznej, posługując się jedną z tych technik lub ich kombinacją: blefaroplastyki, kantopeksji, kantoplastyki i liftingu brwi.

Foxy eyes za pomocą nici PDO

Dr n. med. Piotr Stabryła z kliniki dr Szczyt mówi o zabiegu foxy eyes: „Najmniej inwazyjna wydaje się krótka procedura wykonywana w znieczuleniu miejscowym za pomocą nici rewitalizująco-liftingujących. W ich skład których wchodzi PDO, czyli polidioksan. Najczęściej implantuje się od 2 do 4 nici, które utrzymują się około od 6 miesięcy do kilku lat”.
Natomiast dr Maciej Panek, lekarz medycyny estetycznej z Panek Clinic Kliniki Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej dodaje: „Nici są wprowadzane pod powierzchnię skóry za pomocą bardzo cienkiej igły. Jest to zabieg dużo mniej inwazyjny niż cięcie chirurgiczne, którym również można uzyskać efekt foxy eyes. Nici tworzą dla wiotczejących mięśni swoisty stelaż, napinają je i przy okazji wygładzają skórę. Nić stanowi źródło napięcia, które stopniowo zakotwicza się w tkance i stymuluje produkcję kolagenu” – mówi ekspert.

Możliwe powikłania po zabiegu foxy eyes z użyciem nici PDO

„Wadą tej metody jest możliwość pozostawienia zaciągnięć skóry, asymetrycznego rozpuszczania nici i wytworzenia nierównomiernej blizny w tkance podskórnej, gdy są one podane w niewłaściwy sposób” – tłumaczy dr n. med. Piotr Stabryła.
Zaś dr Maciej Panek, lekarz medycyny estetycznej z Panek Clinic mówi: „U niektórych pacjentów nici nie rozpuszczają się prawidłowo. Może to powodować zniekształcenie twarzy, pojawienie się zmarszczek i zrostów na skórze, a także stany zapalne. To wiąże się z koniecznością usunięcia nici” – wyjaśnia. 

Powikłania po foxy eyes – przerażające zdjęcia

Jak wyglądają takie powikłania w rzeczywistości? Całą galerię zdjęć i nagrań wideo zamieściła w jednym ze swoich ostatnich postów na Instagramie dr Marta Roth, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej. Ekspertka przytoczyła przykład australijskiej tiktokerki @_jessiecarr, która od dłuższego czasu mierzy się z poważnymi powikłaniami po wszczepieniu nici, które miały unieść boczny kąt oka i boczną część brwi. U tej młodej kobiety pojawiły się stany zapalne, poważne obrzęki w okolicy powiek górnych i dolnych, a także w okolicy czoła nad brwiami oraz w miejscu, gdzie zostały wszczepione nici.

źródło: www.tiktok.com/@_jessiecarr

Dr Marta Roth napisała: „O zabiegu #foxyeyes pisałam już jakiś czas temu. Dziś chcę Wam przedstawić przypadek australijskiej 21-latki, która od wielu miesięcy walczy z powikłaniem po zabiegu implantacji nici. Zachęcam Was obejrzenia zdjęć i wideo, które umieściłam w galerii, a którymi Jessie podzieliła się ze światem na TikToku”.

źródło: www.tiktok.com/@_jessiecarr

Foxy Eyes – dlaczego coraz więcej lekarzy odmawia wykonania tego zabiegu?

Zalotny kształt oczu, przypominający lisi, jest jednym z trendów w medycynie estetycznej. Jednak chirurdzy plastyczni na całym świecie coraz częściej nie zgadzają się na zabiegi, które dają taki efekt. Chodzi o względy etyczne.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.