fbpx

Czym się różni Lip Flip od Lip Lift?

Autor Przemek
usta

W miarę postępowania procesu starzenia zmniejsza się objętość ust, górna warga traci projekcję przednią, a jej część skórna ulega nieestetycznemu wydłużeniu.  Rozwiązanie tych problemów przynosi medycyna estetyczna i niekoniecznie musi to oznaczać decyzję  o zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym. Bardzo naturalne i nieprzerysowane efekty możemy uzyskać przy zastosowaniu metod opisanych w tym artykule.

Kamila-Bialek-Galas

lek. Kamila Białek-Galas o Lip Flip i Lip Lift

specjalista dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz European Academy of Dermatology and Venereology.  Na co dzień przyjmuje pacjentów w krakowskim Centrum Medycznym Sublimed, którego jest współwłaścicielką

Czym jest Lip Flip?

Można powiedzieć, że Lip Flip to prosta i szybka metoda wywinięcia czerwieni wargowej. Zabieg wykonuje się przy użyciu toksyny botulinowej, a polega on na iniekcji tej substancji w odpowiednie miejsca w obrębie wargi górnej. Uzyskuje się w ten sposób relaksację mięśnia okrężnego ust, czego następstwem i efektem estetycznym jest wywinięcie wargi górnej na zewnątrz. Daje to złudzenie, że jest ona pełniejsza.

Jak długo po Lip Flip utrzymuje się efekt?

W przypadku tego zabiegu uzyskany efekt utrzymuje się dość krótko, maksymalnie do ośmiu tygodni, a na efekt zabiegu trzeba poczekać od 7 do 14 dni.

Co to jest Lip Lift?

Zdecydowanie bardziej inwazyjny, ale i dający stały efekt zabieg liftingu wargi górnej (tzw. Bullhorn Lip Lift), polega na wycięciu przez chirurga plastycznego fragmentu skóry (właśnie w kształcie rogów byka, co uzasadnia nazwę zabiegu) bezpośrednio pod nosem, a następnie zeszyciu brzegów rany.

Wskazania do tego zabiegu mają osoby, u których część skórna wargi górnej, a więc dystans pomiędzy nosem a czerwienią wargową, ulega wydłużeniu powyżej dwóch centymetrów. Zabieg ma na celu skrócenie części skórnej wargi górnej, przez co dochodzi do wywinięcia i optycznego powiększenia czerwieni wargowej. Osiągnięty w ten sposób efekt, często pozwala zniwelować potrzebę powiększenia ust.

Kiedy Bullhorn Lip Lift łączy się z zabiegami medycyny estetycznej?

Zabieg czasem bywa zalecany również przed wspomnianą procedurą powiększania ust, co umożliwia osiągnięcie oczekiwanych efektów estetycznych przy użyciu mniejszych ilość kwasu hialuronowego.

Jak wygląda blizna po  Lip Lift?

Blizna pozostała po zabiegu jest niewielka i w bardzo estetyczny sposób „chowa się” pod nosem. Przez to, że ma ona kształt rogów byka, jej ukrycie pod skrzydłami i słupkiem nosa dla dobrego chirurga plastycznego nie stanowi większego problemu.

Jak modelować „trudne usta?”

Producenci wyrobów medycznych prześcigają się w  tworzeniu substancji do wypełniania ust. Obecne na rynku preparaty z  kwasem polimlekowym, hydroksyapatytem wapnia, polikaprolaktonem, karboksymetylocelulozą oraz te pochodzenia autologicznego, takie jak fibryna, osocze bogatopłytkowe czy tłuszcz, wciąż ustępują miejsca osławionemu już i oswojonemu w świadomości pacjentów kwasowi hialuronowemu…

Niniejszy przekaz ma charakter niepromocyjny, nie zawiera elementów wartościujących, wykraczających poza obiektywną informację i ma wyłącznie na celu podniesienie świadomości społecznej i poczucia odpowiedzialności na temat zabiegów medycyny estetycznej.

POLECANE ARTYKUŁY

Strona korzysta z plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka prywatności Akceptuję Polityka Prywatności

Polityka Prywatności
Serwis internetowy www.estetyczny-portal.pl przeznaczony jest dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie w zakresie medycyny estetycznej oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami medycyny estetycznej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Przechodząc do serwisu www.estetyczny-portal.pl oświadczam, że Jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie w dziedzinie medycyny estetycznej tj.: lekarzem, pielęgniarką, położną, kosmetologiem, farmaceutą, felczerem, ratownikiem medycznym, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym medycyną estetyczną w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.