fbpx

Dlaczego „influencerskie” metody wybielania zębów nie działają?

Autor Magdalena Błaszczak
Dlaczego "influencerskie" metody wybielania zębów nie działają

Celebryci i influencerzy w mediach społecznościowych promują wybielanie zębów za pomocą doustnych lamp sterowanych przez USB. Dlaczego te nie działają, a pieniądze okazują się wyrzuconymi w błoto?

Dr Kamila Wasiluk stomatolog ortodonta

Dr Kamila Wasiluk o nieskutecznych sposobach wybielania zębów

Lekarz stomatolog, ortodonta (Master of Sciense in Orthodontics) Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium

„Instagramowe” metody wybielania zębów 

Popularne zestawy do wybielania zębów zawierają lampy doustne sterowane przez USB oraz specjalny żel, czasem żel i pastę. Można je kupić przez Internet, a ich ceny są bardzo atrakcyjne, w porównaniu do opcji wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Ich promocją najczęściej zajmują się gwiazdy i influencerzy w social mediach. Niestety choć sprzedaż tych zestawów osiąga wysokie wyniki, zabiegi nie przynoszą rewolucyjnych efektów, tak jak obiecuje producent. Najczęściej w materiałach reklamowych i na aukcjach internetowych są dołączone zdjęcia „przed” i „po, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

Jak działają „instagramowe” zestawy do wybielania zębów?

W zestawie znajduje się żel lub pasta oraz lampa naświetlająca. To najczęściej nie jest niestety zgrany duet. Substancje jakie znajdują się w żelu i w paście działają abrazyjnie, czyli ścierają mechanicznie, tak jak robią to pasty wybielające. Zawierają najczęściej: mikrogranulki, dwuwęglan sodu, wodorotlenek węgla. Te substancje nie wchodzą w reakcję z lampą,  jest ona tylko pewnego rodzaju gadżetem. Rolą lampy jest bycie katalizatorem.  Ma przyspieszać reakcje chemiczne, aktywować substancję wybielającą. W tym przypadku nie ma czego aktywować, bo „ma do czynienia” z substancją abrazyjną.  

Na co zwracać uwagę kupując zestaw do wybielania zębów?

Jeśli nawet okazałoby się, że w zestawie znajduje się preparat wybielający, ma on niewielkie stężenie. Zgodnie z prawem, wysokie stężenia substancji wybielających są zakazane w sprzedaży drogeryjnej. W przeciwnym razie mogłyby one podrażnić śluzówkę dziąseł. Również lampa USB jest zbyt słaba, aby aktywować procesy wybielania. Decydując się na zakup takiego zestawu trzeba zapytać sprzedawcę o skład substancji wybielającej zęby i moc lampy. USB z natury jest światłem słabym, dużo lepsze działanie ma USBC. To ostatnie nie bywa raczej wykorzystywane w tego typu urządzeniach.

CZYTAJ TAKŻE

Trendy w powiększaniu ust kwasem hialuronowym

Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego umożliwiają znakomitą biointegralność, biokompatybilność oraz są bezpieczne dla tkanek. Jednym z podstawowych zabiegów jakie można zaproponować, by poprawić wygląd czerwieni wargowej jest przede wszystkim zastosowanie kwasu hialuronowego. To bezpieczny zabieg, którego rezultaty utrzymują się od roku do 2 lat. Daje szerokie możliwości uzyskania pożądanych efektów – od naturalnych po bardziej spektakularne – w zależności od oczekiwań pacjentów, wskazań medycznych czy kondycji tkanki.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.