fbpx

U kogo endermologia na twarz przyniesie najlepsze efekty odmładzające?

Autor Magdalena Błaszczak
endermologia-na-twarz

O młody wygląd skóry można walczyć na różnych poziomach i różnymi sposobami. Ogromnym sprzymierzeńcem w poprawianiu jej jędrności i napięcia jest zabieg endermologii wykonanej na twarz. U kogo sprawdzi się najlepiej, a w jakich przypadkach lepiej zrezygnować z tego zabiegu?

monika-mroz

Monika Mróz

Licencjonowany kosmetolog z Kliniki Dr Kuschill Medestetis. Specjalistka laseroterapii i zabiegów modelujących sylwetkę

Czym jest endermologia?

Należy do wysoce efektywnych metod w walce z lokalnie nagromadzonym tłuszczem. Jest to zabieg aparaturowy, polegający na masażu z zastosowaniem podciśnienia w celu stymulacji głębokich warstw skóry i może być wykonywany na różne części ciała, również na twarz.  Metoda ta została stworzona we Francji ponad 30 lat temu, a jej skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne i certyfikaty. Głównie wykorzystywana jest do zabiegów modelowania sylwetki i ujędrnienia skóry. Zabiegi endermologii wykonuje się także w celu poprawy jakości skóry, jej gęstości, sprężystości i elastyczności. Poza podstawowymi wskazaniami urządzenie jest wykorzystywane również do rehabilitacji bólów mięśni, a także leczenia blizn, zaburzeń przemiany materii, nerwobóli, wad postawy i po zabiegach liposukcji.

Korzyści z endermologii wykonanej na twarz

Endermologia, choć w obiegowej opinii jest to procedura niwelująca cellulit, daje również możliwość wykonywania zabiegów przeciwstarzeniowych na skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i piersi. Specjalna głowica posiada masujące klapki, które pobudzają komórki w głębokich warstwach skóry do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Procedury zabiegowe dają szereg korzyści osobom z pierwszymi oznakami starzenia i tym, które mają skórę dojrzałą:

  • zwiększają dotlenienie i ujędrnienie,
  • wspomagają wyszczuplenie twarzy,
  • drenują zastoje limfatyczne,
  • poprawiają kontur,
  • redukują drugi podbródek,
  • wygładzają zmarszczki,
  • modelują twarz.

Zabiegi endermologii na twarz cieszą się równie dużą popularnością co zabiegi na ciało – ze względu na brak inwazyjności i skuteczną stymulację komórkową oraz przebudowę skóry. Nie wymagają specjalnego wcześniejszego przygotowania, natomiast dla najlepszych rezultatów zalecana jest seria 10 zabiegów w odpowiednich odstępach.

Endermologia – coraz nowocześniejsza technologia

Najnowsza technologia endermologii umożliwia w 100 procentach naturalną i bezbolesną terapię niwelującą cellulit, obrzęki, wiotkość skóry, nadmiar tkanki tłuszczowej oraz ułatwia utratę zbędnych centymetrów. Jest to możliwe dzięki stymulacji komórek i tkanek za pomocą specjalnej głowicy, która tworzy podciśnienie i zasysa fałd skórny, a dzięki odpowiedniej pracy umieszczonych w niej rolek i klapek następuje stymulacja komórek tłuszczowych – adipocytów  do aktywacji procesu lipolizy, czyli ich rozkładu. Poza tym ruch rolek stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, a masaż głowicą jednoczenie drenuje, ujędrnia i liftinguje skórę. Usuwanie opornej zbitej tkanki tłuszczowej jest skuteczniejsze o 70%, produkcja nowych komórek kolagenu zwiększa się o ponad 200%, a komórek elastyny o 180%. Głowica imituje ruchy wykonywane przez masażystę, oddzielając tkankę tłuszczową od mięśni. Zabieg wykonywany jest na specjalnie do tego przeznaczonym ubraniu, które zwiększa rezultaty, ponieważ pozwala na lepsze chwytanie i widoczność tkanek, łatwiejsze manewrowanie głowicy oraz przyjemniejsze wrażenie dla klientek.

endermologia-twarz

Czy endermologia jest zabiegiem dla każdego?

Endermologia, mimo że jest zabiegiem nieinwazyjnym opartym na naturalnej stymulacji komórek, ma pewne przeciwskazania. Jeśli u pacjenta występuje choć jedno z nich, należy zrezygnować z zabiegu, zarówno na ciało, jak i na twarz:

  • stany zapalne
  • zakrzepy
  • zaawansowana miażdżyca
  • gorączka
  • choroby nowotworowe
  • krwawienia
  • rozrusznik serca
  • cukrzyca
  • nieuregulowane choroby
  • stwardnienie rozsiane
  • epilepsja
  • niewydolność żylna

Gdy wykluczymy powyższe przeciwskazania, śmiało możemy skorzystać z zabiegów, ponieważ z wiekiem poziom kolagenu w skórze gwałtownie maleje, a to właśnie on wpływa na jej zdrowy wygląd. Dlatego zabiegi endermologii sprawdzą się u osób, które chcą poprawić ogólny stan swojej skóry, zwiększyć liczbę komórek kolagenowych, usprawnić przepływy limfy, pozbyć się opuchlizny, nadmiaru wody i cellulitu oraz ujędrnić, wygładzić, wyszczuplić oraz wymodelować ciało i twarz. Endermologia przynosi ulgę także u osób z siedzącym trybem życia, cierpiących na uczucie tzw. ciężkich nóg.

Najważniejsze informacje o zabiegu

Endermologia nie wymaga wcześniejszego przygotowania, zabiegi w zależności od procedury i ilości opracowywanych partii trwają od 20 do 50 minut. Na początek zalecana jest seria minimum 10 -15 zabiegów 2 lub 3 razy w tygodniu, z przynajmniej jednym dniem przerwy pomiędzy w celu regeneracji a następnie dla podtrzymania efektów 1 lub 2 zabiegi w miesiącu. Dla najlepszych i szybszych rezultatów warto dbać o właściwe nawodnienie organizmu oraz odpowiednią ilość ruchu w ciągu dnia i zdrową zbilansowaną dietę. Pierwsze efekty mogą być zauważalne już po trzecim zabiegu. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przed wyborem gabinetu warto sprawdzić jakie dokładnie urządzenie znajduje się w ofercie, ponieważ powstało wiele zamienników, których skuteczność i bezpieczeństwo może być wątpliwe, a zbyt mocny masaż próżniowy może skończyć się krwiakami, trwale pękniętymi naczyniami i rozciągniętą lub uszkodzoną skórą. Aby osiągnąć najlepsze i najtrwalsze efekty niezbędna jest współpraca z doświadczonym kosmetologiem, systematyczność w wykonywaniu zabiegów, przestrzeganie zaleceń pozabiegowych oraz odrobina cierpliwości.

Bibliografia:

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.